BZ WBK w letniej odsłonie daje promocyjny kredyt mieszkaniowy

Ocena: 5 (ilość ocen: 3)

Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

Lato zagościło już w BZ WBK dzięki promocji kredytu mieszkaniowego. Specjalna oferta skierowana jest do osób, które mają lub zdecydują się założyć rachunek w Banku Zachodnim. Promocja ważna jest od 4 czerwca do 31 sierpnia 2018 roku. A korzyści? Na przykład prowizja 0%. Sprawdź, co jeszcze ma dla Ciebie BZ WBK!

Warunki kredytu mieszkaniowego w letniej odsłonie

BZ WBK stawia dwa warunki dla marzących o własnym mieszkaniu dzięki kredytowi. Po pierwsze minimalna kwota zobowiązania to 150 000 zł, przy maksymalnie 80% wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. Drugi warunek to posiadanie lub zadeklarowanie chęci założenia konta w BZ WBK. Na rachunek co miesiąc musi też wpływać 2000 zł lub więcej. Pewnym pocieszeniem jest, że konto bankowe w BZ WBK jest warunkowo darmowe. Poza tym należy złożyć prawidłowo wypełniony wniosek o określenie wstępnych warunków kredytu. To tyle, z Twojej strony. A co daje w zamian bank?

Jakie korzyści daje kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK?

Prowizja 0% i dwa warianty marży uzależnione od współczynnika LTV. Jeśli LTV wynosi mniej niż 60% (włącznie) wysokość marży to 1,79 p.p. Gdy współczynnik LTV jest większy niż 60%, do 80% włącznie – BZ WBK oferuje marże 1,99 p.p.

Jakieś haczyki? Na co warto zwrócić uwagę?

Zainteresowany promocją od BZ WBK? Nic dziwnego, korzyści prezentują się atrakcyjnie, a warunki wydają się w miarę łatwe do spełnienia. Czy jest jakiś haczyk? Otóż bank dołączył jeszcze jeden zapis na który trzeba uważać – do czasu uprawomocnienia nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu marża kredytu zostaje podwyższona o 1 p.p.

Promocja nie łączy się też z ofertą:

 • kredytu mieszkaniowego przeznaczonego na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej finansowanej kredytem komercyjnym przez BZ WBK;
 • kredytu mieszkaniowego o stopie stałej;
 • pożyczki hipotecznej.

 • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

  TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

 • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Porównanie oferty standardowej i promocyjnej w BZ WBK

Czy letnia odsłona kredytu mieszkaniowego w BZ WBK jest warta świeczki? Sprawdziliśmy! Wybraliśmy do porównania przykład w którym wartość nieruchomości to 300 000 zł, kwota kredytu wynosi 240 000 zł, wkład własny 20% – 60 000 zł. Okres kredytowania to 25 lat z równymi ratami.

W standardowej ofercie miesięczna rata kredytu jest droższa o 26 zł, ale przez 25 lat daje to już oszczędność wartą uwagi. Kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK jest tańszy niż w standardzie o 13 764 zł! A jak to wygląda, gdy do porównania dodamy inne specjalne oferty? Zobaczmy!

BZ WBK a inne promocje kredytów hipotecznych

Pozostając przy powyższych założeniach i parametrach, wybraliśmy do porównania następujące oferty:

BZ WBK pozostaje liderem, ale zaraz za nim są oferty od banku BPS i ING. Gorzej w tym zestawieniu wypada tylko mBank. Różnica między Hipoteką z ochroną a kredytem mieszkaniowym w letniej odsłonie wynosi 22 379 zł. Wiadomo jednak, że kredyt hipoteczny to złożony produkt z którym zwiążemy się na lata. Oznacza to, że nie zawsze warto kierować się tylko wysokością opłat.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Jak oceniamy kredyt mieszkaniowy BZ WBK?

Letnia odsłona promocji przypomina wcześniejszą specjalną ofertę (“Prowizja 0%”), w której bank również zrezygnował z opłaty prowizyjnej. Teraz jedną z różnic jest wyższa kwota minimalna kredytu (wcześniej było to 100 000 zł). Można to uznać za odpowiedź na drożejące nieruchomości, których przyczyną jest między innymi szturm konsumentów na kredyty hipoteczne. W maju br. pobyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł prawie o 26 proc. w porównaniu do zeszłego roku. A konsekwencją tego są długie kolejki przy rozpatrywaniu wniosków, o czym wspominaliśmy: Ile czeka się na kredyt hipoteczny? Będziesz zaskoczony!

Szturm klientów nie uszedł uwadze banków i te z kolei wyjątkowo kuszą promocjami kredytów hipotecznych, chcąc zachęcić do siebie jak największe grono konsumentów. Jak na tle konkurencji wypada BZ WBK? Z pewnością nie odstaje od peletonu – proste warunki promocji czynią ją wyjątkowo atrakcyjną. Na pewno warto rozważyć letnią odsłonę kredytu mieszkaniowego, ale pamiętaj, że na rynku są również inne promocje, według nas warto zapoznać się z np.:

 • mBank Hipoteka z ochroną
 • Kredyt bez kompromisów od ING

Jeśli mamy szukać minusów, to szczerze musimy przyznać, że czegoś nam brakuje w tej ofercie. Czego? Według nas szkoda, że BZ WBK nie poszedł śladem Banku z Lwem i nie zaoferował promocyjnego kredytu mieszkaniowego ze stałym oprocentowaniem. W czasie hossy na hipoteki dobrze byłoby, aby też banki zadbały o komfortową przyszłość swoich klientów.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz