Czy czeka nas cud energetyczny? Bill Gates twierdzi, że tak!

5 /5
(Ocen: 1)

Trudno nam sobie wyobrazić życie bez energii elektrycznej, niestety taki luksus, jak prąd, jest nieosiągalny aż dla 1/5 mieszkańców naszego globu. Brak energii oznacza, brak rozwoju, brak szans na wyjście z biedy. Ten trudny temat niejednokrotnie podkreślał Bill Gates, który wraz z żoną prowadzi fundację.

Bill Gates to persona, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Założyciel Microsoftu od wielu lat udziela się społecznie i zwraca uwagę świata na problemy współczesne, jak i te, które mogą wydarzyć się w przyszłości. Sporo uwagi w swojej działalności, Gates poświęca energetyce.

Zapewne pamiętacie jego aktywny udział na szczycie klimatycznym w Paryżu, ostatnio Gates znowu poruszył temat energetyki w kontekście niesprawiedliwości społecznej. Miliarder zwraca uwagę, że aż 1/5 ludności świata jest pozbawiona dostępu do energii elektrycznej. Gates prosi, by sobie wyobrazić codzienne życie bez komputera, lodówki i innych podstawowych sprzętów. Nie jest zbyt fajnie, prawda?

Niestety, tak żyje duży odsetek naszej populacji, a brak prądu idzie w parze z biedą. Gates zwraca uwagę, że tam, gdzie nie dociera prąd, tam nie ma szans na wyrwanie się z biedy…

Bez cudu energetycznego nic się nie zmieni?

Świat stoi przed jednym z najtrudniejszych wyzwań – ponad miliard ludzi żyje obecnie bez prądu. Co należy zrobić, by to zmienić i pomóc w rozwoju?

Na pewno odpowiedzią na powyższe pytanie nie są inwestycje w tradycyjne technologie, które bazują na ropie i węglu. Dlaczego? Otóż poprzez spalanie paliw kopalnych do atmosfery trafia dwutlenek węgla, który wpływa na zmianę klimatu. Według wszelkich prognoz, niekorzystne zmiany dotkną przede wszystkim najbiedniejszych. Gates twierdzi, że odpowiedzią na potrzeby świata nie są również odnawialne źródła energii, więc co?

Według miliardera w tej sytuacji może pomóc tylko cud, ale nie taki, który spadnie nam z nieba. By to się stało potrzebne są projekty… wynalazki… ciężka praca. Znowu o sobie musi dać znać ludzki geniusz, a wiemy, że to możliwe – wystarczy spojrzeć w przeszłość.

Gates uważa, że już w ciągu 15 lat może dojść do przełomowych zmian, które pozytywnie wpłyną na świat, na życie najbiedniejszych. Potrzeba tylko zaangażowania oraz pieniędzy.

Szczerze wierzymy, że rozwój technologii może być odpowiedzią na troski współczesnego świata. Mamy nadzieję, że nastąpi to już niedługo, a w takie szczytne projekty zaangażują się wszyscy ludzie.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments