Aukcje prądu na enerad.pl – jak znaleźć najtańszego sprzedawcę prądu w taryfie C, B, A?

5 /5
(Ocen: 1)

Przykładowa aukcja zakupu prądu w enerad.plZastanawiasz się jak tanio kupić energię elektryczną w taryfie C, B lub A? Oferujemy Ci profesjonalne i proste narzędzie – aukcje na enerad.pl! Ty decydujesz ile prądu chcesz kupić i ile za niego zapłacić, a sprzedawcy rywalizują o Ciebie, jako  klienta. Bez żadnych dodatkowych kosztów z Twojej strony, bez stania w kolejkach, a nawet opuszczania biura! Szybko i przejrzyście znajdziesz najlepszego sprzedawcę prądu!

Nasza platforma aukcyjna posiada funkcjonalności, które pozwolą Ci w prosty sposób zdefiniować jakiego produktu oczekujesz i ile maksymalnie jesteś gotów za niego zapłacić! Jeśli maksymalna cena jaką ustaliłeś nie zostanie osiągnięta, aukcja nie jest wiążąca. Co za tym idzie, nigdy nie zapłacisz więcej, niż miałeś zamiar.

Kto może uczestniczyć w aukcji zakupu prądu i jak ona przebiega?

W naszych aukcjach mogą uczestniczyć wszyscy odbiorcy z grup taryfowych C, B, A a nawet G (taryfa G jest wykorzystywana nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w m.in. akademikach, klasztorach, domach dziecka).

Zarówno sprzedający jak i kupujący otrzymają indywidualny login, oraz hasło, z pomocą których uzyskają dostęp do panelu aukcyjnego.

Przed rozpoczęciem aukcji firma, która jest odbiorcą energii (kupującym), podaje parametry produktu jaki chce kupić, w tym:

  • w jakiej taryfie pobiera prąd (A, B, C czy G);
  • cenę za MWh;
  • opłatę handlową;
  • jaki jest okres wypowiedzenia umowy z dotychczasowym sprzedawcą prądu;
  • na jaki okres chce zawrzeć nową umowę zakupu prądu (do końca 2015, a może do końca 2017 i to z ceną gwarantowaną!);
  • jaka jest cena maksymalna, po jakiej chce kupować prąd – jeżeli cena ta nie zostanie osiągnięta, aukcja nie jest wiążąca;
  • czy być może chce kupować prąd w 100% pochodzący ze źródeł odnawialnych, a może nawet wyłącznie z elektrowni wodnych lub wiatrowych;
  • termin rozpoczęcia aukcji oraz jej zakończenia.

Wszystkie informacje dotyczące charakterystyki aukcji, które podał kupujący, wprowadzane i zatwierdzane są przez enerad.pl – drogą mailową kupujący na bieżąco informowany jest o wszelkich zmianach w aukcji.

Przebieg aukcji i podpisanie umowy

Czas trwania aukcji zależy tylko od Ciebie. To Ty określasz jej długość. Sprzedawcy biorący w niej udział, znając charakterystykę odbiorcy, składają swoje oferty sprzedaży energii elektrycznej. Zarówno kupujący, jak i sprzedający są na bieżąco, drogą mailową, informowani o terminie rozpoczęcia aukcji (już na godzinę przed startem aukcji sprzedający i kupujący dostają przypomnienie o jej rozpoczęciu), składanych ofertach, oraz o tym czy oferta osiągnęła cenę maksymalną. Jeśli cena maksymalna nie zostanie przekroczona, aukcja nie kończy się, a sprzedawcy nadal mogą składać swoje (coraz niższe) oferty, co oznacza, że Twoje oszczędności mogą być jeszcze większe niż zakładałeś!

Po zakończeniu aukcji sprzedawca przygotowuje umowę, uwzglęniając wszystkie parametry zawarte w aukcji (okres, gwarancja ceny, cena z MWh). Prawnicy enerad.pl opiniują umowę, żeby chroniła interesy odbiorcy i nie zawierała kruczków prawnych.

Wszystko odbywa się bez żadnych pośredników. Enerad.pl nie jest agentem żadnego ze sprzedawców, udostępnia jedynie platformę handlową. Sprzedawca, który wygra aukcję rozlicza się z enerad.pl.

Dlaczego Warto kupować prąd na aukcjach enerad.pl?

Przede wszystkim dlatego, że kupujesz produkt szyty pod Twoje potrzeby. Sam ustalasz ile prądu chcesz kupić i jaką maksymalną cenę w danym okresie chcesz zapłacić. Sprzedawcy składają Ci kolejne oferty, a jeśli żadna nie będzie niższa od ceny maksymalnej – po prostu z nich nie korzystasz! Sprzedawca zobowiązuje się do podpisania umowy na wcześniej określonych warunkach, tj. okres trwania, gwarancja ceny, okres rozliczeniowy itd.

Nie ponosisz przy tym żadnych dodatkowych kosztów, unikasz także zbędnych formalności. Wszystko co musisz zrobić to złożyć dwa podpisy przed przystąpieniem do aukcji i jeden pod umową z nowym sprzedawcą. Prawnicy enerad.pl zadbają, by umowa nie zawierała żadnych “haczyków” i niejasnych zapisów.

Z naszej strony gwarantujemy, że w aukcjach uczestniczyć będą tylko wiarygodni i sprawdzeni sprzedawcy, żadnych firm “krzaków” i ryzyka z tym związanego. Ponadto gwarantujemy wsparcie profesjonalistów zespołu enerad.pl, przy przeprowadzaniu aukcji na każdym etapie postępowania. Od pierwszego kontaktu do podpisania umowy, każdy uczestnik ma przypisanego opiekuna, który jest do jego dyspozycji oraz pomaga wyjaśniać wszelkie wątpliwości/niejasności.

Jeśli zastanawiasz się jak kupić energię elektryczną, bez potrzeby wychodzenia z domu, z gwarancją najniższej ceny i bez zbędnych formalności, podpowiadamy Ci – korzystaj z aukcji prądu na enerad.pl! Więcej o naszej platformie dowiesz się na stronie: https://enerad.pl/rynek-energii/prad-dla-firmy/aukcje-zakupu-pradu/

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments