Dwa banki już oferują MDM

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Program Mieszkanie dla Młodych określający zasady finansowego wsparcia państwa przy zakupie pierwszego mieszkania, zaczął obowiązywać od początku 2014 roku. Dzięki niemu państwo dofinansuje część kredytu w formie wkładu własnego. Wnioski MdM można składać wyłącznie w instytucjach kredytujących, które podpisały odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Do chwili obecnej uczyniły to dwa banki. PKO Bank Polski jako największy polski bank, który oferuje swoim klientom szeroką ofertę kredytów hipotecznych. W październiku br. udział banku w sprzedaży kredytów hipotecznych wynosił 31,4%. Dzięki temu, że posiada bardzo dużą liczbę placówek, gwarantuje klientom wysoką dostępność usług.

Kolejną instytucją, która podpisała umowę z BGK jest Bank Pekao S.A, drugi największy polski bank, który świadczy usługi dla 5 milionów klientów. Już od listopada Pekao S.A. prowadził kampanię informacyjną dla wszystkich, którzy byli potencjalnie zainteresowani uzyskaniem kredytu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

W nadchodzących tygodniach prawdopodobnie do programu dołączą kolejne banki. Należy jednocześnie pamiętać o obowiązujących limitach finansowych, które ograniczają możliwość skorzystania z programu przez zainteresowanych. Po wyczerpaniu środków państwowych w danym roku, program może być wstrzymany. Można więc założyć, że bankom również zależy na szybkim podpisaniu umów z BGK, o czym będziemy informować na bieżąco.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz