Arago Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Liczba inwestorów prywatnych i firmowych, która każdego roku decyduje się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, rośnie niezwykle dynamicznie. Odnawialne źródła energii z fotowoltaiką na czele stały się nie tylko sposobem na uniezależnienie od podwyżek cen prądu i zadbanie o środowisko naturalne, ale także rentowną inwestycją. Jedną z firm, która postanowiła profesjonalnie zająć się doradztwem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych, jest Arago Fotowoltaika z Brodnicy. Kto może skorzystać z oferty instalatora i jakie rozwiązania proponuje firma?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Arago Fotowoltaika – fotowoltaika i elektromobilność

Arago Fotowoltaika to firma, która w swojej ofercie wychodzi zdecydowanie naprzeciw najnowszym osiągnięciom w zakresie OZE. Choć to fotowoltaika stanowi główny segment działalności instalatora, to w jego serwisie internetowym można znaleźć także propozycję dostawy pełnej infrastruktury stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Od doradztwa w zakresie projektu technicznego, przez dostarczenie gotowych rozwiązań informatycznych i pomoc w utrzymaniu infrastruktury, na wsparciu w pozyskaniu finansowania inwestycji w stację ładowania pojazdów elektrycznych kończąc. Dodatkowo, Arago zwraca także w swojej ofercie uwagę na magazyny energii, których rozpowszechnienie z pewnością wpłynie na komfort i opłacalność funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych, zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

W zakresie fotowoltaiki Arago proponuje kompleksową usługę, której wykonanie rozpoczyna konsultacja z klientem. W związku z panująca pandemią, doradcy firmy proponują możliwość wyceny on-line, ale są również otwarci na spotkanie w siedzibie klienta. Taka elastyczność i doradcze podejście od samego początku współpracy z pewnością zasługują na pochwałę. Wśród pozostałych atutów Arago, które instalator komunikuje w swoim serwisie internetowym znalazły się:

dedykowany konsultant sprzedaży;
szybkie i elastyczne terminy realizacji zleceń;
doświadczeni monterzy, posiadający niezbędne uprawnienia;
wsparcie w staraniu się o uzyskanie dofinansowań i ulg systemowych;
opieka w postaci serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Kto może skorzystać z oferty Arago Fotowoltaika?

Wśród korzyści zainwestowania w panele fotowoltaiczne i pozyskiwania za ich pomocą energii słonecznej, Arago wymienia dbałość o zasoby środowiska naturalnego. wygodę użytkowania instalacji fotowoltaicznej oraz w pewnym stopniu uniezależnienie się od cen prądu 2021, które proponują zewnętrzni sprzedawcy. Korzyści te dotyczą zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Z tego względu recenzowany instalator zdecydował się na przedstawienie oferty fotowoltaicznej dla tych dwóch podmiotów:

fotowoltaika dla domu – odbiorcy prywatni, którzy za pomocą przydomowej mikroelektrowni mają szansę zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet do 80% w skali roku;
fotowoltaika dla firmy – odbiorcy biznesowi, którzy w zależności od rocznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną i odpowiedniego zaprojektowania instalacji fotowoltaicznej, mogą osiągnąć znaczne oszczędności w kosztach stałych prowadzenia działalności.

Dużą zaletą, którą warto zaznaczyć w przypadku Arago Fotowoltaika jest fakt, że firma udostępnia w swoim serwisie Ogólne Warunki Umowy (OWU) zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki temu inwestor prywatny może dowiedzieć się na przykład, że umowa z Arago obejmuje między innymi takie działania, jak:

uzgodnienie przez instalatora projektu instalacji z rzeczoznawcą ppoż.;
zawiadomienie organów Państwowej Straży Pożarnej, jeżeli moc instalacji przekroczy 6,5 kW;
zgłoszenie do OSD przyłączenia instalacji do sieci;
wsparcie w zakresie zmiany umowy kompleksowej;
wypełnienie i złożenie w imieniu i na życzenie inwestora wniosku o uzyskanie dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

Podobne działania ze strony Arago, są także przedmiotem umowy w przypadku klienta biznesowego. Świadczy to o rzetelnym podejściu firmy do potencjalnych klientów oraz o skrupulatnym wypełnianiu przez instalatora założeń kompleksowości oferty.

Arago Fotowoltaika – cena instalacji PV

Wstępna wycena fotowoltaiki od Arago odbywa się zwykle podczas pierwszego spotkania (on-line lub osobistego) z klientem. Wiążący koszt usług może zostać wyliczony jednak dopiero po etapie projektowym systemu. Zważywszy na mnogość zmiennych, które mogą wpłynąć na ostateczną cenę instalacji fotowoltaicznej, Arago zdecydowało się nie podawać w swoim serwisie internetowym nawet przybliżonych kosztów swojej usługi w tym zakresie. W przypadku, w którym potencjalny klient zdecyduje się na wykonanie wyceny planowanej instalacji drogą elektroniczną, zostanie poproszony przez doradców Arago o wypełnienie poniższego formularza:

Arago - wycena fotowoltaiki

Źródło: aragoservices.com

Jak można zauważyć, na cenę fotowoltaiki od Arago (i nie tylko) wpływa wiele czynników, które w przypadku każdego inwestora mogą się mniej lub bardziej różnić. Pierwszą informacją, która pozwala instalatorowi rozeznać się w mocy instalacji, jaką będzie musiał zaplanować dla klienta, jest zużycie prądu przez jego gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo za ubiegły rok. Dodatkowo, konieczne jest określenie, czy inwestor planuje instalację na dachu budynku, czy też fotowoltaikę na gruncie. Zazwyczaj ta druga jest droższa, gdyż wymaga zastosowania specjalnych stelaży do montażu paneli fotowoltaicznych.

Do kolejnych czynników wpływających na ostateczną wycenę instalacji fotowoltaicznej od Arago należy także rodzaj pokrycia dachu w nieruchomości inwestora. W formularzu potencjalny klient ma do wyboru: dachówkę ceramiczną, blachodachówkę, dachówkę typu “karpiówka”, blachę trapezową, papę bądź płytę warstwową. Od tego parametru zależy bowiem sposób montażu, jaki będą musieli zastosować instalatorzy. Na cenę instalacji będzie wpływała też jej lokalizacja, a więc budynek mieszkalny, budynek przemysłowy, budynek gospodarczy, bądź wspomniany wcześniej grunt. Na koniec pozostają kwestie logistyczne związane z możliwością i sposobem przeprowadzenia montażu instalacji. Arago prosi zatem o informację, czy dostęp do nieruchomości klienta możliwy będzie za pomocą dźwigu, rusztowania, a może drabiny. Jak widać, na cenę instalacji fotowoltaicznej może wpłynąć wiele aspektów, które firma Arago dobrze wyszczególniła w swoim formularzu.

Arago Fotowoltaika – finansowanie inwestycji

Koszt instalacji fotowoltaicznej często przekracza możliwości finansowe inwestora w przypadku, w którym miałby on uiścić od razu całą kwotę z własnej kieszeni. Z tego względu wiele firm fotowoltaicznych zdecydowało się na udzielenie wsparcie bądź pośredniczenie pomiędzy klientem a instytucją finansową, która może udzielić mu kredytowania na wspomnianą inwestycję. Nie inaczej jest w przypadku firmy Arago, która oferuje swoim klientom pomoc w zakresie ubiegania się o finansowanie instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, recenzowany instalator w Ogólnych Warunkach Umowy wskazuje, że za jego pośrednictwem inwestorzy mogą skorzystać z dwóch form finansowania, takich jak kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. Jeżeli finansowanie usług Arago będzie miało miejsce w całości ze środków zewnętrznych, klient nie musi wpłacać zaliczki.

Fotowoltaika od Arago może także skorzystać z dofinansowana ze środków publicznych. Doradcy instalatora oferują pełne wsparcie w staraniu się o uzyskanie dofinansowania z programu “Mój Prąd”. Nie tylko podpowiadają jak wypełnić wniosek, jakie dokumenty przygotować, ale właściwie wyręczają klientów w całej procedurze, wliczając w to samo złożenie wniosku w imieniu inwestora. Jest to niezwykle dobry standard postępowania firmy, szczególnie w przypadku klientów, którzy na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej zdecydowali się po raz pierwszy i nie mają doświadczenia w procedurach towarzyszących temu przedsięwzięciu.

Fotowoltaika Arago – instalacja krok po kroku

Firma Arago przedstawiła swoją ofertę w serwisie internetowym w sposób jasny i przejrzysty, a przebieg procesu współpracy z klientem starała się ująć w kilku prostych krokach. Niektórzy inwestorzy mogą bowiem odczuwać niepokój związany z ilością zadań , które czekają na nich czy to na etapie dopełniania formalności, czy już na etapie samego montażu instalacji. Większość z tych działań pracownicy firmy Arago włączyli do własnej odpowiedzialności, chcąc możliwie najbardziej odciążyć klienta. Cały proces przedsięwzięcia zmierzającego do korzystania przez inwestora z przydomowej (bądź firmowej) elektrowni, Arago ujęło w trzech krokach:

1. Spotkanie z doradcą – to czas na rozwianie wszelkich wątpliwości klienta oraz poinformowanie go o sposobie funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych i oszczędnościach, jakie się z tym wiążą;

2. Projektowanie instalacji – na tym etapie specjaliści Arago wykonują projekt instalacji dla klienta oraz przygotowują wycenę. Dodatkowo, klient otrzyma wizualizację obrazującą instalację zamontowaną w jego nieruchomości;

3. Montaż – zespół montażystów przyjeżdża do klienta po uprzednim uzgodnieniu z nim odpowiadającego mu terminu, przy czym Arago stara się by był to możliwie szybki termin wykonania instalacji.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady Arago Fotowoltaika

Zalety fotowoltaiki od Arago:

Indywidualny opiekun klienta
Możliwość uzyskania wyceny on-line
Wsparcie w uzyskaniu finansowania inwestycji
Doświadczeni montażyści z niezbędnymi uprawnieniami
Oferta dla klientów indywidualnych i firm
Pomoc w uzyskaniu dofinansowań
Szybki montaż instalacji
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Przejrzyste zasady współpracy określone w OWU
Różnorodność oferty w obszarze OZE

Wady fotowoltaiki od Arago:

Brak orientacyjnych kosztów usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika od Arago to gwarancja nowoczesnego podejścia do klienta z uwzględnieniem jego potrzeb. Instalator z pewnością zasługuje na pochwałę w zakresie świadomości dotyczącej najnowszych rozwiązań z kategorii OZE, które umieszcza w swojej ofercie. Z pewnością czyni go to konkurencyjnym podmiotem na rynku fotowoltaiki. Do zalet Arago trzeba zaliczyć dążenie do pełnej kompleksowości usług, wyręczenie klienta w mogących mu sprawiać trudność formalnościach oraz gwarancyjną jak również pogwarancyjną opiekę serwisową nad instalacją inwestora. Choć w serwisie Arago brakuje choćby szacunkowych kosztów usług, to możliwość wykonania wyceny instalacji przez formularz w dużym stopniu to rekompensuje. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Arago.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Specjalistka digital marketingu i zagadnień z dziedziny UX oraz SXO, znajdująca się na liście TOP 100 kobiet polskiej branży SEO. Zaangażowana w analizowanie wiedzy przedsiębiorców na temat znaczenia poszczególnych narzędzi marketingowych w osiąganiu sukcesu biznesowego. Szczególnie zainteresowana badaniem poziomu samoświadomości ekonomicznej Polaków. Entuzjastka propagowania rozwiązań z dziedziny energii odnawialnej i dbałości o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz
guest
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
grzegorz
grzegorz
27 lipca 2021 10:57

panele zamontowane sprawnie i szybko podłączone przez energetyke.po tygodniu przestaje działać jeden panel, awaria zgłoszona do bok.arago green i po pięciu dniach od zgłoszenia zero reakcji od serwisu.jeżeli to ma działać w taki sposób to nie polecam montażu paneli przez firme arago green.

Agnieszka
Agnieszka
8 lipca 2021 22:52

Nie polecam panele od dwóch miesięcy na dachu lecz nie działają Energetyka odmówiła odbiory i zero kontaktu z firmą odsyłają od jednego do drugiego a następnie nie odbierają telefonu na E-mail też zero odpowiedzi .

Katarzyna
Katarzyna
24 sierpnia 2021 16:45
Odpowiedz do:  Agnieszka

z jakiego powódu energetyka odmówiła obioru ?

Jacek
Jacek
8 lipca 2021 21:45

Polecam jak najbardziej wszystko sprawnie bez problemów . Super doradca Pani Dominika przedstawiła ofertę zrozumiale i wyjaśniła wszystkie moje wątpliwości. Firma Arago załatwia wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. Montaż paneli profesjonalnie i szybko a cała procedura do uruchomienia trwała trzy tygodnie.

Jacek

Wojciech
Wojciech
15 czerwca 2021 22:29

Dopóki byłem potencjalnym inwestorem – “full wypas” obsługa, codzienne telefony od przedstawiciela, smsy, maile, zdjęcia, spotkania w każdym czasie, błyskawiczny montaż po wpłacie.
I zaczęły się problemy, najpierw jakieś dziwne operacje przy fakturowaniu i niejasne tłumaczenia ze strony księgowości firmy. Potem kiedy okazało się, że mam problemy z zasięgiem wi-fi i poprosiłem o przeniesienie modułu z oprogramowaniem w inne miejsce (sam nie mogę tego zrobić bo to spowoduje utratę gwarancji). Poprosiłem o pomoc przedstawiciela, który sprzedał mi instalację. Okazało się, że firma ma na takie zgłoszenia procedury, które muszą potrwać. Mija już trzeci tydzień załatwiania mojej sprawy. Nie otrzymuję informacji. Przedstawiciel odpisuje i na smsy, że jest na urlopie i skontaktuje się w przyszłym tygodniu. Przyszły tydzień już w połowie i echo…. pisz na przysłowiowy Berdyczów. W międzyczasie dostałem dwa smsy ponaglające o zapłatę za polisę ubezpieczenia instalacji, która w ofercie miała być w gratisie. Oczywiście nie płacę bo wygląda to na naciąganie naiwnego klienta. Od trzech tygodni instalacja owszem, działa ale nie mam żadnej wiedzy na temat jej sprawności i efektywności bo nie mam zasięgu. Wykonawcy to zupełnie nie interesuje bo to moja sprawa. Już nie jestem atrakcyjnym potencjalnym klientem, tylko uciążliwym petentem. Nie jestem jakimś upierdliwcem tylko zrównoważonym facetem, jaki cierpliwie liczył na wsparcie od firmy, która jeszcze wczoraj zabiegała o moje pieniądze a dzisiaj totalnie mnie lekceważy. Nie polecam i odradzam współpracę z ARAGO ze względu na złą obsługę użytkownika instalacji. Co do samego sprzętu, na dzisiaj nie mogę ocenić jego jakości i pracy bo nie mam dostępu do aplikacji. Pozdrawiam wszystkich przyszłych inwestorów z powiatu śremskiego i życzę lepszych doświadczeń niż moje.

Beruderes
Beruderes
7 lipca 2021 16:47
Odpowiedz do:  Wojciech

zgadza się również nie polecam panele włoskie exe solary tani chiński badziew i tyle moge powiedzieć…. a co do koloru to są i niebieskie fioletowe i kilka czarnych ,

Wojciech
Wojciech
8 lipca 2021 20:14
Odpowiedz do:  Wojciech

Nie narzekam na zbyt dużo wolnego czasu i dopiero wczoraj, już bez pośrednictwa napisałem do biura obsługi klienta firmy. Dzisiaj przyjechała ekipa i temat zamknięty, szybko i fachowo bez dodatkowych kosztów. Mój błąd od początku polegał na załatwianiu sprawy przez przedstawiciela, który sprzedał mi instalację. Wystarczyło wejść tutaj: arago.green i napisać co jest do zrobienia. Reakcja natychmiastowa. Wcześniej napisałem “po złości”. Teraz na spokojnie, dziękuję i polecam.

Lech
Lech
10 czerwca 2021 13:27

Montaż po 4 dniach od podpisania umowy. Doradztwo na najwyższym poziomie bardzo dużo informacji się dowiedzieliśmy na spotkaniu. Polecam jako zadowolony klient

Filip
Filip
9 czerwca 2021 10:28

Wszystko zgodnie ze sztuką. Szybki montaż, opieka po sprzedażowa to mistrzostwo świata. Polecam

Andrzej
Andrzej
19 maja 2021 14:38

Instalacja montowana 2 lata temu w Maju, mega pozytywnie oceniam sam proces montazu jak i pana Dominika z Gdanska ktoryw wykazal sie swietna wiedza techniczna. Fotowoltaika dziala wzorcowo, polecam każdemu, rachunki za prad zmniejszone do poziomu praktycznie zerowego. Pozdrawiam

Monika
Monika
18 maja 2021 09:20

Skorzystałam z oferty firmy Arago, ponieważ mają innowacyjne rozwiązania i długie okresy gwarancyjne. Proces po sprzedaży przebiegał bardzo sprawnie – świetny kontakt, szybki realizacja! Polecam serdecznie! 😉

kazimiera
kazimiera
3 lipca 2021 22:40
Odpowiedz do:  Monika

a otrzymała już Pani dotację , bo ja umowę mam 08.12.2020 i teraz dopiero na 3edycję gdzie już 2tys. jest w plecy, a obiecanki były na 5tys.

Łukasz
Łukasz
18 maja 2021 07:43

Polecam firmę Arago, szybki Montaz doradca bardzo szczegółowy i bardzo dobrze wytłumaczył zasady współpracy i gwarancje. Dobra robota Arago!

Dariusz
Dariusz
17 maja 2021 20:49

Gorąco polecam. Sprawny montaż, kontakt bez problemu.

Rober
Rober
10 maja 2021 22:03

U mnie przez ponad godzina rozmowę z konsultantem nawet nie dowiedziałem się wstępnych kosztach instalacji.
Moc potrzebna ± 20 % zero informacji?
Jakie panele? Sprawność które?
Warunki finansowania zero informacji?
Wstępna kalkulacja + dofinansowanie zero informacji
Po 3 dniach roboczych na mailu 0 info.
Nie polecam.

Ania #AtagoTeam
Ania #AtagoTeam
12 maja 2021 15:50
Odpowiedz do:  Rober

Panie Robercie, prosimy o kontakt z doradcą z Biura Obsługi Klienta tel. (+48) 600 991 359 Potraktujemy ofertę dla Pana priorytetowo.

Klaudia
Klaudia
4 maja 2021 17:06

Nie polecam! A nawet odradzam. Kalisz, okolice. Zatrudniają do montażu niekompetentne “firmy”. Źle podłączyli panele, brak zamontowania piorunochronu, z trzech mikroinwerterów działa tylko jeden. Panele wcale nie ładują. Porażka!

Ania #AragoTeam
Ania #AragoTeam
12 maja 2021 15:49
Odpowiedz do:  Klaudia

Pani Klaudio, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta tel. (+48) 600 991 359; e-mail: kontakt@aragoservices.com. Dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej usunąć nieprawidłowości, aby Pani instalacja była w pełni funkcjonalna.

Ania #AragoTeam
Ania #AragoTeam
12 maja 2021 22:16
Odpowiedz do:  Klaudia

Pani Klaudio, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta tel. (+48) 600 991 359; e-mail: kontakt@aragoservices.com Dołożymy wszelkich starań, żeby jak najszybciej usunąć nieprawidłowości, aby Pani instalacja była w pełni funkcjonalna.