Coraz chętniej zmieniamy sprzedawcę gazu

0 /5
(Ocen: 0)

Zmiany na rynku gazu przebiegają nieco wolniej niż na rynku energii elektrycznej, ale docierają do nas pierwsze optymistyczne przesłanki. Jak wynika z danych URE od początku monitoringu do III kwartału br. blisko 22 tys. odbiorców zmieniło sprzedawcę gazu.

Na koniec 2011 roku zaledwie 4 odbiorców zmieniło swojego sprzedawcę gazu, na koniec III kwartału br. URE odnotował aż 21.953 zmian (od początku monitorowania). Z roku na rok, rośnie liczba konsumentów decydująca się na taki krok – w 2012 r. liczba ta wyniosła 210 odbiorców, w 2013 r. 429, w 2014 łącznie było to już 7007. Jak zaznacza Urząd taka sytuacja nie miałaby miejsca gdyby nie kilka czynników.

Przede wszystkim rośnie świadomość samych odbiorców, dzięki kampaniom informacyjnym URE, czy samym sprzedawcom gazu. Na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert od niezależnych firm (np. Axpo, Elektrix), które skierowane są zarówno do klientów biznesowych, jak i traktowanych do niedawna trochę po macoszemu klientów indywidualnych.

Jak zaznacza URE wzrost zainteresowania zmianą sprzedawcy gazu odnotowuje też Punkt Informacyjny dla Odbiorców Energii i Paliw Gazowych (jedna z komórek Urzędu), który odbiera coraz więcej telefonów od konsumentów.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto Wam zmienić sprzedawcę gazu, to aktualne ceny gazu znajdziecie na stronach: gaz dla firmy i gaz dla domu. Zapraszamy 🙂

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments