Jak bezpiecznie zmienić sprzedawcę prądu?

4.9 /5
(Ocen: 310)

Od ponad 6 lat każdemu z nas przysługuje prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. W ten sposób można obniżyć rachunki za prąd o kilka, a nawet kilkanaście procent! Jak zatem znaleźć najlepszego sprzedawcę prądu? Na co zwrócić uwagę? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w naszym poradniku.

Zmiana sprzedawcy prądu jest prosta!

Dziś około 100 tys. odbiorców indywidualnych korzysta z usług nowego sprzedawcy energii. Wciąż jednak niewiele osób wie, że zmiana sprzedawcy prądu jest tak samo prosta, jak zmiana dostawcy Internetu czy operatora telefonii komórkowej. A umowę z nowym sprzedawcą można podpisać bez wychodzenia z domu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu w sposób bezpieczny i świadomy zmienicie swojego sprzedawcę energii.

Co warto wiedzieć, decydując się na zmianę sprzedawcy? Nasze wskazówki!

  1. Procedura zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest bezpłatna!
  2. Zmiana sprzedawcy nie wymaga montowania nowych liczników czy podciągania nowych kabli. Nie powoduje również przerw w dostawie prądu.
  3. Wszystkie formalności może załatwić za Ciebie nowy sprzedawca energii, jeżeli go do tego upoważnisz.
  4. Podpisując umowę ze sprzedawcą energii elektrycznej, należy zwrócić uwagę na stawki za jednostkę energii, wysokość opłaty handlowej, okres, na który podpisujemy umowę oraz dodatkowe gwarancje, które oferują niektórzy sprzedawcy (np. gwarancja niezmiennej ceny, która będzie nas chronić przed podwyżkami czy obniżki cen w trakcie trwania umowy!).
  5. Jeżeli podpiszesz umowę poza siedzibą firmy (np. w domu), przysługuje Ci prawo do odstąpienia od niej w ciągu 14 dni bez ponoszenia żadnych konsekwencji finansowych.
  6. Pamiętaj, że konsultant, który odwiedza Cię w domu, powinien posiadać identyfikator z imieniem i nazwiskiem, numerem oraz nazwą i logo firmy, którą reprezentuje. Zawsze możesz poprosić go o wylegitymowanie się a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z Infolinią firmy, którą ten reprezentuje, w celu weryfikacji.
  7. Zawierając umowę w domu, masz czas na rozmowę z konsultantem, dlatego wykorzystaj go, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o procesie zmiany sprzedawcy, firmie i jej ofercie.
  8. To ile zaoszczędzisz, zmieniając sprzedawcę, sprawdzisz dzięki wygodnym i prostym w obsłudze kalkulatorom tj. nasza porównywarka cen prądu.
  9. Po zmianie sprzedawcy energii odbiorca otrzymuje dwie faktury za prąd: jedną za sprzedaż energii i drugą za jej dostawę. Nie obawiaj się dwóch faktur! Opłata za przesył jest stała, więc kupując energię elektryczną po niższych stawkach, automatycznie obniżasz swoje rachunki za prąd.
  10. Daj sobie szansę na obniżenie rachunków za prąd. Nie daj sobie wmówić, że lepsze jest stare i sprawdzone, niż nowe i nieznane. Sprawdzaj i porównuj oferty! Wystarczy poświęcić chwilę czasu na rozmowę, by potem cieszyć się niższymi rachunkami za energię elektryczną przez cały rok!

Jeśli nadal nie jesteście pewni, jakiego sprzedawcę wybrać, to koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu sprzedawców prądu.

Zachęcamy Was również do odwiedzenia strony: https://maszwybor.ure.gov.pl/ – gdzie również znajdziecie wiele pomocnych informacji.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments