Czy podwyżki cen energii dla mieszkańców doprowadzą do obniżek cen dla firm?

5 /5
(Ocen: 2)

Mamy niemal pewność, że po uwolnieniu cen energii dla gospodarstw domowych ceny te wzrosną, a nie spadną przy tym ceny dla przedsiębiorstw – mówi Halina Bownik-Trymucha, dyrektor Departamentu Promowania Konkurencji URE.

Przedstawiciele przedsiębiorstw obrotu energią przyznają, że z uwagi na niskie ceny energii w taryfach dla G (dla gospodarstw domowych), zatwierdzanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, odbijają sobie straty podwyższając ceny odbiorcom biznesowym, którym Prezes URE nie zatwierdza taryf. Sprzedawcy sugerują przy tym, że gdyby ceny dla odbiorców z grup G były wyższe, to można by liczyć się ze spadkiem cen dla klientów biznesowych.

– Mamy niemal pewność, że po uwolnieniu cen energii dla odbiorców z grup G ceny dla nich wzrosną, a ceny dla grup A, B i C nie spadną – mówi Halina Bownik-Trymucha, dyrektor Departamentu Promowania Konkurencji URE.

Jej zdaniem, największe wzrosty cen będą odczuwalne dla odbiorców z grup taryfowych C, czyli małych firm. Przedstawiciele tych firm nie uczestniczą w protestach przeciwko podwyżkom cen energii i nie mają świadomości co ich czeka w związku z podwyżkami cen.

Ireneusz Perkowski, prezes Enion Energia, odpowiada, że jeżeli ceny zostałyby uwolnione dla odbiorców z grup G, lub zostały one ustalone na poziomie quasi rynkowym, to możliwe byłyby obniżki cen dla grup A, B i C.

źródło: www.wnp.pl

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments