Corab opinie – Fotowoltaika, Pompy ciepła

Corab jest przede wszystkim producentem podzespołów związanych z fotowoltaiką, a także funkcjonuje jako hurtownia urządzeń fotowoltaicznych. W ofercie Corab znajdują się także komplementarne do instalacji fotowoltaicznej rozwiązania, m.in. pompy ciepła czy magazyny energii. Corab sam w sobie nie wykonuje montażu instalacji fotowoltaicznych, jednak wymyślił ciekawy system – Corab Partner. Na czym polega? Co dzięki temu zyskujemy? Przekonajmy się!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Corab – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Co warto wiedzieć o Corab?

Corab jest firmą istniejącą od 1991 roku. Na początku przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją, dystrybucją oraz obsługą platform w branży satelitarnej. Od kilku lat firma z powodzeniem działa w branży fotowoltaicznej, zdobywając różne nagrody i wyróżnienia.

Corab jest producentem elementów konstrukcyjnych instalacji fotowoltaicznych, a także paneli słonecznych. Ponadto jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń, wielu światowych marek. Aby zapewnić najwyższą jakość swoim klientom, Corab postanowiło również współpracować z różnymi instalatorami. Realizują oni usługę Fotowoltaiki Corab.

A jak przedstawia się oferta firmy?

Fotowoltaika Corab – cena i warunki

Fotowoltaika od Corab opiera się na sprawdzonych podzespołach, pochodzących od samej firmy oraz od światowych producentów, których Corab jest dystrybutorem. Firma sama w sobie nie wykonuje montażu fotowoltaiki, za to jak już wspominaliśmy, korzysta z firm partnerskich zrzeszonych w ich programie Corab Partner. Gromadzi on 101 firm, które gwarantują najwyższą jakość wykonania instalacji fotowoltaicznej. Każde przedsiębiorstwo, które jest partnerem Corab otrzymuje specjalny certyfikat, potwierdzający współpracę. Tak szeroka baza instalatorów pozwala na wykonywanie wielu, różnych instalacji. Osoby, które zdecydują się na fotowoltaikę z Corab oraz ich partnerów, otrzymają:

 • Audyt fotowoltaiczny – dzięki niemu dobierana zostaje optymalna moc fotowoltaiki dla danego klienta.
 • Projekt instalacji – jest on przygotowany indywidualnie dla każdego inwestora, z uwzględnieniem panujących warunków montażowych.
 • Dobór i montaż podzespołów – Corab jako hurtowania podzespołów związanych z fotowoltaiką, posiada dużą bazę różnych producentów urządzeń. Instalacja zostanie wykonana przez certyfikowaną przez Corab firmę partnerską.
 • Pomoc w przyłączeniu do sieci – pomoc z dostarczeniem niezbędnej dokumentacji do dystrybutora energii oferuje większość instalatorów.
 • Wsparcie posprzedażowe – firmy zrzeszone w Corab Partner oferują pomoc na każdym etapie prac oraz po ich zakończeniu.

Dla kogo fotowoltaika Corab?

Kto będzie mógł skorzystać z oferty Corab? Sama ilość firm współpracująca ze spółką pozwala przypuszczać, że dla każdego zainteresowanego instalacją fotowoltaiczną znajdzie się wykonawca. Corab na swojej stronie wyróżnia 3 główne grupy odbiorców:

 • Fotowoltaikę dla domu – są to najczęściej montowane instalacje, również przez Corab. Mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, na koniec lutego 2022 roku było blisko 932.000, a liczba ta stale rośnie.
 • Fotowoltaikę dla firm – przedsiębiorstwa doceniają profesjonalne podejście Corab i ich partnerów do wdrażania instalacji. Wszystkie urządzenia montowane są w sposób kompleksowy, a dzięki sieci partnerskiej, nie ma problemu z instalacją fotowoltaiki na terenie całego kraju.
 • Fotowoltaika dla rolnika – gospodarstwa rolne, podobnie jak przedsiębiorstwa, dzięki fotowoltaice mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności. W dodatku rolnicy mają wiele możliwości korzystania z dofinansowań do fotowoltaiki.

Na stronie widnieje również informacja o dostarczaniu podzespołów do wykonania farm fotowoltaicznych. W tym zakresie Corab oferuje pełną pomoc dla wykonawców oraz inwestorów, począwszy od pozyskania dofinansowania, poprzez przygotowania projektu, budowę, aż do działań gwarancyjnych.

Urządzenia, z jakich korzysta Corab

Jak już wspominaliśmy, Corab jest producentem oraz autoryzowanym dystrybutorem podzespołów fotowoltaicznych, a także urządzeń związanych z pompami ciepła, magazynami energii czy ładowarkami EV.

Corab jest przede wszystkim producentem elementów konstrukcyjnych instalacji fotowoltaicznych. W ich ofercie znajdują się wszystkie niezbędne do powstania fotowoltaiki części, tak dla mikroinstalacji, jak i farm fotowoltaicznych – każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na konstrukcję Corab, otrzymujemy:

 • do 25 lat gwarancji na powłokę antykorozyjną,
 • brak efektu elektro korozji,
 • dużą wytrzymałość,
 • jakość potwierdzoną różnymi certyfikatami,
 • kompleksowe doradztwo w doborze konstrukcji.

Panele fotowoltaiczne stosowane w instalacjach wykonywanych przez Corab oraz partnerów pochodzą od takich producentów jak:

 • Corab – firma produkuje dwa modele Encor ec370m oraz Encor ec385m. Na oba moduły przysługuje 12-letnia gwarancja produktowa,
 • Risen,
 • LG Solar,
 • Eurener,
 • DMEGC,
 • Q.Cells,
 • Astroenergy.

Na moduły przysługuje gwarancja produktowa wynosząca od 12 do 25 lat (w zależności od marki), a także 25-letnia gwarancja na uzysk energii powyżej 80%.

Ilość producentów inwerterów, dystrybuowanych przez Corab jest imponująca. Znajdują się tutaj cenieni producenci z całego świata:

 • Sofar Solar,
 • Sungrow,
 • Solar Edge,
 • Fronius,
 • ABB,
 • SMA,
 • Enphase,
 • Huawei.

Są to produkty, które posiadają bardzo wysoką sprawność. W zależności od wybranego producenta falowniki posiadają gwarancję od 2 do 12 lat.

Cena fotowoltaiki od Corab

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników: przede wszystkim od wielkości instalacji, zastosowanych podzespołów, możliwości montażowych czy skomplikowania projektu. Warto również zaznaczyć, że instalacje fotowoltaiczne są zazwyczaj przygotowywane indywidualnie pod danego klienta, co znacznie utrudnia wycenę fotowoltaiki. Wiele firm, w tym Corab, który dodatkowo korzysta z usług partnerów i nie podaje kosztów montażu. Na stronie producenta nie znajdziemy również żadnego narzędzia pozwalającego na określenie ceny zakupu fotowoltaiki.

Corab wraz z partnerami pomaga uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki. W zależności od typu klienta będzie to w pierwszej kolejności:

Oprócz tych najbardziej rozpowszechnionych dofinansowań warto również sprawdzić, czy w naszym regionie nie ma dostępnych lokalnych dotacji do fotowoltaiki. Pozwolą one dodatkowo obniżyć koszty instalacji słonecznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Corab – zalety i wady

Corab dość okrężnie realizuje montaż instalacji fotowoltaicznych, poprzez certyfikowane firmy partnerskie. W sieci można znaleźć pozytywne, jak i mniej przychylne komentarze o nich. Jak wyglądają mocne i słabe strony Corab?

Zalety Corab

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki
Szeroka baza współpracujących instalatorów, co umożliwia szybki montaż instalacji
Długa lista, sprawdzonych, markowych podzespołów
Posiadanie w ofercie komplementarnych rozwiązań, jak pompy ciepłą czy magazyny energii
Własne, sprawdzone i nagradzane elementy konstrukcyjne, produkowane w Polsce
Stawianie na najwyższą jakość wykonania – zarówno własnych podzespołów, jak i montaży realizowanych przez firmy zrzeszone w Corab Partner

Wady Corab

Brak cen montażu fotowoltaiki na stronie

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Firma Corab bardzo dobrze radzi sobie z produkcją i dystrybucją podzespołów fotowoltaicznych. Realizacja montażu fotowoltaiki poprzez firmy znajdujące się w programie partnerskim również jest ciekawym rozwiązaniem. Corab dba o to, aby przedsiębiorstwa, z którymi działa, zachowywały najwyższe standardy we wdrażaniu fotowoltaiki. Duża baza współpracujących firm oraz magazyny z podzespołami pozwalają na wyeliminowanie opóźnień we wdrożeniu systemów słonecznych to kolejne zalety oferty. Jest to jednak forma pośrednictwa, gdzie cena za usługę może być nieco wyższa, niż jakby zwrócić się bezpośrednio do wykonawcy instalacji fotowoltaicznych. Tym bardziej że na stronie nie ma podanych kosztów montażu.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments