8 farm wiatrowych RWE – aż 240 MW mocy z wiatru

0 /5
(Ocen: 0)
rwe nowy staw

fot. RWE

Pod koniec stycznia firma RWE uruchomiła swoją 8 farmę wiatrową w naszym kraju. Elektrownia w Nowym Stawie liczy 14 turbin wiatrowych. Dzięki nowej farmie, energetyczny gigant przekroczył 240 MW całkowitej mocy zainstalowanej.

Nowa inwestycja RWE zlokalizowana jest w woj. pomorskim w Nowym Stawie – jest to drugi obiekt tego typu znajdujący się w tym miejscu. W skład parku wchodzi 14 turbin wiatrowych – każda o mocy 2 MW. Turbiny są wysokie na 100 m, natomiast średnica wirników również wynosi 100 m. Farma została już podłączona do sieci wysokiego napięcia. Inwestycja pokryje zapotrzebowanie na energię nawet 38 tys. gospodarstw domowych.

Dzięki farmie Nowy Staw 2 RWE przekroczyło 240 MW mocy zainstalowanej, co pozwoli na zasilenie ponad 295 tys. gospodarstw domowych. Jednak na tym plany firmy się nie kończą – chce ona zrealizować budowy ekologicznych obiektów w Polsce o łącznej mocy 500 MW. W samym tylko zeszłym roku RWE zainwestowało w energetykę wiatrową aż 70 mln euro.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments