BAT Fotowoltaika – opinie i recenzja

Instalacja OZE to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu można obniżyć koszty energii elektrycznej oraz zwiększyć niezależność od dostaw prądu płynących z sieci. Do swojej oferty wprowadziła je również firma BAT, posiadająca największą na Pomorzu sieć budowlaną. Na czym polega BAT fotowoltaika? Jakie urządzenia są dostępne, do kogo kierowana jest oferta i czy warto z niej skorzystać? Sprawdź!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

BAT Fotowoltaika – cena, warunki

Firmę BAT założyło w 1991 roku dwóch braci: Andrzej i Tadeusz Bigusowie. Początkowa działalność przedsiębiorstwa BAT powiązana była jedynie z branżą budowlaną. Dziś może się ono pochwalić największą siecią marketów-hurtowni budowlanych. Z czasem ofertę rozbudowano o wysokiej jakości rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

BAT Fotowoltaika – jakie urządzenia?

Na fotowoltaikę BAT składają się urządzenia marek, które są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Inwertery SolarEdge — to urządzenia, które umożliwiają inteligentne zarządzanie energią. Falowniki SolarEdge są w stanie przekierowywać nadmiar energii do podgrzewania wody, magazynować ją do wykorzystania wieczorami i w optymalny sposób uruchamiać inne inteligentne urządzenia tak, by rachunki za prąd były jak najniższe. SolarEdge to inwertery z optymalizacją prądu stałego, wykorzystujące innowacyjną technologię HD-Wave, dzięki której osiągają bardzo dobrą wydajność przy kompaktowych rozmiarach.

Inwertery Solis — należą do światowej czołówki urządzeń wykorzystywanych w tworzeniu instalacji fotowoltaicznych. Inwertery Solis posiadają 20-letnią żywotność i 5-letnią gwarancję. Dzięki zastosowaniu wygaszanego ekranu zużycie energii jest w nich naprawdę niskie (mniejsze, niż 1W). Pracują bardzo cicho, w różnych warunkach (od -25 do 60 stopni Celsjusza). Umożliwiają łączenie się przez Wi-Fi i monitorowanie pracy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Wśród inwerterów marki Solis znajdują się urządzenia jednofazowe i trójfazowe w standardzie on-grid oraz z funkcją przechowywania energii.

Inwertery Huawei — tej marki nikomu nie trzeba przedstawiać: to prawdziwy gigant na rynku elektroniki. Huawei jest największym na świecie producentem falowników, które cechują się niezwykłą sprawnością.  Falowniki te wyposażone są w funkcję wykrywania łuku elektrycznego AFCI, posiadają stopień ochronności IP65 lub IP66 (co oznacza, że są wodo- i pyłoszczelne), a ich sprawność wynosi 97-98%. Pracują w niskich oraz wysokich temperaturach i mogą bezprzewodowo komunikować się z internetem.

Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne BAT wykorzystuje w swoich instalacjach moduły uwzględnione m.in. w rankingu Tier 1 firmy Bloomberg New Energy Finance. Ranking ten jest na bieżąco aktualizowaną oceną poszczególnych producentów modułów fotowoltaicznych, a jego rygorystyczne kryteria spełnia jedynie 2% wytwórców z całego świata! W ofercie BAT znajdują się panele marek:

 • LONGI Solar
 • Jinko Solar
 • JA Solar

Fotowoltaika BAT – dla kogo oferta?

Do kogo kierowana jest oferta firmy BAT? Fotowoltaika może sprawdzić się niemalże wszędzie, jednak rozwiązania tego wykonawcy skierowane są przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz właścicieli niedużych biznesów. Fotowoltaika dla domu to coraz częściej wybierane rozwiązanie – mikroinstalacje stanowią w Polsce zdecydowaną większość!

Zakup instalacji fotowoltaicznej jest dużą inwestycją, jednak jak pokazują statystyki – to się opłaca! Fotowoltaika BAT to rozwiązanie dla każdego, kto:

 • Ma na uwadze troskę o środowisko i nie chce emitować do atmosfery zbędnych zanieczyszczeń,
 • Chce podnieść wartość swojej nieruchomości,
 • Chce obniżyć wysokość wydatków na energię elektryczną,
 • Jest zainteresowany wykorzystywaniem nowoczesnej, przyszłościowej technologii na własny użytek.

BAT Fotowoltaika – ceny instalacji

Ile kosztuje fotowoltaika BAT? Cena instalacji fotowoltaicznej może być różna — nie da się określić jej z góry. Wycena każdej z nich odbywa się indywidualnie, a na ostateczny koszt wpływa między innymi:

 • Kształt i wielkość dachu,
 • Rodzaj pokrycia dachu,
 • To, jak umiejscowiony jest dom w stosunku do kierunku padania światła,
 • Ilość zużywanego prądu,
 • Rodzaj zastosowanych urządzeń i podzespołów,
 • Poziom skomplikowania montażu.

By uzyskać dokładną wycenę, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy. Na stronie internetowej znajduje się lista oddziałów wraz z adresem, e-mailem i numerem telefonu każdego z nich, a także gotowy formularz kontaktowy. Firma BAT oferuje klientom pomoc w doborze odpowiedniej dla ich potrzeb instalacji. Zgodnie z podanymi przez przedsiębiorstwo informacjami, zakup może zwrócić się już po 5 latach!

Inwestycje w odnawialne źródła energii są obecnie w dużym stopniu wspierane przez rządy wielu państw. Jest tak również w Polsce: chcąc zainstalować panele fotowoltaiczne, możemy skorzystać z szeregu programów umożliwiających otrzymanie finansowej dotacji. Firma BAT pomaga swoim klientom w formalnościach związanych z programami “Czyste powietrze” oraz “Mój Prąd”. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, dla których zakup instalacji fotowoltaicznej jest dużym wydatkiem, firma BAT stworzyła możliwość rozłożenia kosztu na raty — nawet na 96 miesięcy! Szczegóły tej oferty można poznać podczas rozmowy z doradcą.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki BAT?

 1. Pierwszym etapem jest oszacowanie tego, jaka wielkość instalacji będzie w konkretnej sytuacji odpowiednia. Wykorzystywany jest do tego specjalny schemat, w którym na podstawie rachunków za prąd obliczane jest przybliżone zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na początkowym etapie współpracy konieczne jest też przeprowadzenie wizji lokalnej, podczas której doradcy fotowoltaiczni przeanalizują możliwości montażu.
 2. Po obliczeniu zapotrzebowania energetycznego można określić, ile paneli fotowoltaicznych będzie potrzebnych oraz gdzie zostaną umieszczone (zwykle trafiają na dach budynku). Na podstawie tych danych tworzona jest wycena. Gdy klient ją zaakceptuje podpisywana jest umowa i ustala się termin montażu. W przypadku systemów dla domów, prace instalacyjne trwają zwykle od kilku godzin do maksymalnie kilku dni. Na koniec wykonawca powinien dokonać pomiarów kontrolnych.
 3. Instalacja jest uruchamiana. Klient otrzymuje niezbędne informacje dotyczące jej użytkowania i obsługi. W razie problemów lub awarii w przyszłości, właściciel instalacji może zwrócić się o pomoc do serwisu marki BAT: firma gwarantuje usługi serwisowe w ciągu 48h od zgłoszenia usterki.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

BAT Fotowoltaika – zalety i wady

Dla wielu zainteresowanymi odnawialnymi źródłami energii klientów rozwiązaniem okaże się właśnie BAT fotowoltaika. Opinie na temat tej firmy są pozytywne: przedsiębiorca uważany jest za godnego zaufania, a produkty za sprzęt wysokiej jakości. 

Zalety fotowoltaiki BAT

Współpraca firmy BAT wyłącznie z certyfikowanymi ekipami monterskimi
Instalacje z wykorzystaniem najwyższej jakości podzespołów
Pomoc klientom w uzyskaniu dotacji na zakup instalacji fotowoltaicznej
Przejrzyste, jasne zasady współpracy
Wsparcie na każdym etapie inwestycji, z dedykowanym opiekunem podczas całego procesu
Możliwość rozłożenia kosztów zakupu na raty 0%
Wieloletnie doświadczenie firmy

Wady fotowoltaiki BAT

Na stronie trudno jest znaleźć konkretne informacje dotyczące gwarancji na instalację.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Rozwiązania, które w zakresie fotowoltaiki proponuje nam firma BAT, zdecydowanie można ocenić pozytywnie. Widać, że przedsiębiorca zwraca dużą uwagę na jakość: stosowane podzespoły to najwyższej klasy, nowoczesne urządzenia objęte wieloletnią gwarancją producenta. Działanie firmy BAT jest bardzo kompleksowe: doradcy przeprowadzają klientów przez cały proces inwestycji, nie pozostawiając go bez opieki także po zakończeniu prac montażowych — w ofercie znajduje się również serwis. Na plus można ocenić też wsparcie przy uzyskiwaniu dotacji rządowych oraz możliwość rozłożenia zakupu aż na 96 rat.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments