Chętniej zmieniamy sprzedawcę prądu!

0 /5
(Ocen: 0)
Jak zmienić sprzedawcę prądu?

Zastanawiacie się czy warto zmienić sprzedawcę prądu? Oczywiście odpowiemy Wam twierdząco – konkurencyjne ceny, gwarancja stałej stawki za prąd to tylko część profitów, która na Was czeka. Po prostu idźcie w ślady 329 tys. gospodarstw domowych i 140 tys. odbiorców taryf A, B i C. Nie ma łatwiejszego sposobu na oszczędności 🙂

Pewnie już się przyzwyczailiście, że jak mantrę powtarzamy: zmień sprzedawcę prądu. Dobrze wiecie, że dbamy o Wasze portfele i na enerad.pl wskazujemy Wam najlepsze rozwiązania. Dlatego też niezmiernie cieszą nas takie informacje, jakie wczoraj opublikował URE…

Coraz więcej świadomych odbiorców prądu!

Według najnowszych danych, które opublikował Urząd Regulacji Energetyki, systematycznie wzrasta liczba gospodarstw domowych oraz firm, które decydują się na zmianę swojego dotychczasowego sprzedawcy prądu na tańszego lub po prostu lepszego. Niezmiernie nas to cieszy, gdyż pokazuje, że konsumenci są coraz bardziej świadomi i może niedługo doczekamy się pełnej liberalizacji.

Wracając do liczb, które nie kłamią. To jak wylicza URE, opierając się o swój monitoring, w każdym miesiącu od początku lutego do kwietnia br. sprzedawców prądu zmieniało około 10 tys. odbiorców indywidualnych i około 2,5 tys. odbiorców instytucjonalnych. Natomiast, od początku liberalizacji do końca kwietnia br. sprzedawców energii elektrycznej zmieniło 329 tys. gospodarstw domowych oraz 140 tys. klientów instytucjonalnych.

Cieszymy się… ale liczymy na więcej!

Takie wyniki sprawiają, że w naszej redakcji skaczemy z radości, z drugiej nadal zazdrościmy Wielkiej Brytanii, w której co miesiąc aż 225 tys. odbiorców zmienia sprzedawcę prądu. Mamy nadzieję, że w Polsce nie tylko systematycznie będzie wzrastała liczba osób zmieniających sprzedawcę, ale w przyszłości (oby tej bliższej 🙂 ) dogonimy Brytyjczyków.

A jeśli nadal wahacie się czy warto zmienić sprzedawcę prądu, to po prostu zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu i sprawdźcie ile możecie zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną decydując się na taki krok.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments