Beker Polska – opinie i recenzja

Ponad 24 688 220 zł łącznej kwoty odszkodowań za wszystkie działania poznańskiej firmy Beker Polska mogą robić wrażenie na kliencie. Kancelaria działa na terenie całego kraju i pomaga uzyskać możliwie jak największą kwotę za poniesione krzywdy w formie zadośćuczynienia lub odszkodowania. W jakich dziedzinach kancelaria się specjalizuje? Jaka jest wysokość prowizji dla firmy i co o niej myślą klienci? Sprawdź recenzję kancelarii Beker Polska.

Jakie usługi świadczy Beker Polska

Poznańska kancelaria Beker Polska specjalizuje się w odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań osobowych i pomaga uzyskać świadczenia pozwalające na pokrycie skutków leczenia po wypadku lub rehabilitacji. Co więcej, Beker Polska pomaga w likwidacji szkód i dopłatach za zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, co jest częstą praktyką towarzystw ubezpieczeniowych. Sama firma chwali się, że w wyniku swoich działań odzyskuje najwyższe dopłaty z OC i AC na rynku.

Dopłaty do odszkodowań Beker Polska

Źródło: https://www.bekerpolska.pl/oferta/szkody-na-pojazdach/dodatkowe-odszkodowania/doplata-do-odszkodowania

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zaniżone odszkodowanie na niekorzyść poszkodowanych kierowców. Najczęściej różnice w kwotach wypłacanych, a tych, które się należą, spowodowane są nieprawidłową kwalifikacją szkody, zaniżonymi stawkami roboczogodzinowymi lub wykorzystaniem zamiennych części. Jeśli uważasz, że otrzymałeś zaniżone odszkodowanie, zgłoś się do kancelarii odszkodowawczej.

Beker Polska oferuje usługi w 3 głównych specjalizacjach:

 • szkodach na pojazdachodszkodowania komunikacyjne (kolizja i wypadki, odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego, zgłoszenie i likwidacja szkody, wnioskowanie o dodatkowe odszkodowanie, dopłaty do odszkodowańi opinie eksperckie),
 • szkodach osobowych –  odszkodowania osobowe (wypadek komunikacyjny, wypadki w pracy, w gospodarstwie rolnym, ciężki uszczerbek na zdrowiu, odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, kapitalizacja renty po wypadku),
 • szkodach na nieruchomościodszkodowania majątkowe (powstanie szkody i jej likwidacja, wniosek o odszkodowanie za zalane mieszkanie).

Likwidacja szkód połączona jest nierozerwalnie z doradztwem odszkodowawczym. Dlatego AUTO BEKER SP. Z O.O. SP.K. może pochwalić się wąską specjalizacją – co jest dobre z perspektywy klienta, który szuka pomocy w konkretnej dziedzinie.

Do pełnej oferty brakuje jedynie takich usług jak odszkodowania od banków lub odszkodowania turystyczne.

W jaki sposób działa kancelaria odszkodowawcza Beker Polska?

Pomoc odszkodowawcza w wykonaniu kancelarii Beker skupia się na 3 głównych filarach:

 1. Doradztwu, dzięki, któremu specjaliści weryfikują całą dokumentację i opracowują metodę wyegzekwowania odszkodowania. Na tym etapie prowadzone są kosztorysy oraz doradztwo dla klienta, w jaki sposób pracować będzie kancelaria.
 2. Pomocy, czyli określenie przez specjalistów, co może stać na drodze do uzyskania odszkodowania (Beker Polska pomaga także w odrzuceniu zaniżonego odszkodowania).
 3. Ocenie ryzyka, które może wystąpić w przypadku zaniżonego odszkodowania – tutaj klient sam zdecyduje, czy chce nawiązać współpracę z kancelarią. Zaniżone odszkodowanie opracowane jest w procentach.

Doradztwo odszkodowawcze Beker Polska %

Kancelaria Beker Poska przed podpisaniem umowy bezpłatnie weryfikuje i analizuje sprawę klienta.

Rozpoczęciem kontaktu z kancelarią jest wysłanie dokumentów przez formularz lub umówienie się na rozmowę telefoniczną z konsultantem.
Na stronie dostępne są również szybkie przyciski takie jak “Zgłoś szkodę”, dzięki którym przechodzimy do interaktywnego formularza, w którym określamy rodzaj szkody. Następnie otrzymujemy gotowe formularze do pobrania w formie PDF.
odszkodowanie krok po kroku
W kolejnym kroku wybieramy towarzystwo ubezpieczeniowe i możliwość zgłoszenia do niego szkody.
odszkodowanie krok po kroku 2

Jeśli mamy jakiekolwiek dowody, które mogą pomóc w wygraniu odszkodowania, warto je dodać do dokumentacji.

odszkodowanie krok po kroku 4
Inną możliwością skontaktowania się, jest przycisk “Uzyskaj dopłatę”, który kieruje do formularza:
beker polska uzyskaj dopłatę
Jak widać, Beker Polska stawia na interaktywność z klientami, dzięki czemu może obsługiwać ich na terenie całej Polski.

Beker Polska – prowizja i koszty

Niestety, na stronie nie znajdziemy informacji o prowizji, kosztach i wynagrodzeniu dla kancelarii Beker Polska. Podobnie, jak w przypadku kancelarii Prospectrum, pozostają jedynie domysły o widełkach w branży odszkodowawczej. Przykładowo – kancelaria Codex za prowadzenie sprawy online i podpisanie ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym określa swoje wynagrodzenia na 12%. Kancelaria odszkodowawcza Eventum standardowo pobiera honorarium wynoszące 19% brutto. Istnieją jednak przypadki w branży, gdzie honorarium może sięgać 30%, 40%, a w bardzo rzadkich przypadkach, nawet 50%.

Warto zaznaczyć, że umowa powinna mieć wszystkie uwzględnione koszty w odzyskaniu odszkodowania przez firmę. Jeśli ich nie ma – wstrzymaj się z nawiązaniem współpracy i dopytaj o wszystkie szczegóły.

Opinie klientów o kancelarii Beker Polska

Kancelaria Beker Polska ma na swoim koncie 2 źródła opinii – wizytówkę Google oraz własną stronę, na której w formie widgetu zaciągnięte są opinie z Facebook (na samym portalu zakładka jest niedostępna). Dlatego będziemy opierać się wyłącznie na tych źródłach.

Chcąc napisać negatywną opinię, warto pamiętać o opisaniu sprawy w sposób rzetelny, bez nacechowania emocjonalnego, ze wszelkimi szczegółami i co najważniejsze, pod własnym nazwiskiem. 

Opinie Beker Polska w wizytówce Google (Google Moja Firma)

180 opinii w wizytówce Google, w której można zauważyć zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie – to spory plus na klientów, którzy chcą nawiązać współpracę z Beker Polska. Pozytywne opinie skupiają się na kompleksowej usłudze, transparentnej współpracy i szybkiej pomocy. Firma odszkodowawcza aktywnie odpisuje na każdy komentarz.

beker polska opinie google pozytywne

Na negatywne opinie Beker Polska odpisuje bardzo szybko i konfrontuje się z opinią – tutaj duży plus, niezależnie od tego, czy rację ma firma, czy klient. Często jednak opinie mają na swoim koncie wyłącznie kilka wcześniej wydanych opinii i brak zdjęcia profilowego – co może być uznane, jako działania konkurencji.

beker polska opinie google negatywne2

beker polska opinie google negatywne

Opinie klientów Beker Polska na forach internetowych

Fora internetowe, choć lata świetności mają już za sobą, to w poszukiwaniu opinii wciąż są źródłem bogatej wiedzy. Stąd też szukając informacji o Beker Polska łatwo trafić na jeden ze wpisów na portalu Wykop. Choć nie ma w treści ani negatywnego, ani pozytywnego nacechowania, możemy dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy postrzegają firmy odszkodowawcze.

BEKER POLSKA wykop

Źródło: https://www.wykop.pl/wpis/18398521/beker-polska-wyplaty-odszkodowan-mial-ktos-z-ta-fi

Podobnie skonstruowanym wpisem jest post z forum motoryzacyjnego (w końcu Beker specjalizuje się w odszkodowaniach komunikacyjnych 🙂 ). Podobnie jak w przypadku Wykopu, choć wpis jest stosunkowo neutralny, to tutaj z kolei dowiadujemy się o potencjalnej wysokości prowizji wśród firm odszkodowawczych.

Beker Polska - ScenicForum

Opinie o Beker Polska na własnej stronie internetowej

Tak jak wspomnieliśmy, na samej stronie Facebook nie ma widocznej zakładki “Recenzje”, jednak w formie widgeta możemy zobaczyć je na stronie Beker Polska w zakładce “Opinie”. Polecający oceniają firmę na ocenę 4,6, co jest dość dobrym wynikiem w tej branży. Opinie są dość krótkie, mało szczegółowe i tak naprawdę nie wiemy, czy zostały napisane przez prawdziwych użytkowników (brak możliwości porównania z Facebookiem).

beker polska opinie klientow

Źródło: https://www.bekerpolska.pl/o-nas/opinie/

Stoisz obecnie przed wyborem odpowiedniej firmy do rozwiązania Twojej sprawy? Na podstawie wszystkich ocen, tworzymy transparentny ranking kancelarii odszkodowawczych, który z pewnością pomoże niezdecydowanym osobom w podjęciu współpracy z jedną z firm.

Czego dowiemy się na oficjalnej stronie internetowej Beker Polska?

Strona Beker Polska jest nowoczesna, prosta i czytelna dla klienta, który wcześniej nie miał kontaktu z firmami odszkodowawczymi.

Ogromnym plusem jest szeroka baza wiedzy z poradami w formie blogowej z głównych specjalizacji Beker Polska (pojazdy, szkody osobowe, nieruchomości). Blogowe opisy mają oczywiście za zadanie pozycjonować się w internecie, lecz można obiektywnie ocenić, że są opisane przejrzyście i zrozumiale dla klienta.

Kolejnymi zakładkami w “Strefie wiedzy” są dedykowane strony z wybranymi zagadnieniami:

 • kompleksowe wyjaśnienie na temat odwołania od decyzji ubezpieczyciela,
 • opis konkurencyjnych firm pomagających w odszkodowaniu,
 • gotowe i darmowe do pobrania oświadczenia sprawcy kolizji i oświadczenie o zdarzeniu drogowym,
 • lista gotowych pism do pobrania i instrukcji – np. odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, prośba o wydanie dokumentów (OC i AC), poradnik jak wykonać zdjęcia pojazdu po szkodzie,
 • informacje o UFG w celu sprawdzenia OC pojazdu,
 • obszerne FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami (brak jednak informacji o wynagrodzeniu dla kancelarii Beker Polska).

Największym minusem – i zarazem niewykorzystanym potencjałem – jest brak informacji na temat wygranych spraw z dopisanymi sygnaturami sądowymi.

Beker Polska w likwidacji, czyli wiadomość, która niepokoi nowych klientów

Poszukując opinii o firmie Beker Polska nie trudno natrafić na niepokojący z perspektywy klienta wpis na forum (z dnia 29 czerwca 2018 roku), mówiący o stanie likwidacyjnym kancelarii odszkodowawczej Beker Polska. Na szczęście zespół firmy odpowiedział na wpis (choć nie tak szybko, bo dopiero 15 września 2018 roku). W poście wyjaśniającym, Beker Polska poinformował jedynie o przekształceniu dotychczasowej spółki z o.o., na spółkę komandytową, co ma swoje potwierdzenie w ogólnodostępnych wpisach KRS.

beker polska w likwidacji

Beker Polska w stanie likwidacji

Źródło: http://www.forum-ubezpieczenie.pl/odszkodowania-komunikacyjne-f11/beker-polska-w-stanie-likwidacji-warto-prosze-o-opinie-t4420.html

Beker Polska – kontakt i podstawowe informacje

Firma odszkodowawcza Beker Polska działa od 2014 roku i specjalizuje się w odszkodowaniach komunikacyjnych. Choć liczba spraw i wysokość odszkodowań wygląda imponująco, niestety nie znajdziemy potwierdzenia w postaci opisów spraw z sygnaturami. Wielka szkoda, ponieważ tak długo działająca firma z pewnością ma czym się pochwalić.

Dzięki danym z KRS dowiadujemy się o osobach zarządzających firmą AUTO BEKER SP. Z O.O. SP.K.:

 • Wojciech Bekier (założyciel Beker Polska w 2013 roku, wspólnik),
 • Arkadiusz Marciniak (wspólnik od 2016 roku, który następnie przy przekształceniu spółki w 2019 roku został usunięty z zarządu),
 • Paweł Marciniak (obecny wspólnik po przekształceniu na spółkę komandytową),
 • Zbigniew Bekier (Prezes Zarządu spółki AUTO BEKER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ od 2019 roku).
AUTO BEKER _sp. k

Źródło: https://rejestr.io/krs/816551/auto-beker

Auto Beker Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Przekształcenie spółki z o.o. na spółkę komandytową ma jedną ogromną zaletę – można kontynuować swój biznes, bez konieczności zawarcia nowych umów pomiędzy dotychczasowymi kontrahentami lub ubiegać się o nowe zezwolenia. Spółka komandytowa często jest wybierana przez przedsiębiorców ze względu na mniejsze obciążenia podatkowe.

Co ciekawe, na swojej stronie w zakładce “O nas” nie ma informacji szczegółowych o zasiadającym Zarządzie. Na stronie znajduje się krótkie przedstawienie działalności firmy.

AUTO BEKER SP. Z O.O. SP.K.
ul. Święty Marcin 11A/17
61-803 Poznań
tel.: +48 606 732 266
email: zgloszenia@bekerpolska.pl

Beker Polska obsługuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00.

Na stronie, oprócz klasycznej infolinii i formularzy kontaktowych, jest możliwość porozmawiania z Beker Polska za pomocą Messengera.

Mocne i słabe strony kancelarii odszkodowawczej Beker Polska

Specjalnością poznańskiej firmy odszkodowawczej Beker Polska są dopłaty do odszkodowań, odszkodowania komunikacyjne i osobowe, a także odszkodowania mienia. Niestety firma nie chwali się ilością wygranych spraw, choć oferuje swoją pomoc na terenie całego kraju. 

Mocne strony Beker Polska:

 • bezpłatne porady prawne,
 • specjalizacja w wybranych kategoriach odszkodowań,
 • doświadczenie w branży od 2014 roku,
 • dobre opinie klientów (wizytówka Google) brak korzystania z płatnych portali wystawiających opinię, odpowiedzi na komentarze.

Słabe strony Beker Polska:

 • brak informacji o wysokości prowizji/wynagrodzenia dla kancelarii,
 • brak opisów wygranych spraw,
 • brak indywidualnego panelu klienta,
 • brak informacji na temat procesu wypłaty odszkodowania dla klienta.

Jakie kryteria przejęliśmy przy ocenie Beker Polska?

Aby móc rzetelnie ocenić kancelarię, przyjęliśmy skalę ocen od 0 do 5. Każda oceniana firma odszkodowawcza otrzymuje na start pełną ocenę, a punkty odejmowane są za mankamenty w poniższych kategoriach:

1. zakres świadczonych usług

Beker Polska specjalizuje się w likwidacji szkód (osobowe, majątkowe, komunikacyjne) i odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań. Choć wydaje się, że jest to niewiele, to sprawy te potrafią być wymagające. Brakuje jedynie w ofercie usług na odszkodowanie turystyczne lub odszkodowanie od banku. Za to firma otrzymuje minus 0,5 pkt. Ocena 4,5.

2. dostępność informacji na stronie

Strona Beker ma mocne i słabe strony. Z mocnych na pewno trzeba wyróżnić duże ilości treści na temat samych ubezpieczeń, dochodzenia własnych praw, czy bezpłatnych formularzy do pobrania. Minusów jest trochę więcej. Nie ma informacji o pracownikach i Zarządzie (minus 0,5 pkt), nie ma informacji o prowizji i wynagrodzeniu dla firmy (minus 0,5 pkt), nie ma opisów wygranych spraw -przypomnijmy, że firma chwali się największymi dopłatami do odszkodowań na rynku – za to minus 0,5 pkt. Łączna ocena w tej kategorii dla Beker to 3,5 pkt.

3. dostępne kanały komunikacji z klientem

Strona www Beker Polska jest prosta, jasna i czytelna. Łatwo na niej odnajdzie informacje osoba, która rzadko korzysta z internetu. Oprócz klasycznych formularzy kontaktowych, można podać numer telefonu do bezpłatnej konsultacji, a także skontaktować się na Messenger. Brak tutaj indywidualnego panelu klienta, który mógłby ułatwić komunikację (minus 1 pkt). Ocena: 4

4. dostępność wiarygodnych opinii o firmie w internecie

Beker Polska może pochwalić się 180 opiniami w wizytówce Google – to realny wynik za 8 lat działania na rynku. Firma, w odróżnieniu od Prospectrum czy Kompensja nie wykupuje ocen na płatnych serwisach, które mogą manipulować ocenami. Jednak za brak możliwości publikowania recenzji na Facebook, Beker Polska odejmujemy 2,5 punktu. Ocena końcowa: 3,5.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Zakres świadczonych usług
Dostępność informacji na stronie
Dostępne kanały komunikacji z klientem
Dostępność opinii o firmie z wiarygodnych źródeł
Poznańska kancelaria Beker Polska oferuje swoją pomoc na terenie całego kraju. Firma specjalizuje się w dopłatach do zaniżonych odszkodowań z OC sprawcy, pomaga uzyskać należne odszkodowanie lub zadośćuczynienie za poniesione krzywdy osobowe, a także likwidacji szkód na mieniu.
3.9
Nasza ocena
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments