Domowe finanse – 10 najlepszych aplikacji do zarządzania budżetem

3 /5
(Ocen: 1)

Zarządzanie domowym budżetem wymaga od nas regularności i konsekwencji. Na szczęście w erze ogólnodostępnych urządzeń mobilnych możemy wspomóc się aplikacjami.

Bardzo często zapominamy na bieżąco uzupełniać listę naszych wydatków, co skutkuje zniekształceniem danych a w końcowym efekcie naszym zniechęceniem. Dlatego przygotowaliśmy listę aplikacji, które naszym zdaniem świetnie sprawdzą się przy prowadzeniu domowego budżetu.

Kontomierz

Aplikacja mobilna pozwalająca na rejestrowanie zarówno dochodów, jak i wydatków. Co ważne, możemy to robić będąc nawet w trybie offline. Kontomierz pozwala na synchronizację stanów kont bankowych, dzięki czemu zawsze wiemy jak wygląda nasza sytuacja finansowa. Dużym ułatwieniem jest fakt, iż program działa także na komputerach. Dla osób podróżujących z pewnością zaletą będzie możliwość wyszukania bankomatów w danej lokalizacji.

Kwitki

Ilość paragonów jakie otrzymujemy jest niewiarygodna. Aplikacja Kwitki pozwala rozwiązać ten problem. Dzięki temu programowi w szybki i skuteczny sposób zeskanujemy paragon i go zarchiwizujemy. Jest to tyle praktyczne, ze po pierwsze w łatwy sposób obliczymy na co wydaliśmy pieniądze. Po drugie w przypadku ewentualnej reklamacji będziemy mieli dowód zakupu zawsze pod ręką. Bardzo dobrze sprawdzają się podsumowania na koniec miesiąca z podziałem na poszczególne kategorie.

MoneyLover

Aplikacja działa bardzo podobnie jak Kontomierz. Rozbudowane funkcjonalności pozwolą nam na kontrolowanie wydatków i zarządzanie budżetem. Polecamy ją zwłaszcza osobom wyjeżdżającym za granicę ponieważ program ma wbudowany przelicznik walut. Dzięki temu będziemy mieli pod kontrolą wydatki nie tylko w Polsce ale wszędzie tam, gdzie złotówka nie jest środkiem płatniczym.

Dollarbird

Aplikacja Dollarbird to przejrzysty program do zarządzania finansami w formie kalendarza. Pozwoli nam w prosty sposób zaplanować budżet na cały miesiąc. Co więcej, możemy ustawić sobie przypomnienia o nadchodzących płatnościach, dzięki temu nie zapomnimy o racie kredytu czy czynszu za mieszkanie.

Guilt – Expense Manager

Bardzo ciekawa aplikacja, która została stworzona w taki sposób aby wzbudzać w nas poczucie winy i jednocześnie motywować do zmian. Rejestrując zakupy w programie oznaczamy wagę danego wydatku. Im mniej potrzebna była nam dana rzecz, tym niższą wagę oznaczamy. Na koniec miesiąca aplikacja podsumuję nasz grzechy.

Moje Finanse

Prosta i przejrzysta aplikacja dla tych, którzy nie mają dużej wprawy w prowadzeniu budżetu domowego. Dzięki intuicyjnemu menu w łatwy sposób zaplanujemy wydatki, zarejestrujemy zakupy czy dochody. Program jest w języku polskim.

HandWallet

Jedna z bardziej rozbudowanych aplikacji do zarządzania budżetem. Przy jej pomocy kontrolujemy stan kont bankowych, kart kredytowych, wydatki a także przelicza waluty. Z pewnością HandWallet pozwoli nam skontrolować każdą wydaną złotówkę.

Listonic

Nie jest to typowa aplikacja do zarządzania budżetem domowym ale narzędzie wspomagające nas w planowaniu wydatków. Dzięki Listonic możemy przygotować sobie elektroniczną listę zakupów. Bardzo praktyczna jest także możliwość udostępniania listy zakupów innym. Co więcej, na podstawie dostępnych informacji z danych sklepów aplikacja wskaże miejsce gdzie jest najwięcej promocji na potrzebne nam produkty a także wyszuka przepisy.

Kalkulator spalania

Kolejna aplikacja wspomagająca kontrolowanie finansów. Dzięki comiesięcznym zestawieniom obliczymy ile wydajemy na paliwo oraz ile spala nasz samochód. Ponadto aplikacja wyszukuje najbliższe stacje, co jest bardzo pomocne zwłaszcza w trasie.

Aplikacje mobilne banków

Aplikacje mobilne dostarczane przez banki jak najbardziej mogą pomóc nam w prowadzeniu budżetu domowego. Po pierwsze na wyciągu mamy zarejestrowaną każda płatność, każdą wypłatę z bankomatów oraz wpływy w danym miesiącu. Po drugie większość banków uruchomiła funkcjonalność pozwalająca na określenie dochodów osiąganych w danym miesiącu, jak i wydatków z podziałem na kategorie (opłaty, zakupy spożywcze czy ubrania). Bardzo dobrze sprawdzi się to w przypadku osób, które większość transakcji dokonują bezgotówkowo.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments