Będzie tańszy gaz? URE wezwał PGNiG do obniżki cen gazu

5 /5
(Ocen: 1)

rynek-gazuCzy już niedługo zaoszczędzimy na rachunkach za gaz? Wszystko wskazuje na to, że jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ sukcesywnie spada cena gazu sprowadzanego z Rosji. W związku z sytuacją na rynku URE wezwał PGNiG do złożenia nowej taryfy.

PGNiG kupuje gaz za około 1045 zł za tysiąc metrów sześciennych paliwa, natomiast sprzedaje je za 1250 zł. Według URE, dzięki takiej różnicy możliwa będzie obniżka cen gazu i dlatego Urząd wezwał spółkę do złożenia nowej taryfy. Warto zaznaczyć, że aktualnie PGNiG posiada zatwierdzoną taryfę do końca 2015 roku. Co na to energetyczny gigant?

Rzecznik prasowy spółki nie komentuje zaistniałej sytuacji, ale jedno jest pewne: PGNiG nie będzie mogło zignorować wezwań URE i będzie musiało przedłożyć nowy dokument. Na odpowiedź firma ma czas do dzisiaj – czekamy 🙂

Niestety, nikt nie jest w stanie dzisiaj sprecyzować o ile zostanie obniżona cena gazu. Możemy tylko żałować, że rynek gazu nie jest w pełni uwolniony, bo sprzedawcy prześcigaliby się z atrakcyjnością ofert 🙂 Jeśli chcecie już dzisiaj obniżyć swoje rachunki to zajrzyjcie do naszych najlepszych ofert gazu dla domu i najlepszych ofert gazu dla firmy.

Aktualizacja:
PGNiG odpowiedziało na wezwanie URE i złożyło odpowiednie dokumenty. Niestety, ich treść nie została podana do publicznej wiadomości. Pozostaje nam oczekiwanie na decyzję Prezesa URE.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments