33 proc. energii w Niemczech będzie pochodzić z OZE

0 /5
(Ocen: 0)

turbiny wiatrowe z bliska na farmie wiatrowejWedług danych Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft na koniec roku udział OZE w Niemczech wyniesie aż 33 proc. Rok temu było to 27 proc., niestety naszych zachodnich sąsiadów czekają wyzwania w związku z rozproszonymi źródłami energii.

Niemieckie plany w oparciu o OZE są bardzo ambitne: https://enerad.pl/aktualnosci/prad-tylko-z-oze-w-niemczech-czyli-jak-zdobywa-sie-energetyczna-niezaleznosc/ i konsekwentne ich realizowanie może sprawić, że nasi zachodni sąsiedzi będą pierwszym państwem w pełni korzystającym z zielonej energii. Już na koniec tego roku udział odnawialnej energii wyniesie aż 33 proc. (dane według Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft) – szacuje się, że zielone inwestycje wyprodukują aż 193 mld kWh!

Nasi sąsiedzi przede wszystkim stawiają na elektrownie wiatrowe – całkiem niedawno informowaliśmy, że w Niemczech trwa kryzys fotowoltaiczny i coraz mniej chętniej wznoszone są farmy słoneczne (więcej: https://enerad.pl/aktualnosci/niemcy-placa-duzo-za-prad-kryzys-fotowoltaiczny-trwa/). To jednak nie koniec piętrzących się przeszkód. Kolejnym problemem jest rozproszenie źródeł produkujących energię – według Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft może okazać się, że niezbędna będzie modernizacja, a nawet budowa nowych struktur, które będą dostosowane do źródeł zasilania. Niemcy muszą rozwiązać również problem linii przesyłowych – te obecne są za słabe, więc najprawdopodobniej czekają ich całkiem spore nakłady finansowe na budowę nowych obiektów.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments