Enerad
Porównaj oferty

80 przedsiębiorstw wzięło udział w Dniu Dostawcy Equinor i Polenergii

Ponad 80 przedsiębiorstw wzięło udział w Dniu Dostawcy, który odbył się 2 kwietnia 2025 roku w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Equinor i Polenergię – partnerów realizujących wspólnie morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i Bałtyk 3.

Equinor i Polenergia - Dzień Dostawcy

Kluczowe projekty, nowe szanse dla firm

Spotkanie było skierowane do firm zainteresowanych współpracą przy serwisie i utrzymaniu morskich farm wiatrowych. Equinor, jako odpowiedzialny za bazę operacyjną w Łebie, aktywnie poszukiwał partnerów, którzy mogą zaangażować się w codzienne funkcjonowanie instalacji offshore.

Wśród zaproszonych firm znalazły się przedsiębiorstwa oferujące m.in.:

  • usługi infrastrukturalne w zakresie energetyki,
  • utrzymanie kabli morskich,
  • obsługę systemów BHP i szkolenia,
  • monitoring i inspekcje techniczne,
  • rozwiązania IT i TelCom dla sektora offshore.

„Morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i 3 to kluczowe inwestycje polskiej transformacji energetycznej. Dlatego podczas spotkań z potencjalnymi dostawcami skupiamy się na omówieniu najbardziej znaczących kwestii związanych z przyłączeniem się do projektów, aby ułatwić firmom wejście na rynek offshore i móc efektywnie współpracować przy realizacji inwestycji.” – Krzysztof Wedeł, Zastępca Dyrektora Departamentu Morskich Farm Wiatrowych, Polenergia S.A.

Konkretne informacje i networking

Podczas wydarzenia zaprezentowano szczegóły dotyczące harmonogramu projektów Bałtyk 2 i 3, standardów technicznych oraz procesu kwalifikacyjnego dla nowych dostawców. Przedstawiciele firm mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z zespołami projektowymi Equinor i Polenergii, a także z głównymi wykonawcami i dostawcami technologii.

„Cieszymy się z licznej reprezentacji zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorstw, które wzięły udział w Dniu Dostawcy. To kolejne spotkanie z cyklu, które potwierdza rosnące zainteresowanie firm udziałem w rozwoju morskich farm wiatrowych i stanowi realną szansę, by włączyć się do łańcucha dostaw kluczowych projektów offshore w Polsce.”Andrzej Popadiuk, Stakeholder Manager, Equinor Polska

Współpraca z liderami branży offshore

W poprzednich edycjach Dnia Dostawcy udział wzięli dostawcy poziomu Tier 1, tacy jak Sif Group, Smulders Project Poland, Haarema Marine Contractors, Seaway7, Jan De Nul, Hellenic Cables, Siemens Gamesa Renewable Energy czy Hitachi Energy. Spotkania te stanowiły okazję do nawiązania współpracy w zakresie produkcji i instalacji fundamentów, dostawy kabli oraz obsługi systemów elektrycznych.

Zobacz również:

Źródło: Polenergia S.A.

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Komentarze w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Michał Stefański

Zajmuję się tematyką rynku energii, OZE oraz nowoczesnych technologii w sektorze elektroenergetycznym. Interesują mnie zmiany regulacyjne, trendy rynkowe i innowacje kształtujące przyszłość energetyki – od dekarbonizacji, przez rozwój inteligentnych sieci, po magazynowanie energii. W enerad.pl tworzę analizy i materiały, które pomagają zrozumieć wyzwania i kierunki transformacji energetycznej. Mam wieloletnie doświadczenie w projektach doradczych i inżynieryjnych w Polsce i Norwegii. Znajdziesz mnie na enerad.pl i na LinkedIn.

Może Cię również zainteresować

Instalacja fundamentu dla największej farmy wiatrowej ScottishPower

Instalacja fundamentu dla największej farmy wiatrowej ScottishPower

Rozpoczęła się budowa morskiej farmy wiatrowej East Anglia THREE o mocy 1,4 GW. Pierwszy fundament – największy w Europie zainstalowany z wykorzystaniem jack-up vessel – właśnie trafił na dno Morza Północnego.

25.04.2025
OZE Wiadomości z rynku
Technique Solaire buduje aż 341 instalacji PV w Europie za 302 mln euro

Technique Solaire buduje aż 341 instalacji PV w Europie za 302 mln euro

Francuska firma, Technique Solaire ogłosiła pozyskanie rekordowych w swojej historii środków w wysokości 302 mln euro. Posłużą one do realizacji 341 projektów fotowoltaicznych w trzech krajach Europy o łącznej mocy 240 MWp. Spółka kontynuuje dynamiczną ekspansję, równocześnie wspierając fundusz Synergie Renouvelable.

25.04.2025
Fotowoltaika Wiadomości z rynku
Magazyn energii spłonął po 2 tygodniach. Znamy winnego pożaru w Niemczech

Magazyn energii spłonął po 2 tygodniach. Znamy winnego pożaru w Niemczech

W Neuenhaus w Dolnej Saksonii doszło do pożaru domu jednorodzinnego z powodu zapłonu przydomowego magazynu energii. Choć początkowo podejrzewano baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, producent wykluczył je jako źródło ognia. Winę poniosło połączenie kilku usterek technicznych.

25.04.2025
Fotowoltaika Wiadomości z rynku
ORLEN na EKG 2025: gaz filarem bezpieczeństwa energetycznego Polski

ORLEN na EKG 2025: gaz filarem bezpieczeństwa energetycznego Polski

ORLEN zapowiada inwestycje rzędu 380 mld zł w polską energetykę do 2035 roku. Kluczową rolę w transformacji ma odegrać gaz, który – według prezesa koncernu Ireneusza Fąfary – będzie gwarantem bezpieczeństwa energetycznego państwa przynajmniej do 2050 roku.

25.04.2025
Gaz i wodór Wiadomości z rynku
WindEurope: farmy wiatrowe będą wspierać służby w działaniach obronnych

WindEurope: farmy wiatrowe będą wspierać służby w działaniach obronnych

Rosnące zagrożenie atakami fizycznymi i cybernetycznymi na infrastrukturę energetyczną skłania Europę do działania. WindEurope podejmuje nowe współprace, by wzmocnić ochronę turbin wiatrowych. W grę wchodzi m.in. integracja systemów obronnych i energetycznych oraz zastosowanie nowoczesnych technologii cyberbezpieczeństwa.

25.04.2025
OZE Analizy i komentarze Wiadomości z rynku
EHPA krytycznie o projekcie unijnych zasad pomocy publicznej dla zielonego przemysłu

EHPA krytycznie o projekcie unijnych zasad pomocy publicznej dla zielonego przemysłu

Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) opublikowało stanowisko wobec projektu unijnych wytycznych dotyczących pomocy publicznej dla czystego przemysłu Clean Industrial State Aid Framework (CISAF). Organizacja podkreśla, że obecna wersja dokumentu może utrudnić, zamiast przyspieszyć, rozwój kluczowych technologii dla dekarbonizacji przemysłu, w tym pomp ciepła.

25.04.2025
Rynek energii i biznes Wiadomości z rynku
Zobacz pozostałe artykuły