Atum Energy opinie 2022 – Fotowoltaika, Pompy ciepła

Atum Energy jest firmą, która powstała w 2017 roku. Z oferowanych przez nią usług, związanych z projektowaniem i montażem systemów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, skorzystało już wielu klientów, zarówno biznesowych jak i indywidualnych. Czym wyróżnia się oferta Atum Energy? Jak wygląda współpraca z wykonawcą?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Atum Energy – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Atum Energy – co warto wiedzieć o firmie?

Tym, co wyróżnia Atum Energy jest niewątpliwie jej pochodzenie. Firma jest bowiem spółką córką innego instalatora – Solum Service. Jest to marka, która funkcjonuje od 2013 roku i wykonała już tysiące instalacji.

Atum Energy powstało w 2017 roku, jako firma handlowa Solum Service i to właśnie grupa monterów tego przedsiębiorstwa będzie realizować instalację fotowoltaiczną. Można by powiedzieć, że jest to swego forma pośrednictwa, jednak obie spółki mają siedzibę pod tym samym adresem i posiadają tego samego właściciela.

Marka Atum Energy, nastawiona jest przede wszystkim na sprzedaż instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Jak dokładnie przedstawia się oferta fotowoltaiki Atum Energy?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Fotowoltaika Atum Energy – co zawiera oferta?

Atum Energy, korzysta z doświadczenia, jakie stoi za Solum Service. Dzięki temu przygotowało przemyślaną, kompleksową ofertę, która zawiera:

 • Bezpłatny audyt fotowoltaiczny, który pozwala oszacować potrzebną moc, dobrać podzespoły oraz oszacować koszty, oraz ustalić ile można dzięki instalacji zaoszczędzić.
 • Przygotowanie projektu instalacji pod warunki montażowe danego klienta.
 • Fachowy montaż – tak jak już wspominaliśmy, odbywa się on przy pomocy spółki matki firmy – Solum Service.
 • Szybkie i wygodne przyłączenie instalacji do sieci – Atum Energy wyręcza nas w związanych z tym formalnościach.
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania – Atum Energy pomaga z dokumentacją do programu Mój Prąd.
 • Wsparcie po sprzedażowe.

Z oferty Atum Energy może skorzystać każdy zainteresowany produkcją energii z fotowoltaiki czy korzystaniem z pomp ciepła. Firma skupia się głównie na:

 • Fotowoltaice dla domu – mikroinstalacje fotowoltaiczne dla domu są najczęściej realizowaną opcją u większości instalatorów PV – również w Atum Energy. Firma w tym zakresie oferuje sprawdzone podzespoły, dobrane pod indywidualne wymagania i możliwości klienta.
 • Fotowoltaice dla firmy – przedsiębiorstwa są kolejną grupą, która często decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Podmioty gospodarcze decydujące się na korzystanie z usług Atum Energy cenią sobie ich profesjonalizm oraz indywidualne podejście.
 • Fotowoltaice dla rolnika – gospodarstwa rolne są dość zależne od stanu środowiska. Dzięki fotowoltaice mogą dbać o nie, a także na tym oszczędzać. Również zachęcający jest fakt, że rolnicy mają dużą dowolność korzystania z dofinansowań. Najbardziej zalecanym jest specjalnie przygotowany dla tej grupy program Agroenergia.
 • Fotowoltaice dla budynków wielorodzinnych – na energię słoneczną coraz częściej decydują się również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Póki co, w tym wypadku jednak energia wykorzystywana jest do zasilania części wspólnych, takich jak oświetlenie czy bramy. Od kwietnia 2022 roku, energię z paneli słonecznych będzie można wykorzystać w swoim mieszkaniu, ponieważ zostanie wprowadzony “prosument zbiorowy”. Z opisu oferty Atum Energy dla budynków niestety nie wynika czy właściciele mieszkań mogą zakupić od nich fotowoltaikę i np. zamontować panele fotowoltaiczne na balkonie.

Z jakich podzespołów korzysta Atum Energy?

Dobrze przedstawia się opcja podzespołów stosowanych przez Atum Energy. Nie tylko pod względem ich jakości, ale także ilości marek, które się pojawiają. I tak w kwestii paneli fotowoltaicznych do wyboru mamy takie marki jak: Q-cells i JA Solar. Moduły tych producentów posiadają gwarancję produktową od 12 do aż 25 lat. Na uzysk energii powyżej 83% producenci udzielają 25-letniej gwarancji.

Większy wybór jest w kwestii falowników, tutaj do wyboru mamy takie marki jak:

 • Huawei,
 • SMA,
 • Fronius,
 • Solar Edge – firma ta dostarcza również optymalizatory pracy paneli słonecznych.

Urządzenia te posiadają gwarancję produktową wynoszącą od 6 do 10 lat.

Koszty fotowoltaiki w Atum Energy

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od: wielkości instalacji, możliwości montażowych, skomplikowania projektu czy indywidualnych wymagań klienta. Z tego powodu, wiele firm nie decyduje się na udostępnienie ceny, przed kontaktem z inwestorem. Mogłoby to rodzić wiele nieporozumień, ponieważ sugerowana cena, mogłaby się ostatecznie różnić od realnej.

Atum Energy pomaga w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki, jednak podaje, że tylko w przypadku programu Mój Prąd.

Niestety na stronie nie ma żadnych informacji na temat finansowania. Zatem prawdopodobnie firma nie pomaga uzyskać kredytu na fotowoltaikę lub (w przypadku firm) leasingu na fotowoltaikę.

Instalacja fotowoltaiczna krok po kroku w Atum Energy

W jaki sposób skorzystać z oferty fotowoltaiki Atum Energy? Procedura jest bardzo prosta i wymaga od Was minimum wysiłku.

 • Kontakt – jak w przypadku wielu firm, pierwszym krokiem jest zamówienie bezpłatnej konsultacji z doradcą Atum Energy. Wystarczy, że uzupełnicie wniosek umieszczony na stronie, a przedstawiciel firmy niezwłocznie skontaktuje się z Wami i ustali dalsze kroki postępowania.
 • Audyt fotowoltaiczny – na podstawie kilku informacji, takich jak wysokość rachunków, typ dachu czy nasłonecznienie specjaliści z Atum Energy opracują projekt instalacji, dostosowany do Waszych potrzeb. Przy audycie otrzymacie też wycenę instalacji oraz kalkulację oszczędności.
 • Podpisanie umowy – jeśli wszystkie szczegóły montażu instalacji oraz jego ceny Wam odpowiadają, możecie podpisać umowę. Warto zaznaczyć, że Atum Energy pomoże również uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki.
 • Montaż instalacji – instalacja jest wykonywana we wcześniej ustalonym terminie i trwa zazwyczaj 1-2 dni roboczych.
 • Przyłączenie do sieci – ostatnim krokiem potrzebnym do działania instalacji jest złożenie dokumentów do operatora sieci, w czym Atum Energy nas wyręczy. Po wymianie licznika na dwukierunkowy, fotowoltaika zacznie wytwarzać dla nas prąd ze słońca.
 • Serwis i dbanie o klienta po zakończeniu prac – Atum Energy zapewnia swoim klientom pełne wsparcie, po wykonanej instalacji
Atum Energy fotowoltaika

Źródło: atumenergy.pl

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Atum Energy – zalety i wady

Podobnie jak w przypadku wielu firm, Atum Energy posiada zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. A jakie są mocne i słabe strony tej firmy?

Zalety Atum Energy

Pomoc w kwestii uzyskania dofinansowania Mój Prąd
Dobrej jakości podzespoły
Wsparcie posprzedażowe
Kompleksowe realizacje instalacji – wszystkim zajmuje się Atum Energy
Obecność pomp ciepła w ofercie
Realizacje na terenie całego kraju

Wady Atum Energy

Brak podanych kosztów instalacji oraz narzędzi do ustalenia tego
Brak dedykowanych form finansowania

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika od Atum Energy jest dobrze przemyślaną ofertą, a zaplecze spółki matki w postaci doświadczonej firmy Solum Service powinno zapewnić doświadczenie ekip monterskich oraz projektowych. Firma realizuje różnego rodzaju instalacje. Na stronie, oprócz 3 głównych grup klientów, wyróżniona została również oferta dla budynków wielorodzinnych, z czym nie zawsze można się spotkać u konkurencji. Na uwagę zasługują bardzo dobre jakościowo podzespoły, których używa Atum Energy. Brakuje tutaj nieco dedykowanych opcji finansowania oraz danych na temat kosztów instalacji. W informacjach powinny zostać udostępnione również wiadomości o gwarancji montażowej.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments