Czy aktywiści Greenpeace naprawdę są “zieloni” ???

0 /5
(Ocen: 0)

Czy działacze Greenpeace rzeczywiście są “zieloni”??? Postanowiliśmy sprawdzić jak bardzo aktywiści Greenpeace Polska starają się ograniczać negatywny wpływ energetyki na środowisko…

Od 2007 r. każdy odbiorca energii w gospodarstwie domowym ma prawo wyboru sprzedawcy energii, tzn. prawo zakupu enegii od dowolnie wybranego przez siebie sprzedawcę. Bez względu na miejsce zamieszkania możemy wybrać dowolnego sprzedawcę i kupować od niego energię elektryczną, w tym pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł energii. Dziś “zieloną energię” pochodzącą ze źródeł odnawialnych (tj. woda, wiatr, biomasa) dla odbiorców w gospodarstwie domowym oferuję firma Tauron. RWE oraz Energa oferują takie produkty dla odbiorców biznesowych, ale z pewnością gdybyśmy się do nich zwrócili o sprzedaż 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, taka ofertę dostaniemy. Co ważne, zakup energii ze źródeł odnawialnych wcale nie musi się wiązać z dodatkowymi kosztami, co można sprawdzić na porównywarce cen energii enerator, a procedura zmiany sprzedawcy ogranicza się wyłącznie do jednego podpisu…

Wczorajsza akcja Greenpeace pod hasłem: “Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele?” oraz wypowiedzi aktywistów tej organizacji, że priorytetem polskiego rządu jest dalsze uzależnienie gospodarki od węgla, wbrew woli obywateli i należy jak najszybciej zrezygnować z inwestycji opartych na spalaniu paliw kopalnych, na rzecz odnawialnych źródeł energii, zachęciła nas do sprawdzenia, czy działacze Greenpeace kupują energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii czy kupują energię po tzw. cenach taryfowych. W przypadku zakupu energii po cenach taryfowych od PGE 73,1% wyprodukowanej energii pochodzi z węgla kamiennego i brunatnego, w przypadku firmy Energa jest to 77,65%, Tauron 74,68%, Enea 81,44%, RWE 78,11%*.

Wysłaliśmy prośbę do aktywistów Greenpeace o przesłanie nam informacji (potwierdzonych fakturą za energię), czy kupują energię po cenach trayfowych, tym samym zużywają energię, która jest wytworzona w ponad 70% z węgla kamiennego i brunatnego, czy może zdecydowali się na zakup energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych.

W przypadku chęci zmiany sprzedawcy/taryfy portal enerad.pl, chętnie służy bezpłatną pomocą działaczom Greenpeace oraz innym zainteresowanym zakupem energii odnawialnej.

redakcja enerad.pl

* – dane sprzedawców za 2012 r.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments