Banki a MdM – jakie oferty czekają na nas w 2017 roku?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

14 banków bierze udział w Programie Mieszkanie dla Młodych – część z nich przygotowała już oferty na styczeń 2017, gdy zacznie się nowy nabór wniosków. Co nas czeka i czym próbują nas skusić banki przy wyborze kredytu hipotecznego z MdM?

Chcesz być pierwszy w okienku banku, by złożyć wniosek o dopłatę MdM? Nie ma problemu, wystarczy, że wybierzesz kredyt hipoteczny z rządową dopłatą w eurobanku. Wniosek o kredyt można złożyć już teraz, a decyzja kredytowa zostanie wydana po tym, jak nasz wniosek przejdzie pozytywną weryfikację w Banku Gospodarstwa Krajowego. Jeśli zostanie odrzucony, bank albo zaproponuje nam inne warunki albo będziemy mogli zrezygnować.

Alior Bank kusi beneficjentów Mieszkania dla Młodych natomiast ofertą „MdM Plus” – to dodatkowe środki na wykończenie, remont zakupionego domu lub mieszkania. Z tej kwoty można też sfinansować zakup garażu albo miejsca postojowego. Dla osób, dla których MdM stanowi jedyny wkład własny może to być istotny czynnik, pozwalający wygodnie się umościć w nowym gniazdku.

Bank Millenium kusi zainteresowanych MdM promocją: prowizja 0%, a marża niższa nawet o 0,5%. Z oferty skorzystać mogą osoby, które postanowią wybrać produkty banku także w innych sferach życia. Jeśli więc masz konto w tym banku, korzystasz z karty kredytowej albo planujesz tam ulokować oszczędności – masz szansę załapać się na lepsze warunki.

Zanim jednak na ślepo zdecydujemy się na którąś z ofert – warto sprawdzić ranking kredytów MdM. Banki kuszą nas promocjami. Często jednak okazuje się, że ostateczny koszt kredytu wcale nie jest taki opłacalny, jak usiłują nam to przedstawić prospekty. Wybór kredytu hipotecznego to zobowiązanie co najmniej na kilka lat. Warto więc uzbroić się w kalkulator i cierpliwość, wyliczając wszystkie opłaty. Jeśli sprawia Wam to problem – wypełnijcie nasz kalkulator MdM, podając swoje dane. Skontaktuje się z Wami nasz doradca, który doradzi Wam najopłacalniejszą opcję.

Banki MdM – jakie oferują warunki?

Poniżej prezentujemy zestawienie szczegółów ofert poszczególnych banków. Warto jednak pamiętać także o kosztach dodatkowych, jakich nie uwzględniliśmy w zestawieniu. Są to np. koszty dodatkowych ubezpieczeń. A one mogą być znaczne. Zanim więc skusimy się na kredyt z zerową prowizją – sprawdźmy dokładnie, czego może jeszcze wymagać bank. Poniższe koszty dotyczą kredytu hipotecznego z 20% wkładem własnym, wziętego na 30 lat z równymi ratami. Przy innych parametrach -wartości danej oferty mogą się zmienić. Pamiętajmy także, że bank przy każdym kliencie bierze pod uwagę jego sytuację indywidualną.

Nazwa banku

RRS0

Marża

Prowizja

MdM w PBS3,833%1,79%3%
MdM w BOŚ BANK4,206%2,2%2%
MdM w PKO BP4,263%2,13%3,5%
MdM w ING4,491%2,5%1,9%
MdM w eurobank4,631%2,4%2%
MdM w BGŻ BNP Paribas4,636%2,35%5%
MdM w Millenium Bank4,705%2,59%0%
MdM w Alior Bank4,727%2,6%2,5%
MdM w Deutsche Bank Polska4,953%2,9%2%
MdM w mBank5,042%3,15%0%
MdM w Crédit Agricole5,059%3%2%
MdM w Raiffeisen Polbank5,069%3%2%
MdM w BZ WBK5,621%3,49%2,5%
MdM w Bank Pekao5,785%3,69%1,99%
Najnowsze aktualności / recenzje

  1. fajne zastawienie. A wy ludzie nie dajcie się nabrać, tylko bierzcie RRSO pod uwagę. Reszta ma się nijak do kosztów kredytu. Warto brać te kredyty, które mają najniższe rrso. Kredyty w mieszkaniu dla młodych ogólnie są dość podobne do siebie, ale i tak warto dokładnie sprawdzić.

  2. Ciekawe czy nie będzie tak, że jak skacowani powstają ludziska to już z banków poleci tyle wniosków o mdm, że nie będzie już szans na dofinansowanie z mdm 2017

Dodaj komentarz