Co to jest ubezpieczenie Assistance i dlaczego warto je wykupić?

5 /5
(Ocen: 1)

Dobry kierowca to taki, który potrafi przewidywać zdarzenia drogowe wynikające nie tylko z podejmowanych przez niego decyzji, ale także zachowania innych użytkowników pojazdów. Niestety, nie wszystko da się przewidzieć, a awaria i unieruchomienie samochodu w rzadko uczęszczanym terenie, może nastręczać sporo problemów. Wówczas z pomocą przychodzi ubezpieczenie Assistance. Co to jest i na jaki zakres ochrony można liczyć w ramach tego produktu?

Co to jest ubezpieczenie Assistance?

Zdecydowanie najbardziej popularnym, bo obowiązkowym ubezpieczeniem pojazdu jest oczywiście ubezpieczenie OC komunikacyjne. Okazuje się jednak, że okoliczności, w których może się przydać Auto Assistance, zdarzają się statystycznemu kierowcy częściej niż wypadki czy kolizje. Oczywiście w takich sytuacjach Assistance również się przydaje, co sprawia że ten produkt ubezpieczeniowy jest szczególnie wszechstronny pod względem zakresu oferowanej ochrony. Assistance, w zależności od wybranego przez osobę ubezpieczoną pakietu, zapewnia pomoc w trzech aspektach:

dotyczącym pojazdu – holowanie, ładowanie akumulatora, naprawa lub zagwarantowanie auta zastępczego,

dotyczącym zdrowia – zapewnienie pomocy i opieki medycznej dla osoby ubezpieczonej oraz jej rodziny,

dotyczącym udzielenia informacji – poinformowanie o odległości od najbliższej stacji paliw lub warsztatu samochodowego.

Ubezpieczenie samochodu Assistance oferuje zatem pomoc w większości sytuacji, których może doświadczyć kierowca pojazdu oraz jego pasażerowie. Celem zapewnienia sobie takiego zakresu ochrony, jaki będzie dla Ciebie odpowiedni, warto zapoznać się z konfiguracją poszczególnych pakietów ubezpieczenia Auto Assistance.

Jaki zakres ochrony oferuje ubezpieczenie samochodu Assistance?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własny zestaw pakietów oferowanych w ramach ubezpieczenia Assistance. W większości przypadków, zakres ochrony w ramach tych zestawień jest podobny i obejmuje ubezpieczenie podstawowe, rozszerzone, a także w zależności od polityki ubezpieczyciela, pakiety zawierające usługi dla szczególnie wymagających klientów. Jaka ochrona wchodzi najczęściej w zakres każdego z takich pakietów. Najczęściej można spotkać się z podobną konfiguracją:

Assistance Podstawowy – zazwyczaj obejmuje jedynie holowanie pojazdu na odległość do 50 km wymuszone awarią wskutek kolizji drogowej,

Assistance Standard – to, co wchodzi w zakres pakietu podstawowego oraz dodatkowo pomoc w naprawie pojazdu na miejscu, pomoc w przypadku rozładowania się akumulatora, zatrzaśnięcia kluczyków w aucie lub ich uszkodzenia, a także usługa informacyjna,

Assistance Comfort – to, co w powyższych pakietach oraz dodatkowo pokrycie kosztów powrotu lub kontynuowania podróży, wynajęcie auta zastępczego, pomoc w zakwaterowaniu,

Assistance VIP – to, co w powyższych pakietach, ale w rozszerzonych zakresach lub dopasowanych do zindywidualizowanych, szczególnych potrzeb klienta.

Assistance – kiedy i dlaczego warto wykupić polisę?

Wskazane wyżej zakresy pakietów oferowanych w ramach ubezpieczenia Auto Assistance, zwykle są wystarczającym argumentem do wykupienia polisy. Wystarczy, aby kierowca wyobraził sobie, że za wszystkie te usługi musiałby zapłacić z własnej kieszeni i samodzielnie organizować pomoc dla siebie i swoich pasażerów. Ubezpieczenie Assistance warto wykupić, szczególnie w przypadku, w którym posiadane auto jest szczególnie awaryjne, bądź już wcześniej zdarzały się sytuacje zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe bądź ich uszkodzenia.

Assistance to także świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy poruszają się na co dzień w trudnym terenie, którego ukształtowanie bądź inne aspekty stwarzają ryzyko dla bezawaryjnego przemieszczania się pojazdu. Dodatkowo, o tym rodzaju ubezpieczenia powinni pamiętać kierowcy często podróżujący, szczególnie w te rejony, w których ciężko o samodzielną naprawę auta czy zorganizowanie pomocy.

Ubezpieczenie samochodu Assistance – na co zwrócić uwagę?

Co to jest ubezpieczenie Assistance? To zagwarantowanie sobie pomocy w sytuacjach drogowych, z którym ciężko byłoby poradzić sobie samodzielnie. Wybierając najlepszy pakiet ubezpieczenia Auto Assistance warto przejrzeć dokładnie ofertę ubezpieczyciela w tym zakresie i zapoznać się z kartą ogólnych warunków ubezpieczenia – OWU. W TUZ Ubezpieczenia na przykład, można to zrobić wchodząc na stronę https://tuz.pl/produkty/auto-assistance/. Nie zaszkodzi również sprawdzenie opinii o skuteczności wywiązywania się ubezpieczyciela z zapisów w polisie oraz dokładne przemyślenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej, jaki sprawdzi się właśnie w naszym przypadku.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments