BZ WBK w letniej odsłonie daje promocyjny kredyt mieszkaniowy

5 /5
(Ocen: 3)

Lato zagościło już w BZ WBK dzięki promocji kredytu mieszkaniowego. Specjalna oferta skierowana jest do osób, które mają lub zdecydują się założyć rachunek w Banku Zachodnim. Promocja ważna jest od 4 czerwca do 31 sierpnia 2018 roku. A korzyści? Na przykład prowizja 0%. Sprawdź, co jeszcze ma dla Ciebie BZ WBK!

Warunki kredytu mieszkaniowego w letniej odsłonie

BZ WBK stawia dwa warunki dla marzących o własnym mieszkaniu dzięki kredytowi. Po pierwsze minimalna kwota zobowiązania to 150 000 zł, przy maksymalnie 80% wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Drugi warunek to posiadanie lub zadeklarowanie chęci założenia konta w BZ WBK. Na rachunek co miesiąc musi też wpływać 2000 zł lub więcej. Pewnym pocieszeniem jest, że konto bankowe w BZ WBK jest warunkowo darmowe. Poza tym należy złożyć prawidłowo wypełniony wniosek o określenie wstępnych warunków kredytu. To tyle, z Twojej strony. A co daje w zamian bank?

Jakie korzyści daje kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK?

Prowizja 0% i dwa warianty marży uzależnione od współczynnika LTV. Jeśli LTV wynosi mniej niż 60% (włącznie) wysokość marży to 1,79 p.p. Gdy współczynnik LTV jest większy niż 60%, do 80% włącznie – BZ WBK oferuje marże 1,99 p.p.

Jakieś haczyki? Na co warto zwrócić uwagę?

Zainteresowany promocją od BZ WBK? Nic dziwnego, korzyści prezentują się atrakcyjnie, a warunki wydają się w miarę łatwe do spełnienia. Czy jest jakiś haczyk? Otóż bank dołączył jeszcze jeden zapis na który trzeba uważać – do czasu uprawomocnienia nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu marża kredytu zostaje podwyższona o 1 p.p.

Promocja nie łączy się też z ofertą:

  • kredytu mieszkaniowego przeznaczonego na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej finansowanej kredytem komercyjnym przez BZ WBK;
  • kredytu mieszkaniowego o stopie stałej;
  • pożyczki hipotecznej.

Porównanie oferty standardowej i promocyjnej w BZ WBK

Czy letnia odsłona kredytu mieszkaniowego w BZ WBK jest warta świeczki? Sprawdziliśmy! Wybraliśmy do porównania przykład w którym wartość nieruchomości to 300 000 zł, kwota kredytu wynosi 240 000 zł, wkład własny 20% – 60 000 zł. Okres kredytowania to 25 lat z równymi ratami.

W standardowej ofercie miesięczna rata kredytu jest droższa o 26 zł, ale przez 25 lat daje to już oszczędność wartą uwagi. Kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK jest tańszy niż w standardzie o 13 764 zł! A jak to wygląda, gdy do porównania dodamy inne specjalne oferty? Zobaczmy!

BZ WBK a inne promocje kredytów hipotecznych

Pozostając przy powyższych założeniach i parametrach, wybraliśmy do porównania następujące oferty:

BZ WBK pozostaje liderem, ale zaraz za nim są oferty od banku BPS i ING. Gorzej w tym zestawieniu wypada tylko mBank. Różnica między Hipoteką z ochroną a kredytem mieszkaniowym w letniej odsłonie wynosi 22 379 zł. Wiadomo jednak, że kredyt hipoteczny to złożony produkt z którym zwiążemy się na lata. Oznacza to, że nie zawsze warto kierować się tylko wysokością opłat.

Jak oceniamy kredyt mieszkaniowy BZ WBK?

Letnia odsłona promocji przypomina wcześniejszą specjalną ofertę (“Prowizja 0%”), w której bank również zrezygnował z opłaty prowizyjnej. Teraz jedną z różnic jest wyższa kwota minimalna kredytu (wcześniej było to 100 000 zł). Można to uznać za odpowiedź na drożejące nieruchomości, których przyczyną jest między innymi szturm konsumentów na kredyty hipoteczne. W maju br. pobyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł prawie o 26 proc. w porównaniu do zeszłego roku. A konsekwencją tego są długie kolejki przy rozpatrywaniu wniosków, o czym wspominaliśmy: Ile czeka się na kredyt hipoteczny? Będziesz zaskoczony!

Szturm klientów nie uszedł uwadze banków i te z kolei wyjątkowo kuszą promocjami kredytów hipotecznych, chcąc zachęcić do siebie jak największe grono konsumentów. Jak na tle konkurencji wypada BZ WBK? Z pewnością nie odstaje od peletonu – proste warunki promocji czynią ją wyjątkowo atrakcyjną. Na pewno warto rozważyć letnią odsłonę kredytu mieszkaniowego, ale pamiętaj, że na rynku są również inne promocje, według nas warto zapoznać się z np.:

  • mBank Hipoteka z ochroną
  • Kredyt bez kompromisów od ING

Jeśli mamy szukać minusów, to szczerze musimy przyznać, że czegoś nam brakuje w tej ofercie. Czego? Według nas szkoda, że BZ WBK nie poszedł śladem Banku z Lwem i nie zaoferował promocyjnego kredytu mieszkaniowego ze stałym oprocentowaniem. W czasie hossy na hipoteki dobrze byłoby, aby też banki zadbały o komfortową przyszłość swoich klientów.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments