Blisko pół miliona Polaków zmieniło sprzedawcę prądu

5 /5
(Ocen: 1)

Najnowszy raport URE napawa optymizmem – Polacy nie przestają zmieniać sprzedawców prądu. Jak wynika z monitoringu od początku liberalizacji do końca maja br. niemal 337 tys. odbiorców indywidualnych oraz blisko 142 tys. odbiorców instytucjonalnych zmieniło firmę obrotu energią elektryczną.

Według raportu Polacy nadal chętnie zmieniają sprzedawców prądu – w maju 7865 gospodarstw domowych oraz 1981 innych podmiotów skorzystało z możliwości jakie daje aktualne prawo. Warto zauważyć, że w maju nieco mniej odbiorców zdecydowało się na taki krok – od lutego do kwietnia średnio miesięcznie sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło około 10 tys. gospodarstw domowych oraz około 2,5 tys. klientów instytucjonalnych.

Na koniec trochę szczegółowych liczb 🙂

  • – 141 733 – tylu ogólnie odbiorców instytucjonalnych zmieniło sprzedawcę prądu;
  • – 336 840 – tylu ogólnie odbiorców indywidualnych zmieniło spółkę obrotu energią elektryczną.

Należy spodziewać się, że wakacyjne miesiące mogą trochę zniechęcić do podejmowania takich decyzji jak zmiana sprzedawcy prądu i prawdopodobnie nie uda się wyrównać wyników z pierwszych miesięcy roku. Ale jeśli chcecie poświęcić trochę wolnego czasu na znalezienie lepszej firmy energetycznej to zachęcamy Was do skorzystania z naszej porównywarki cen prądu.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments