Axpo – czy to najlepszy sprzedawca prądu w Polsce? A może w Europie? A może… na świecie?

0 /5
(Ocen: 0)

Decydując się na zmianę sprzedawcy przede wszystkim zwracamy uwagę na cenę prądu, ale istotną rolę odgrywają też inne czynniki. Wielu z nas sprawdza też sprzedawcę – pytamy znajomych, czytamy opinie w Internecie, przeglądamy rankingi. Liczy się dla nas podejście do klienta, szybkość rozwiązywania problemów, czy elastyczność ofert. Od wielu lat tworzone są rożne, niezależne rankingi na całym świecie, dzięki którym szybciej możemy zweryfikować dostawcę energii. Od kilku lat większość takich zestawień wygrywają spółki Axpo. W badaniach przeprowadzonych przez prestiżowe magazyny branżowe „Risk” i „Energy Risk” szwajcarski gigant energetyczny jak zawsze zdeklasował konkurencję…

Magazyny „Risk” oraz „Energy Risk” co roku przeprowadzają badania na grupie ponad 1600 uczestników rynku oraz klientów. Ankietowani mają za zadanie ocenić sprzedawców prądu pod kątem m.in. ceny, elastyczności ofert, szybkości przeprowadzania procesów, zaufania, czy udziału tworzenia rynku. Prestiżowy tytuł „Overall Dealers Power” w zestawieniu „Energy & Commodity Rankings” zdobyło Axpo. Jednak to nie jedyne wyróżnienie, które spotkało firmę.

Axpo podbija europejskie rynki

Wysokie pozycje utrzymały spółki Axpo, działające w różnych krajach Europy: we Włoszech Axpo utrzymało pierwsze miejsce w kategorii handlu gazem naturalnym, a także utrzymało drugą pozycję w handlu energią. W Hiszpanii, Europie Wschodniej oraz w Europie Północnej Axpo pozostało na pozycji lidera w handlu energią.

Oczywiście w ramach sprawiedliwości musimy dodać, że Axpo nie spoczywa na laurach i stawia na ciągły rozwój, dostosowywanie swojej oferty do potrzeb klientów oraz podnoszenie jakości usług. Rezultat? Axpo podbija nowe rynki – w Holandii szwajcarska firma awansowała z piątego na pierwsze miejsce. W Niemczech (na bardzo trudnym i wymagającym rynku) sprzedawca wskoczył na trzecie miejsce. Prawdziwa rewolucja zapowiada się także na rynkach w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Belgii, gdzie lokalne jednostki dostawcy rozpoczęły swoją działalność – na Wyspach z piątego miejsca, we Francji z czwartego, natomiast w Belgii z trzeciego.

Liczne wyróżnienia dla Axpo a rzeczywistość?

Axpo to światowy lider na rynku energii. Można powiedzieć, że poniekąd mamy szczęście, gdyż sami możemy się przekonać w jaki sposób działa szwajcarski gigant. Sprzedawca działa także na polskim rynku i wielokrotnie w enerad.pl mieliśmy do czynienia z Axpo. Wiecie jak lubimy się czepiać, prawda? Niestety, Axpo nie dało nam możliwości do popisu – wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku – komunikacja ze sprzedawcą, pomoc w wyborze oferty, czy dostosowywanie ich do potrzeb klientów jest na najwyższym poziomie. Inaczej być nie może, bo tytułu światowego lidera handlu energią nie otrzymuje się od tak sobie.

Dodatkowo, kontaktują się z nami przedsiębiorcy, którzy szukają ofert uszytych na miarę potrzeb swoich firm i bardzo często z licznych propozycji decydują się na oferty Axpo. Ich relacje i recenzje potwierdzają, że Axpo dba nie tylko o wysoki poziom obsługi klientów, ale stawia na innowacyjne oraz dopasowane oferty.

Jak widzicie, a raczej czytacie, na wszystkie powyższe wyróżnienia sprzedawca z pewnością zasłużył. Może jednak warto abyście bliżej przyjrzeli się ofercie tego sprzedawcy? W enerad.pl potwierdzamy: naprawdę warto korzystać z usług Axpo – to rzetelny sprzedawca, a potwierdza to nie tylko nasze wrażenie (i znajomość z przedstawicielami firmy 😉 ), ale przede wszystkim relacje i wrażenia, którymi dzielą się z nami nasi Użytkownicy. Wielka Piątko, patrz się i ucz się 😉

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments