Arago Fotowoltaika – opinie i recenzja

Arago Fotowoltaika - opinie i recenzja

Liczba inwestorów prywatnych i firmowych, która każdego roku decyduje się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, rośnie niezwykle dynamicznie. Odnawialne źródła energii z fotowoltaiką na czele stały się nie tylko sposobem na uniezależnienie od podwyżek cen prądu i zadbanie o środowisko naturalne, ale także rentowną inwestycją. Jedną z firm, która postanowiła profesjonalnie zająć się doradztwem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych, jest Arago Fotowoltaika z Brodnicy. Kto może skorzystać z oferty instalatora i jakie rozwiązania proponuje firma?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Arago Fotowoltaika – fotowoltaika i elektromobilność

Arago Fotowoltaika to firma, która w swojej ofercie wychodzi zdecydowanie naprzeciw najnowszym osiągnięciom w zakresie OZE. Choć to fotowoltaika stanowi główny segment działalności instalatora, to w jego serwisie internetowym można znaleźć także propozycję dostawy pełnej infrastruktury stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Od doradztwa w zakresie projektu technicznego, przez dostarczenie gotowych rozwiązań informatycznych i pomoc w utrzymaniu infrastruktury, na wsparciu w pozyskaniu finansowania inwestycji w stację ładowania pojazdów elektrycznych kończąc. Dodatkowo, Arago zwraca także w swojej ofercie uwagę na magazyny energii, których rozpowszechnienie z pewnością wpłynie na komfort i opłacalność funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych, zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

W zakresie fotowoltaiki Arago proponuje kompleksową usługę, której wykonanie rozpoczyna konsultacja z klientem. W związku z panująca pandemią, doradcy firmy proponują możliwość wyceny on-line, ale są również otwarci na spotkanie w siedzibie klienta. Taka elastyczność i doradcze podejście od samego początku współpracy z pewnością zasługują na pochwałę. Wśród pozostałych atutów Arago, które instalator komunikuje w swoim serwisie internetowym znalazły się:

dedykowany konsultant sprzedaży;
szybkie i elastyczne terminy realizacji zleceń;
doświadczeni monterzy, posiadający niezbędne uprawnienia;
wsparcie w staraniu się o uzyskanie dofinansowań i ulg systemowych;
opieka w postaci serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Kto może skorzystać z oferty Arago Fotowoltaika?

Wśród korzyści zainwestowania w panele fotowoltaiczne i pozyskiwania za ich pomocą energii słonecznej, Arago wymienia dbałość o zasoby środowiska naturalnego. wygodę użytkowania instalacji fotowoltaicznej oraz w pewnym stopniu uniezależnienie się od cen prądu 2021, które proponują zewnętrzni sprzedawcy. Korzyści te dotyczą zarówno odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Z tego względu recenzowany instalator zdecydował się na przedstawienie oferty fotowoltaicznej dla tych dwóch podmiotów:

fotowoltaika dla domu – odbiorcy prywatni, którzy za pomocą przydomowej mikroelektrowni mają szansę zaoszczędzić na rachunkach za prąd nawet do 80% w skali roku;
fotowoltaika dla firmy – odbiorcy biznesowi, którzy w zależności od rocznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną i odpowiedniego zaprojektowania instalacji fotowoltaicznej, mogą osiągnąć znaczne oszczędności w kosztach stałych prowadzenia działalności.

Dużą zaletą, którą warto zaznaczyć w przypadku Arago Fotowoltaika jest fakt, że firma udostępnia w swoim serwisie Ogólne Warunki Umowy (OWU) zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dzięki temu inwestor prywatny może dowiedzieć się na przykład, że umowa z Arago obejmuje między innymi takie działania, jak:

uzgodnienie przez instalatora projektu instalacji z rzeczoznawcą ppoż.;
zawiadomienie organów Państwowej Straży Pożarnej, jeżeli moc instalacji przekroczy 6,5 kW;
zgłoszenie do OSD przyłączenia instalacji do sieci;
wsparcie w zakresie zmiany umowy kompleksowej;
wypełnienie i złożenie w imieniu i na życzenie inwestora wniosku o uzyskanie dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

Podobne działania ze strony Arago, są także przedmiotem umowy w przypadku klienta biznesowego. Świadczy to o rzetelnym podejściu firmy do potencjalnych klientów oraz o skrupulatnym wypełnianiu przez instalatora założeń kompleksowości oferty.

Arago Fotowoltaika – cena instalacji PV

Wstępna wycena fotowoltaiki od Arago odbywa się zwykle podczas pierwszego spotkania (on-line lub osobistego) z klientem. Wiążący koszt usług może zostać wyliczony jednak dopiero po etapie projektowym systemu. Zważywszy na mnogość zmiennych, które mogą wpłynąć na ostateczną cenę instalacji fotowoltaicznej, Arago zdecydowało się nie podawać w swoim serwisie internetowym nawet przybliżonych kosztów swojej usługi w tym zakresie. W przypadku, w którym potencjalny klient zdecyduje się na wykonanie wyceny planowanej instalacji drogą elektroniczną, zostanie poproszony przez doradców Arago o wypełnienie poniższego formularza:

Arago - wycena fotowoltaiki

Źródło: aragoservices.com

Jak można zauważyć, na cenę fotowoltaiki od Arago (i nie tylko) wpływa wiele czynników, które w przypadku każdego inwestora mogą się mniej lub bardziej różnić. Pierwszą informacją, która pozwala instalatorowi rozeznać się w mocy instalacji, jaką będzie musiał zaplanować dla klienta, jest zużycie prądu przez jego gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo za ubiegły rok. Dodatkowo, konieczne jest określenie, czy inwestor planuje instalację na dachu budynku, czy też fotowoltaikę na gruncie. Zazwyczaj ta druga jest droższa, gdyż wymaga zastosowania specjalnych stelaży do montażu paneli fotowoltaicznych.

Do kolejnych czynników wpływających na ostateczną wycenę instalacji fotowoltaicznej od Arago należy także rodzaj pokrycia dachu w nieruchomości inwestora. W formularzu potencjalny klient ma do wyboru: dachówkę ceramiczną, blachodachówkę, dachówkę typu “karpiówka”, blachę trapezową, papę bądź płytę warstwową. Od tego parametru zależy bowiem sposób montażu, jaki będą musieli zastosować instalatorzy. Na cenę instalacji będzie wpływała też jej lokalizacja, a więc budynek mieszkalny, budynek przemysłowy, budynek gospodarczy, bądź wspomniany wcześniej grunt. Na koniec pozostają kwestie logistyczne związane z możliwością i sposobem przeprowadzenia montażu instalacji. Arago prosi zatem o informację, czy dostęp do nieruchomości klienta możliwy będzie za pomocą dźwigu, rusztowania, a może drabiny. Jak widać, na cenę instalacji fotowoltaicznej może wpłynąć wiele aspektów, które firma Arago dobrze wyszczególniła w swoim formularzu.

Arago Fotowoltaika – finansowanie inwestycji

Koszt instalacji fotowoltaicznej często przekracza możliwości finansowe inwestora w przypadku, w którym miałby on uiścić od razu całą kwotę z własnej kieszeni. Z tego względu wiele firm fotowoltaicznych zdecydowało się na udzielenie wsparcie bądź pośredniczenie pomiędzy klientem a instytucją finansową, która może udzielić mu kredytowania na wspomnianą inwestycję. Nie inaczej jest w przypadku firmy Arago, która oferuje swoim klientom pomoc w zakresie ubiegania się o finansowanie instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, recenzowany instalator w Ogólnych Warunkach Umowy wskazuje, że za jego pośrednictwem inwestorzy mogą skorzystać z dwóch form finansowania, takich jak kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. Jeżeli finansowanie usług Arago będzie miało miejsce w całości ze środków zewnętrznych, klient nie musi wpłacać zaliczki.

Fotowoltaika od Arago może także skorzystać z dofinansowana ze środków publicznych. Doradcy instalatora oferują pełne wsparcie w staraniu się o uzyskanie dofinansowania z programu “Mój Prąd”. Nie tylko podpowiadają jak wypełnić wniosek, jakie dokumenty przygotować, ale właściwie wyręczają klientów w całej procedurze, wliczając w to samo złożenie wniosku w imieniu inwestora. Jest to niezwykle dobry standard postępowania firmy, szczególnie w przypadku klientów, którzy na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej zdecydowali się po raz pierwszy i nie mają doświadczenia w procedurach towarzyszących temu przedsięwzięciu.

Fotowoltaika Arago – instalacja krok po kroku

Firma Arago przedstawiła swoją ofertę w serwisie internetowym w sposób jasny i przejrzysty, a przebieg procesu współpracy z klientem starała się ująć w kilku prostych krokach. Niektórzy inwestorzy mogą bowiem odczuwać niepokój związany z ilością zadań , które czekają na nich czy to na etapie dopełniania formalności, czy już na etapie samego montażu instalacji. Większość z tych działań pracownicy firmy Arago włączyli do własnej odpowiedzialności, chcąc możliwie najbardziej odciążyć klienta. Cały proces przedsięwzięcia zmierzającego do korzystania przez inwestora z przydomowej (bądź firmowej) elektrowni, Arago ujęło w trzech krokach:

1. Spotkanie z doradcą – to czas na rozwianie wszelkich wątpliwości klienta oraz poinformowanie go o sposobie funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych i oszczędnościach, jakie się z tym wiążą;

2. Projektowanie instalacji – na tym etapie specjaliści Arago wykonują projekt instalacji dla klienta oraz przygotowują wycenę. Dodatkowo, klient otrzyma wizualizację obrazującą instalację zamontowaną w jego nieruchomości;

3. Montaż – zespół montażystów przyjeżdża do klienta po uprzednim uzgodnieniu z nim odpowiadającego mu terminu, przy czym Arago stara się by był to możliwie szybki termin wykonania instalacji.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Zalety i wady Arago Fotowoltaika

Zalety fotowoltaiki od Arago:

Indywidualny opiekun klienta
Możliwość uzyskania wyceny on-line
Wsparcie w uzyskaniu finansowania inwestycji
Doświadczeni montażyści z niezbędnymi uprawnieniami
Oferta dla klientów indywidualnych i firm
Pomoc w uzyskaniu dofinansowań
Szybki montaż instalacji
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
Przejrzyste zasady współpracy określone w OWU
Różnorodność oferty w obszarze OZE

Wady fotowoltaiki od Arago:

Brak orientacyjnych kosztów usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika od Arago to gwarancja nowoczesnego podejścia do klienta z uwzględnieniem jego potrzeb. Instalator z pewnością zasługuje na pochwałę w zakresie świadomości dotyczącej najnowszych rozwiązań z kategorii OZE, które umieszcza w swojej ofercie. Z pewnością czyni go to konkurencyjnym podmiotem na rynku fotowoltaiki. Do zalet Arago trzeba zaliczyć dążenie do pełnej kompleksowości usług, wyręczenie klienta w mogących mu sprawiać trudność formalnościach oraz gwarancyjną jak również pogwarancyjną opiekę serwisową nad instalacją inwestora. Choć w serwisie Arago brakuje choćby szacunkowych kosztów usług, to możliwość wykonania wyceny instalacji przez formularz w dużym stopniu to rekompensuje. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Arago.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Szczególnie zainteresowana badaniem poziomu edukacji ekonomicznej Polaków i ich finansowej samoświadomości. Pasjonatka architektury wnętrz i krajobrazu. Organizatorka rajdów motocyklowych, miłośniczka kociej natury, hiszpańskiego kina i górskich wędrówek.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments