Budotom pompy ciepła – opinie i recenzja

Popularność pomp ciepła w ostatnich latach zwiększa się. Ta ekologiczna i opłacalna metoda na ogrzewanie budynków zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników. Jedną z firm, która ma w swojej ofercie pompy ciepła, jest Budotom: jakie konkretnie rozwiązania może nam zaproponować?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Budotom to niezawodne rozwiązania i profesjonalizm

Eksperci pracujący w firmie Budotom zajmują się systemami grzewczymi już od 2007 roku. Budotom rozwijał swoją działalność praktycznie od samego początku istnienia w Polsce segmentu techniki grzewczej opartego na pompach ciepła. Firma może pochwalić się licznymi realizacjami: od początku swojej działalności zamontowała prawie 2.250 pomp ciepła! Pracownicy przedsiębiorstwa Budotom pomagają klientom również w pozyskiwaniu dotacji (łącznie pozyskano aż 6 milionów złotych), oraz w projektowaniu instalacji sanitarnych i ogrzewania podłogowego.

Firmowi eksperci przygotowują dla klientów oferty, w których każda sytuacja traktowana jest indywidualnie. Warto także wspomnieć o tym, że Budotom gwarantuje usługi kompleksowe: zaczynając od wyboru konkretnych urządzeń, poprzez finansowanie, montaż pomp ciepła oraz ich serwis. Na żadnym z tych etapów inwestor nie jest pozostawiony sam sobie: specjaliści zajmują się wszystkim. Dzięki licznym szkoleniom dla pracowników, Budotom reprezentują osoby posiadające aktualną wiedzę, a jednocześnie – cenne doświadczenie.

Firma Budotom to pozytywne opinie

Jak klienci oceniają działalność formy Budotom? Opinie są w ogromnej większości pozytywne. Szczególnie podkreślane jest profesjonalne podejście, wsparcie na każdym etapie inwestycji i ogrom merytorycznej wiedzy.

Firma Budotom w 2020 roku została laureatem konkursu “Dobre praktyki w dobrych rękach” – wyróżniono ją jako jednego z najlepszych instalatorów oraz pomysłodawców ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, zgodnych z zasadą zrównoważonego rozwoju. Budotom jest także numerem 1. w Polsce, jeśli chodzi o montaż urządzeń Panasonic Aquarea – firma jako pierwsza w kraju uzyskała od marki Panasonic tytuł Pro Partnera. Rocznie pracownicy firmy montują około 700 urządzeń Panasonic, a liczba ta z roku na rok zauważalnie rośnie.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Budotom?

Budotom specjalizuje się w tworzeniu instalacji pomp ciepła dla domów jednorodzinnych i niedużych budynków. Na stronie internetowej można przyjrzeć się dotychczas zrealizowanym projektom. Wśród oferowanych usług znajduje się:

  • dobór odpowiedniego urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta;
  • wsparcie serwisowe, w skład którego wchodzi nauka odpowiedniej eksploatacji urządzenia, przeglądy okresowe i niezbędne naprawy;
  • montaż przygotowanej instalacji, po stworzeniu najbardziej optymalnego projektu.

Budotom – dostępna oferta

W ofercie firmy Budotom znajdują się powietrzne pompy ciepła typu powietrze – woda, pochodzące od wiodących na rynku i sprawdzonych producentów (między innymi: Daikin, Mitsubishi i Panasonic). Korzystając z jej usług możemy mieć pewność, że zostaną nam zaproponowane wysokiej klasy urządzenia o korzystnym stosunku jakości do ceny. Budotom oferuje swoim klientom następujące urządzenia z serii Panasonic Aquarea:

Pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji J z czynnikiem R32, w wersjach All-in-One i split o mocy 3/5/7/8 kW

Pompy ciepła te charakteryzuje między innymi to, że są bardzo przyjazne dla środowiska. Czynnik R32 nie powoduje bowiem uszkadzania warstwy ozonowej. To urządzenie zadowoli wszystkich, dla których ekologiczność rozwiązań jest ważna: Panasonic jest wiodącą marką, jeśli chodzi o propagowanie stosowania w branży pomp ciepła rozwiązań, które zapobiegają globalnemu ociepleniu.

Pompy ciepła generacji J dostarczają jednocześnie wodę do ogrzewania podłogowego oraz grzejników i ciepłą wodę użytkową. Te zintegrowane, kompaktowe i wydajne urządzenia umożliwiają bardzo precyzyjną regulację temperatury, radzą sobie nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych (przy temperaturach sięgających -23 stopnie Celsjusza) i świetnie sprawdzają się w zmodernizowanych budynkach. Te modele pomp ciepła zostały zaprojektowane z myślą o jak największej oszczędności miejsca i dużej elastyczności instalacji (długość orurowania pomiędzy jednostką wewnętrzną a zewnętrzną wynosi aż 50m). Ciepła woda użytkowa jest przechowywana w wykonanym ze stali nierdzewnej zasobniku o pojemności 185 litrów, objętym 10-letnią gwarancją i wyposażonym w zmniejszającą straty ciepła izolację.

Pompy Ciepła Panasonic Aquarea All In One Generacji H o mocy od 3 kW do 16 kW

Te pompy ciepła cechują się wysoką efektywnością i energooszczędnością. Swoją wydajność utrzymują nawet przy -15 stopniach Celsjusza, a pracować mogą w temperaturach do -28 stopni Celsjusza. Te modele pomp posiadają najnowocześniejsze algorytmy i są wyposażone w złożone rozwiązania technologiczne. Polskojęzyczny, intuicyjny sterownik umożliwia użytkownikowi ustawienie tygodniowego harmonogramu pracy. Sterownik ten posiada także opcję demontażu, dzięki czemu można przenieść go do innego pomieszczenia, gdzie będzie pracował jako termostat wewnętrzny. Ciepłą wodę użytkową zapewnia w pełni bezobsługowy zasobnik CWU ze stali nierdzewnej o pojemności 185 litrów (jest on dodatkowo objęty dziesięcioletnią gwarancją). Wewnętrzna jednostka pomp ciepła Panasonic generacji H ma kompaktowy kształt i jest niewielka, więc można bez problemu znaleźć dla niej miejsce do instalacji.

Budotom – koszt i finansowanie

Instalacje związane z pompami ciepła proponowane przez Budotom są projektowane indywidualnie dla każdego budynku. Nie da się więc jednoznacznie określić szacowanych kosztów: by je poznać, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy i bardziej szczegółowo określić swoją sytuację. Można to zrobić, wypełniając dostępny na stronie internetowej formularz, lub też dzwoniąc pod podany numer telefonu.

Choć pompa ciepła jest sporą inwestycją, to można liczyć na to, że zwróci się ona już w ciągu 5 – 7 lat, a przynajmniej tak wynika z informacji podawanych przez firmę Budotom. Pompy ciepła można zakupić, korzystając z rządowego wsparcia: nasze państwo wspiera ekologiczne rozwiązania. Dofinansowanie do pompy ciepła można uzyskać, korzystając z jednego z kilku funkcjonujących aktualnie programów, a Budotom oferuje wsparcie i pomoc w załatwieniu niezbędnych do tego formalności.

Programy, które aktualnie umożliwiają uzyskanie dotacji na zakup pompy ciepła, to m.in.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Budotom – zalety i wady

Dlaczego pompy ciepła Budotom to rozwiązanie, na które warto się zdecydować? Otóż jest to na pewno:

Wygoda – pompy ciepła są w codziennym użytkowaniu bezobsługowe. Nie generują brudu, nie wymagają tworzenia osobnej kotłowni ani pomieszczenia przeznaczonego do przechowywania opału

Ekologia – korzystając z pomp ciepła nie emitujemy do środowiska zanieczyszczeń powietrza i nie przyczyniamy się do globalnego ocieplenia

Oszczędność – choć kupno pompy ciepła to spory wydatek, późniejsze użytkowanie urządzenia umożliwia obniżenie wydatków na ogrzewanie o nawet 78 proc. każdego roku! Eksploatacja pomp ciepła jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem

Bezpieczeństwo – wybierając pompę ciepła, pozbywamy się zagrożenia wybuchem lub zaczadzeniem

Korzystna współpraca – firma Budotom gwarantuje współpracę opartą na przejrzystych zasadach, kompleksową realizację zleceń i wsparcie na każdym etapie inwestycji, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Wysokiej jakości urządzenia – wybierając pompy ciepła od Budotom możemy mieć pewność, że kupujemy urządzenia rzetelnych producentów, sprawdzone i nowoczesne

Duże doświadczenie, firmę tworzą bowiem osoby, które systemami grzewczymi zajmują się już od 2007 roku i są w tej dziedzinie ekspertami. Budotom ma na swoim koncie ponad 2.250 pomp ciepła i ponad 100 tys. m² ogrzewania podłogowego.

Wady pomp ciepła od Budotom:

trudność w oszacowaniu kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Oferta firmy Budotom jest z całą pewnością warta uwagi - szczególnie w przypadku inwestorów, których interesują pompy ciepła marki Panasonic. Zasady współpracy są przejrzyste, a kompleksowa realizacja obejmuje wiele usług. Choć na stronie internetowej brakuje orientacyjnych kosztów instalacji, można uzyskać indywidualną wycenę po kontakcie z przedstawicielem firmy. Budotom korzysta jedynie ze sprawdzonych, wysokiej jakości urządzeń, a opinie na temat usług firmy są jednoznacznie pozytywne.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments