Ceny za prąd w 2016 roku nie będą wyższe?

5 /5
(Ocen: 1)

Z różnych stron płyną do nas sygnały, że w 2016 roku wzrosną ceny za energię elektryczną, do całej sytuacji odniosła się premier Beata Szydło, która zapewnia, że poszuka takich rozwiązań, by nie ucierpiały na tym nasze portfele.

Wyższe ceny za energię elektryczną w 2016 roku przewidywane są przez wielu specjalistów z branży, będzie miało na to wpływ m.in. wzrost kosztów na utrzymanie rezerw mocy (więcej tutaj: Czy ceny za energię pójdą w górę?). Dodatkowo Polska na szczycie klimatycznym w Paryżu zobowiązała się, że do 2020 roku przeznaczy aż 8 mln dolarów na walkę ze zmianami klimatu. I naturalne jest to, że po takich wiadomościach większość z nas zastanawia się, jak takie koszty odbiją się na naszych rachunkach?

Nasze obawy i przypuszczenia ekspertów postanowiła “rozwiać” premier Beata Szydło, która zapewniła, że szuka rozwiązań, które mają uchronić Polaków przed podwyżkami za energię elektryczną. Pomóc jej w tym miał udział w szczycie, a także podkreśliła, że rozwiązania dotyczące ochrony klimatu, przyjęte przez poprzedni rząd były złe i mogły sprawić, że ceny poszłyby w górę. W enerad.pl jesteśmy ciekawi, co wyniknie z tych deklaracji, ale oczywiście trzymamy kciuki za panią premier.

Przypominamy tylko, że w listopadzie OSD oraz sprzedawcy urzędowi złożyli wnioski do URE o zatwierdzenie taryf na 2016 rok, więcej: Ceny za prąd w 2016 roku – URE wezwał do składania wniosków taryfowych.

Jakie będą ceny prądu w 2016 roku? Jeśli boicie się podwyżek, to już dzisiaj za pomocą naszej porównywarki cen prądu możecie znaleźć ofertę z gwarancją stałej ceny za pobraną energię czynną.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments