Coraz chętniej zmieniamy sprzedawców energii

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Ostatni monitoring URE pokazuje, że na koniec stycznia 2011 r. już ponad 8 tysięcy odbiorców z grup taryfowych A, B i C (tzw. odbiorców komercyjnych) zmieniło sprzedawcę energii. Tylko w 2010 roku na taki krok zdecydowało się aż 6743 takich klientów. Stanowi to wzrost o ponad 438,7% w stosunku do roku 2009.

Kowalski zmienia sprzedawcę prawie codziennie

W 2010 roku na zmianę sprzedawcy zdecydowało się także kilkuset odbiorców należących do grupy gospodarstw domowych – liczba odbiorców w gospodarstwach domowych, którzy zdecydowali się skorzystać z prawa do zmiany sprzedawcy w 2010 roku zwiększyła się w stosunku do roku 2009 o 23,6%. Oznacza to, że do tej pory z usług tzw. „sprzedawcy z urzędu” zrezygnowało 1313 odbiorców tzw. grupy taryfowej G (m.in. G11, G12), która obejmuje właśnie gospodarstwa domowe.

Zgodnie z art. 4j ust. 1 ustawy Prawo energetyczne odbiorcy energii mają prawo zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy. Prawo do swobodnego wyboru sprzedawcy jest jednym z fundamentalnych praw odbiorcy. W przypadkach, kiedy jest ono naruszane, Prezes URE każdorazowo podejmuje działania interwencyjne i skutecznie pomaga odbiorcom energii, którzy mają problem ze zmianą sprzedawcy.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz