A może tak MdM 2018? Sprawdź!

5 /5
(Ocen: 1)

Część z zainteresowanych z niecierpliwością oczekuje na styczeń 2017 i drugą pulę środków przypadających na ten rok. Ale czy to jedyne wyjście? W dalszym ciągu są dostępne pieniądze na MdM 2018. Coraz częściej pojawiają się interesujące oferty deweloperów.

Charakterystyka MdM 2018

Niestety, mimo że niewiele ponad rok nie jest okresem odległym, praktycznie dyskwalifikuje rynek wtórny. Żaden sprzedający nie zdecyduje się czekać tak długo na gotówkę. Co innego deweloperzy, którzy już teraz proponują nieruchomości dostępne od 2018 roku. Może jeszcze podobnych ofert nie jest najwięcej, jednak powoli koniunktura się rozkręca. Ze strony kupującego półtorej roku może nie wydawać się takie straszne, jeżeli w grę wchodzi wymarzona nieruchomość w idealnej lokalizacji z zadowalającym standardem.

Na MdM 2018 przeznaczono 762 milionów złotych, z czego połowa – 381 dostępna jest już teraz. Dopiero wykorzystano kilka procent z zarezerwowanych wcześniej środków, dlatego można wziąć tą ewentualność pod uwagę i sprawdzić czym jest program Mieszkanie dla Młodych.

Dla kogo MdM 2018?

Zmiany prawne nie dotknęły kolejnej edycji programu Mieszkanie dla Młodych. Wciąż dopłata przysługuje Polakom, którzy nie ukończyli 35 lat i nie posiadają, albo nie posiadali w przeszłości nieruchomości na własność. Wyjątkiem są osoby wychowujące, trójkę, lub większą gromadkę dzieci. Również kryteria kredytu hipotecznego pozostają bez zmian. Zobowiązanie musi być zaciągnięte w PLN, z wkładem własnym nie przekraczającym 50% i nie krócej, jak na 15 lat.

Mieszkanie dla Młodych, jako program prorodzinny wysokość dofinansowania uzależniona jest od liczby dzieci, które ma się na wychowaniu. Na najwyższe wsparcie mogą liczyć osoby, które zajmują się trójką, bądź większą gromadką – 30%, dwójka pociech to 20%, jedno dziecko – 15, natomiast osoby bezdzietne otrzymają dziesięć procent.

Mimo, że to jest pierwsza połowa środków w ostatnim roku funkcjonowania programu, jeszcze został w sumie do rozdysponowania ponad miliard złotych. Warto wszystko dobrze przemyśleć i skorzystać z tak dużej szansy.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
pomm
pomm
22 grudnia 2017 11:30

jestem ciekawa jak to w tym roku wyjdzie. czy rzeczywiście pieniędzy starczy tylko do połowy stycznia? bo tak niby mówią. wszystko okarze się w praniu.

trackback
Co z mieszkaniówką w Polsce?
17 lutego 2017 23:47

[…] A popyt jest, o czym świadczy chociażby zaledwie miesiąc czasu w jakim rozeszły się środki na MdM 2018. W zamożniejszych sześciu największych miastach Polski sprzedano ok 65 tysięcy mieszkań w […]

trackback
Pierwsza pula MdM 2018 wciąż w grze!
11 lutego 2017 12:38

[…] dla Młodych na 2017 minęło bezpowrotnie. Czy jednak dalej aktualne jest pytanie – a może tak MdM 2018? Oczywiście! Mimo sprzecznych informacji przewijających się w mediach, to wciąż dużo środków […]

hirka
hirka
21 listopada 2016 12:47

MdM warunki są bardzo korzystne. warto się ptorchę postarać i wziąć kredyt z programu Mieszkanie dla Młodych. Z moich doświadczeń jasno wynika, e się opłaca. Z Mężem wyłapaliśmy 15% a to jest dużo. Nawet bardzo.