Arinea stacje ładowania – opinie i recenzja

Rozwój rynku elektromobilności wymaga wielokierunkowych działań na różnych płaszczyznach. Jednym z takich działań jest wspieranie zabiegów zmierzających do zagęszczenia sieci ogólnodostępnych, publicznych oraz prywatnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Jest to niezwykle istotne w kontekście pokonywania wątpliwości potencjalnych nabywców pojazdów elektrycznych, które dotyczą ich niewystarczającego zasięgu. Jedną z firm trudniących się montażem stacji ładowania oraz propagowaniem bezemisyjnego transportu, jest Arinea. Jak przebiega współpraca z instalatorem? Ile kosztują jego usługi i co wchodzi w ich zakres?

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Arinea – tworzenie cichej i bezemisyjnej przyszłości

Arinea to firma technologiczna, która została założona w 2018 roku i przez ponad cztery lata działalności zyskała zaufanie największych firm energetycznych i koncernów motoryzacyjnych. Obecnie Arinea stara się skupiać na promowaniu rynku elektromobilności, a także projektowaniu rozwiązań technologicznych w ramach instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Przedsięwzięciem wspierającym rozwój segmentu działalności związanego z elektromobilnością było powołanie w ramach struktur firmy sklepu wallbox.pl, który oferuje szeroki zakres stacji ładowania EV zarówno do użytku w zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Są to ładowarki popularnych i uznanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość swoich urządzeń.

Warto wspomnieć, że Arinea oprócz wymienionych wcześniej instalacji stacji ładowania, zajmuje się także montażem fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, a także automatyką i projektowaniem rozwiązań między innymi z zakresu technologii NN/SN. Ambicją instalatora jest zyskanie miana zaangażowanego dostawcy we wszystkich obszarach swojej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Co ważne, Arinea podkreśla kompleksowość usług bez względu na rodzaj zlecenia otrzymanego od klienta oraz wysoki poziom staranności wkładany na każdym etapie projektowania rozwiązań inwestora. W segmencie stacji ładowania samochodów elektrycznych instalator dąży do zdobycia strategicznego znaczenia na polskim rynku. Wysoka pozycja w naszym rankingu firm montujących stacje ładowania potwierdza skuteczność tych starań.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Dla kogo stacje ładowania w Arinea?

Domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych są urządzeniami kluczowymi dla posiadaczy pojazdów elektrycznych, gdyż pozwalają każdego dnia opuszczać miejsce zamieszkania z takim stanem naładowania baterii w samochodzie, który na komfortowe przemieszczanie się w zaplanowanych kierunkach. Oczywiście pokonywanie dłuższych dystansów wymaga, aby z kolei infrastruktura publicznych i ogólnodostępnych stacji ładowania pozwalała na jazdę bez obaw o zbyt krótki zasięg pojazdu. Z tych względów Arinea postanowiła stworzyć rozwiązania instalacyjne stacji ładowania, z których będą mogły skorzystać takie podmioty, jak:

  • prywatni użytkownicy pojazdów typu EV – duży wybór domowych stacji ładowania, które mogą funkcjonować zarówno w instalacjach jednofazowych, jak i trójfazowych sprawia, że w ofercie Arinea każdy posiadać pojazdu elektrycznego lub hybrydowego powinien znaleźć optymalne dla siebie urządzenie;
  • firmy i przedsiębiorstwa – nie tylko siedziby koncernów motoryzacyjnych, czy salony samochodowe decydują się instalację ogólnodostępnych stacji ładowania EV na swoim terenie. Coraz więcej przedsiębiorców chcąc zapewnić swoim pracownikom i klientom komfort użytkowania pojazdów elektrycznych zleca montaż ładowarek EV w pobliżu firmowych zabudować;
  • jednostki samorządu terytorialnego – celem zachęcenia mieszkańców do inwestycji w bezemisyjne pojazdy i w ramach działań proekologicznych, wielu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w Polsce decyduje się na instalację ogólnodostępnych punktów ładowania EV;
  • rolnicy – jedną z grup beneficjentów systemowych dofinansowań do stacji ładowania samochodów elektrycznych, są rolnicy indywidualni. Trzeba się zatem spodziewać, że zainteresowanie montażem ładowarek w ich gospodarstwach będzie w najbliższym czasie wzrastać.

Arinea jako instalator działający szeroko na rynku technologicznych rozwiązań dla OZE kieruje swoją ofertę także do tych inwestorów, którzy planują jednoczesną instalację fotowoltaiki i stacji ładowania EV. Dzięki temu rozwiązaniu koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych spadają prawie do zera (oczywiście nie licząc kosztów ładowania na publicznych stacjach ładowania).

Stacje ładowania Arinea – szczegóły oferty

Zakup ładowarki EV i jej zamocowanie do ściany lub wolnostojącego słupka, to wbrew wyobrażeniom niektórych konsumentów tylko jedne z etapów procesu, jakim jest usługa montażu stacji ładowania. Arinea w swoim serwisie internetowym przedstawia poszczególne kroki na drodze do efektywnego wykorzystywania własnego punktu ładowania w domu lub firmie. Jak zatem przebiega instalacja stacji ładowania EV w Arinea? Oto etapy usługi:

1. Wybór ładowarki EV – specjaliści Arinea, którzy doskonale znają swoją ofertę udzielają klientom niezbędnej pomocy przy wyborze ładowarki o odpowiedniej mocy znamionowej, typie złącza i dostosowują je do samochodu i instalacji w miejscu montażu.

2. Wykonanie projektu instalacji – projekt okablowania wykonywany jest z najwyższą starannością, a plan montażu stacji ładowania uwzględnia zasady ergonomii i indywidualne potrzeby inwestora oraz warunki zastane w miejscu instalacji.

3. Sporządzenie dokumentacji – specjaliści Arinea gwarantują swoim klientom pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności oraz wsparcie na etapie wypełniania wniosków o dofinansowanie zakupu ładowarki, czy auta elektrycznego.

4. Realizacja instalacji – z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i staranności wykwalifikowani pracownicy Arinea przystępują do montażu stacji ładowania. Realizacja instalacji odbywa się oczywiście po wcześniejszym zaakceptowaniu przez klienta projektu i wyceny usług.

5. Wsparcie serwisowe i utrzymanie – efektywne korzystanie z nowego urządzenia wymaga od jego użytkowników wiedzy na temat jego funkcjonalności. Specjaliści wdrażają zatem instruktaż, a następnie sprawują opiekę serwisową i utrzymanie celem długiej i bezawaryjnej pracy stacji ładowania.

Arinea - zalety współpracy

Źródło: arinea.pl

Stacje ładowania Arinea – cena

Cena montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na miejsce instalacji, rodzaj ładowarki, a także warunki instalacyjne, którymi dysponuje inwestor. Może się bowiem zdarzyć, że konieczne będzie dostosowanie przyłączy celem zapewnienia bezpiecznej i optymalnej eksploatacji stacji ładowania. Im bardziej skomplikowany będzie montaż, im więcej pracy będzie wymagał, tym koszty końcowe całej usługi będą wyższe. Arinea nie zamieszcza w swoim serwisie internetowym cennika usług zachęcając do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy. Jest podyktowane oczywiście faktem stosowania metody indywidualnej wyceny dostosowywanej do sytuacji i potrzeb klienta. Warto także pamiętać, że choć cena jest ważnym czynnikiem w decyzji o wyborze konkretnej ładowarki i instalatora, to nie powinna być aspektem decydującym w tym obszarze.

Bezpłatne Porównanie Ofert Stacji Ładowania

Montaż stacji ładowania w Arinea – zalety i wady

Sporym ułatwieniem w wyborze firmy, której zlecony zostanie dobór stacji ładowania, jej montaż i późniejsza opieka serwisowa nad urządzeniem, jest zebranie najważniejszych zalet i wad instalatora.

Zalety Arinea:

wszechstronna technologicznie firma z doświadczeniem
szeroki asortyment stacji ładowania różnych typów
kompleksowa obsługa od doradztwa po serwis
najwyższa jakość wykonywanych instalacji
dbałość o terminowość realizacji
działalność na terenie całej Polski
możliwość zakupu innych technologii OZE

Wady Arinea:

brak cennika usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż ładowarki
Oferta
Arinea to młoda firma technologiczna, która w krótkim czasie osiągnęła wiele. Stawiając sobie ambitne cele obecnie współpracuje z największymi firmami motoryzacyjnymi i obsługuje spółki energetyczne. Sklep wallbox.pl powołany w ramach struktur firmy to doskonałe źródło wiedzy na temat modeli stacji ładowania i miejsce, w którym każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Aspirując do miana lidera rynku Arinea stara się zachowywać najwyższy standard i bezpieczeństwo wykonywanych instalacji oraz dotrzymywać terminów uzgodnionych z klientami. Możliwość zamówienia w jednym miejscu montażu instalacji fotowoltaicznej i stacji ładowania Ev to niewątpliwy plus. Jedynym minusem może być brak ogólnodostępnego cennika, jednak klienci nie powinni narzekać na metodę indywidualnej wyceny.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments