Czy inteligentne liczniki Energi zostaną zdemontowane?

0 /5
(Ocen: 0)

420 tys. inteligentnych liczników może zostać zdemontowanych odbiorcom prądu przyłączonym do Energa-Operator. Dlaczego? Do sądu wpłynął właśnie wniosek firmy Arcus i T-matic Systems o unieważnienie umowy na dostawę inteligentnych liczników, a wszystko to przez spór dotyczący przedmiotu zamówienia.

Umowa ramowa na budowę infrastruktury inteligentnych liczników między firmą Arcus a Energa-Operator została zawarta w 2011 roku, natomiast umowy realizacyjne zostały zawarte w 2011 i 2013 roku. W dwóch etapach największej tego typu realizacji w kraju, firma Arcus dostarczyła łącznie 420 tys. inteligentnych liczników. Niestety, teraz okazuje się, że urządzenia mogą zostać nawet zdemontowane, co dla odbiorców oznaczałoby brak energii elektrycznej. Pewnie zastanawiacie się o co poszło?

Energa-Operator vs Arcus

Spór toczy się przede wszystkim o przedmiot zamówienia, który odbiega od tego początkowego – jak podkreśla firma Arcus umowa była wielokrotnie modyfikowana oraz aneksowana i na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zamknięcia projektu. Ponadto, Energa-Operator całą odpowiedzialność za powodzenie przedsięwzięcia przerzuciła na Arcusa.

Firma próbowała zakończyć polubownie spór z operatorem – w maju Energa-Operator przestał współpracować. Natomiast w październiku Arcus wystąpił z prośbą negocjacji, ale firma nigdy nie doczekała się odpowiedzi. W związku z powyższym, Arcus zdecydował się wystąpić na drogę sądową.

W całym tym sporze, jeśli sąd rozstrzygnie na korzyść firmy Arcus, stracą odbiorcy prądu przyłączeni do Energi-Operator, którym mogą zostać zdemontowane inteligentne liczniki. O wiele lepiej dla wszystkich stron sporu oraz klientów, byłoby polubowne zakończenie konfliktu i za to będziemy trzymać kciuki.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments