Czy będzie pozew zbiorowy przeciwko PSE i Skarbowi Państwa?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

słupy przesyłowe Skutki w ograniczeniach dostaw prądu najbardziej odczuli najwięksi odbiorcy energii elektrycznej, dla których wprowadzenie 20 i 19 stopnia zasilania wiązały się po prostu ze stratami. W związku z tym, jak donosi „Rzeczpospolita”, firmy zrzeszone w Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu (FOEEiG) rozważają złożenie pozwów przeciwko Polskim Sieciom Elektroenergetycznym oraz Skarbowi Państwa.

Według „Rzeczpospolitej” firmy zrzeszone w FOEEiG dopiero rozważają złożenie pozwów – żadne ostateczne decyzje nie zapadły, a podmioty na razie liczą straty związane z wprowadzonymi ograniczeniami, co może potrwać kilka tygodni. Trwają również analizy prawne przeciwko PSE i ewentualnie Skarbowi Państwa (ograniczenia dostaw wprowadzone zostały przez rozporządzenie Rady Ministrów).

Co zarzucają firmy operatorowi systemu przesyłowego i państwu? Według „Rzeczpospolitej” dla odbiorców nie były akceptowalne procedury, czy koszty związane z wprowadzeniem 20 i 19 stopnia zasilania. Ponadto, firmy wskazują na brak systemu ostrzegania, a także na to, że ograniczenia zostały wprowadzone bardzo szybko i wielu odbiorców nie miało czasu odpowiednio się do nich przygotować. Na razie Polskie Sieci Elektroenergetyczne odpierają zarzuty firm zrzeszonych w FOEEiG i twierdzą, że wszystkie przedsięwzięte kroki były zgodne z prawem. Na enerad.pl na pewno będziemy śledzić dalszy rozwój wydarzeń.

Na koniec prezentujemy listę podmiotów zrzeszonych w FOEEiG:

  • Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
  • Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie
  • Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu
  • Polska Izba Przemysłu Chemicznego
  • Stowarzyszenie Papierników Polskich
  • Związek Pracodawców „Polskie Szkło”
  • Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz