Alledo Fotowoltaika – opinie i recenzja

Ukierunkowanie polskiej gospodarki energetycznej w stronę OZE to zmiana konieczna i niosąca ze sobą określone konsekwencje w działalności niektórych firm. Wciąż przybywa podmiotów oferujących kompleksowe montaże instalacji PV, a także takich, które swoją dotychczasową rozszerzyły o takie właśnie usługi. Firma Alledo, która od lat zajmuje się montowaniem systemów oświetleniowych oraz instalacji fotowoltaicznych, postanowiła w tym drugim obszarze połączyć siły z Grupą Polsat. Na co może liczyć klient zainteresowany fotowoltaiką od Alledo?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Alledo – firma fotowoltaiczna należąca do Grupy Polsat

Choć firma Alledo Sp. z o.o. od lat zajmuje się doborem i montażem instalacji fotowoltaicznych, to dopiero od 13 stycznia 2020 roku działa w tym zakresie pod marką Esoleo i oficjalnie należy do Grupy Polsat. Tego samego dnia spółka Alledo nabyła od firmy GEO Solar Sp. z o.o. zorganizowaną jej część zajmującą się fotowoltaiką dla klientów indywidualnych i biznesowych. Przynależność spółki do grupy posiadającej w swoim portfolio takich gigantów medialnych, jak sieć Plus czy serwis Interia, zaowocowała poszerzeniem oferty o kilka ciekawych propozycji, jak choćby mobilny internet, czy ubezpieczenie instalacji, które klienci otrzymują w wybranym przez siebie pakiecie.

Partnerami biznesowymi spółki są między innymi takie firmy, jak: DLL, Bank BNP Paribas, Huawei, Talesun, czy marka Alledo Express, która oferuje samorządom ciekawy sposób finansowania inwestycji w fotowoltaikę lub wymianę systemów oświetleniowych na zasadach najmu. Czy w związku z tym, że Alledo jest podwykonawcą usług dla firmy Esoleo, jej potencjalni klienci mają się czego obawiać w zakresie jakości świadczonych przez nią usług? W tym przypadku ryzyko minimalizowane jest przez obecność obu marek w jednej grupie kapitałowej, przez co można uznać, że działają one na zasadach jednej firmy. Wielu konsumentów oraz klientów biznesowych obawia się (często słusznie) korzystania z usług instalatora, który wykonanie zlecenia przekazuje firmie zewnętrznej. Tu jednak ze względu na wspomnianą przynależność firm do Grupy Polsat, inwestor nie powinien obawiać się nierzetelności i warto to zaznaczyć.

Fotowoltaika od Alledo – do kogo skierowana jest oferta?

W związku z przejęciem przez Alledo części spółki GEO Solar, firma może zaoferować swoje usługi w ramach instalacji fotowoltaicznych zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Nie są to jednak jedyne grupy odbiorców, do których skierowana jest oferta firmy. W serwisie internetowym Alledo można bowiem znaleźć propozycje:

dla Ciebie, a więc instalacja dla klienta indywidualnego (fotowoltaika dla domu),

dla biznesu, czyli przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycją w fotowoltaikę (fotowoltaika dla firmy),

dla gospodarstw rolnych (fotowoltaika dla rolnika),

dla samorządów – autorski sposób finansowania inwestycji w instalację fotowoltaiczną na zasadach najmu,

dla klientów zainteresowanych serwisowaniem instalacji (falowniki Huawei i panele Talesun).

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki
Klientom prywatnym Alledo proponuje montaż instalacji fotowoltaicznej, poprzedzony bezpłatnym audytem w czasie do 3 dni oraz 25 lat gwarancji na zastosowane panele fotowoltaiczne. Dodatkowo, firma przekonuje, że inwestycja w przydomową instalację może się okazać najlepszą decyzją zakupową, jaką może podjąć konsument. Wiąże się to oczywiście z uniezależnieniem się od podwyżek cen prądu, który jak przekonuje instalator, może zdrożeć dwukrotnie w ciągu najbliższych 10 lat. Alledo gwarantuje także sprawne przeprowadzenie przez cały okres wdrażania przedsięwzięcia, pomoc w uzyskaniu kredytowania na inwestycję oraz wsparcie w zakresie wszelkich formalności.

Przedsiębiorcy zainteresowani korzystaniem z możliwości, jakie daje fotowoltaika, otrzymają od Alledo zestaw gotowych rozwiązań najwyższej jakości oraz komponenty instalacji od renomowanych producentów (Huawei i Talesun). Korzystanie z energii słonecznej w firmie może wpłynąć na znaczne obniżenie miesięcznych kosztów stałych utrzymania przedsiębiorstwa. Alledo proponuje montaż instalacji fotowoltaicznej także na obiektach użyteczności publicznej, gospodarstwach rolnych oraz ciekawy program finansowania dla samorządów. Dodatkowo, każdy klient bez względu na to, czy indywidualny, biznesowy, czy też instytucjonalny, może liczyć na wsparcie w ramach opieki technicznej i serwisowania instalacji.

Alledo Fotowoltaika – cena

Ze względu na indywidualny charakter przedsięwzięcia Alledo nie podaje w swoim serwisie (ani w serwisie Esoleo) nawet przybliżonych kosztów swoich usług. Celem uzyskania wstępnej wyceny projektu należy skonsultować się uprzednio z doradcą firmy, np. za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie. Szacowaniem kosztów inwestycji zajmuje się ekspert, którego Alledo wysyła do klienta. Dokonuje on wszelkich niezbędnych pomiarów, oceny konstrukcyjnej budynku, a także przeprowadza bezpłatny audyt energetyczny nieruchomości. Dopiero na podstawie tych wszystkich danych możliwa jest wycena przedsięwzięcia. Warto natomiast wziąć pod uwagę, że firma Alledo używa w swoich instalacjach podzespołów takich marek, jak Huawei i Talesun. Zorientowanie się w cenie tych urządzeń może nieco przybliżyć szacunkowe koszty inwestycji. Zestawienie ofert także innych producentów prezentuje natomiast ranking paneli fotowoltaicznych 2023.

Finansowanie fotowoltaiki od Alledo

Zważywszy na szacunkowe koszty instalacji fotowoltaicznej, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, niezwykle ważną kwestią w działalności każdej firmy zajmującej się energia słoneczną, jest propozycja wsparcia klientów w zakresie finansowania przedsięwzięcia. Alledo oferuje w tym zakresie współpracę z Bankiem BNP Paribas, za pośrednictwem którego klienci mogą otrzymać kredyt na fotowoltaikę lub łatwe do uzyskania pożyczki. Instalator gwarantuje pełną obsługę w tym zakresie i jeżeli istnieje taka konieczność, klient nie musi nawet pojawiać się w oddziale banku. Jest to niezwykle wygodne i potrzebne rozwiązanie, gdyż środki wypłacane w ramach dofinansowania do fotowoltaiki 2023, trafiają na konto beneficjentów dopiero po zakończeniu montażu instalacji.

Najpopularniejszymi systemowymi rozwiązaniami na uzyskanie dotacji w zakresie inwestycji fotowoltaicznych, są obecnie programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Alledo komunikuje w swoim serwisie także możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, która w znacznym stopniu potrafi zbilansować wydatki, jakie musiał ponieść inwestor zlecając montaż instalacji fotowoltaicznej.

Ciekawym sposobem finansowania inwestycji w instalację fotowoltaiczną dla samorządów, jest możliwość skorzystania z formuły najmu. Pozwala ona na płacenie comiesięcznego czynszu zamiast raty kredytu oraz późniejsze opcjonalne wykupienie instalacji.

Fotowoltaika Alledo – instalacja krok po kroku

Firma Alledo, działająca w branży fotowoltaicznej pod marką Esoleo, wypracowała kilka standardowych etapów, według których przebiega proces instalacji paneli fotowoltaicznych w nieruchomości klienta. Zakomunikowanie tych kroków jest niezwykle ważne z punktu widzenia inwestora, gdyż będzie mógł on dzięki temu zaplanować sobie całość przedsięwzięcia. Jak zatem wygląda obsługa zlecenia przez firmę Alledo? Wyróżniono w tym obszarze 6 kroków:

1. Bezpłatna konsultacja z doradcą – celem uzyskania wstępnych informacji dotyczących zakresu usług firmy oraz skonsultowania własnych możliwości w zakresie inwestycji należy wysłać formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się telefonicznie z doradcą;

2. Wizyta eksperta i darmowy audyt – instalator umawia z klientem wizytę specjalisty, który zajmie się oceną warunków konstrukcyjnych na nieruchomości klienta, obliczeniem zapotrzebowania energetycznego budynku oraz przeprowadzeniem darmowego audytu. Na tej podstawie przygotowywana jest wycena inwestycji;

3. Podpisanie umowy i pozyskanie finansowania – w przypadku akceptacji warunków wykonania zlecenia przez klienta, dochodzi do podpisania umowy. Na tym etapie można także dopełnić formalności zmierzających do uzyskania finansowania przedsięwzięcia;

4. Montaż i uruchomienie instalacji – zamontowanie paneli fotowoltaicznych przeprowadzane jest w większości przypadków w ciągu trzech dni. Kolejny krok to zgłoszenie instalacji do OSD, aby po 30 dniach możliwa była wymiana licznika. Wówczas instalacja PV może zacząć pracować;

5. Dofinansowanie fotowoltaiki – po podłączeniu systemu do sieci energetycznej można złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programów rządowych lub samorządowych. Alledo oferuje pełną pomoc w tej procedurze;

6. Gwarancja i serwis – instalator udziela klientom gwarancji na efektywność i prawidłowe funkcjonowanie (mierzone unikalnym systemem kontrolnym) instalacji fotowoltaicznej. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, Alledo oferuje swoje usługi serwisowe.

Alledo fotowoltaika – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki w Alledo

Bezpłatny audyt i wizyta eksperta
Szybki montaż instalacji
Wsparcie w obsłudze formalnej inwestycji
Pomoc w pozyskaniu finansowania
Podzespoły uznanych producentów
Oferta dla wszystkich grup klientów
Dodatkowe usługi w pakietach (internet, ubezpieczenie)
Wieloletnie doświadczenie
Przynależność do dużej grupy kapitałowej

Wady fotowoltaiki w Alledo

Brak wskazania kosztów usług
Wykonawstwo pod inną marką niż Alledo

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Spółka Alledo posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze inwestycji w branży fotowoltaicznej. Wejście do Grupy Polsat i działanie pod marką Esoleo miało na celu rozbudowanie oferty instalatora i poszerzenie zasięgu działania. Dodatkowe propozycje pakietowe, takie jak internet czy ubezpieczenie instalacji, stanowią o atrakcyjności oferty Alledo. Niezwykle ważna z punktu widzenia klientów jest też obietnica szybkiej realizacji projektu oraz zastosowanie w nim podzespołów uznanych, światowych marek. Wieloletnia gwarancja, stały monitoring działania instalacji i dostęp do usług serwisowych, należy wpisać w poczet zalet instalatora. Wielu potencjalnych klientów może być natomiast zawiedzionych brakiem oferty cenowej w serwisie Alledo (lub Esoleo) bądź choćby wskazaniem kosztów każdego z proponowanych przez firmę pakietów. Dodatkowo, niektórzy konsumenci mogą poczytać za wadę, działalność Alledo pod inną marką. Nie zmienia to faktu, że warto przyjrzeć się bliżej propozycjom instalatora.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments