Dlaczego warto korzystać z WordPressa?

5 /5
(Ocen: 2)

Co robisz, aby wyszukać w sieci daną usługę lub produkt? To proste – googlujesz. W ten sposób postępuje większość użytkowników internetu. I choć mogłoby się wydawać, że w dobie mediów społecznościowych strony www stracą na znaczeniu, to nadal są one pewnego rodzaju wizytówkami. Jednak istnieje kilka warunków, aby potencjalny klient trafił na stronę i zechciał zapoznać się z jej treścią. Bo dziś nie wystarczy sama obecność w sieci. W dzisiejszych czasach należy przede wszystkim postawić na jakość. Tak więc użytkownicy muszą bez problemu odnaleźć witrynę w internecie i czuć się swobodnie przeglądając ją. Warto również wspomnieć, że strona powinna być również przejrzysta, intuicyjna, estetyczna oraz aktualna.

Wielu właścicieli blogów, sklepów oraz stron, przerasta prowadzenie witryn internetowych. Trudno się dziwić – wymaga to nie tylko pomysłu i zaangażowania, ale także sporej wiedzy i umiejętności. Na szczęście w tej kwestii można zwrócić się o pomoc do specjalistów i z powodzeniem czerpać z ich doświadczeń.

Opieka WordPress

Jedną z firm świadczących usługi z tego zakresu jest WP-OPIEKA, czyli zespół stworzony z programistów i administratorów z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu portali, blogów oraz sklepów internetowych opartych o platformę WordPress. Co czyni ten CMS wyjątkowym? Przede wszystkim możliwość unikalnej personalizacji szablonu. Tutaj nie ma dwóch takich samych produktów. Nawet jeżeli, przykładowo, tematyka stron jest zbliżona, ich treści ani wygląd nie powielają się.

Aktualizacja stron WordPress

Administracja stron WordPress w wp-opieka.pl zajmuje się realizacją zadań z zakresu utrzymania, zabezpieczenia, aktualizowania oraz rozwoju funkcjonalnego. W praktyce pod tymi terminami kryją się codzienne problemy wielu właścicieli sklepów i portali internetowych, ponieważ ci bardzo często są wystawieni na włamania, boty, spam, blokady, czy też ograniczenia funkcjonalne. Co warto podkreślić, przy braku regularnych aktualizacji, można zaobserwować wzmożone zainteresowanie osób postronnych, które usiłują lub nawet dokonują zmian w kodzie.

Jak wyglądają takie zmiany? Najczęściej jest to poważne uszkodzenia plików lub ich całkowite usunięcie z serwera, implementacja szkodliwych skryptów, umieszczenie ukrytych, nielegalnych treści.

Oczywiście konsekwencje ponosi w tej sferze najczęściej właściciel biznesu, a więc ofiara. Bardzo często się zdarza, że adres IP serwera zostaje umieszczony na spam listach lub strona zostaje uznana przez Google za niebezpieczną. To w konsekwencji prowadzi do spadku w wynikach wyszukiwania, a nawet do całkowitego usunięcia z indeksu wyszukiwarki. Takie zabiegi potrafią odbić się mocno na wiarygodności strony, bloga lub sklepu.

Właśnie w takich przypadkach wkracza WP-OPIEKA, której specjaliści starają się odpowiadać na wszystkie pytania klientów i użytkowników WordPressa, a także dbają o wysokim poziom swoich usług.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments