Doradcy Energetyczni opinie 2022: Fotowoltaika, Ładowarki EV

Firma Doradcy Energetyczni to podmiot, który może pochwalić sporym doświadczeniem w branży energetycznej. Jak twierdzi sama firma, jej celem jest obniżanie kosztów i optymalizacja warunków związanych z dostawą energii. Nic więc dziwnego, że instalacje fotowoltaiczne stały się istotnym elementem oferty. Czy jeśli chodzi o ofertę firmy Doradcy Energetyczni fotowoltaika czymś się wyróżnia? Jakie są szczegóły współpracy? Zobacz!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Nie
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Tak

Zacznijmy od tego, że opisywana przez nas oferta dotyczy firmy Doradcy Energetyczni Sp. z o.o., dostępnej na stronie internetowej doradcyenergetyczni.com.pl. W sieci znajdują się również inne firmy o zbliżonej nazwie.

Doradcy Energetyczni – kilka słów o wykonawcy

Przedsiębiorstwo Doradcy Energetyczni na rynku działa już od 2012 roku. Podmiot jest pośrednikiem między dostawcami energii (elektrycznej, gazowej) a odbiorcą. Przez lata spółka pomogła obniżyć rachunki za prąd ponad 15 tysiącom klientów (stan marzec 2022).

W ofercie firmy znajdują się różnego rodzaju usługi związane z energią, a mianowicie:

 • systemy do zarządzania energią,
 • audyty energetyczne,
 • audyty efektywności energetycznej,
 • organizacja klastrów energii,
 • budowa stacji ładowania do samochodów elektrycznych,
 • realizacje projektów fotowoltaicznych.

 

Mapa realizacji - Doradcy Energetyczni

doradcyenergetyczni.com.pl

Jeśli chodzi o temat fotowoltaiki, firma może pochwalić się ponad 300 realizacjami, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 3 MWp. Doradcy Energii swoje usługi wykonawcze oferują klientom w całej Polsce.

Przejdźmy teraz do konkretnych informacji. Na czym polega fotowoltaika od Doradców Energetycznych?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Doradcy Energetyczni Fotowoltaika – warunki i ceny

Fotowoltaika od firmy Doradcy Energetyczni jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – zyskać mogą zarówno osoby fizyczne, które zdecydują się na fotowoltaikę dla domu, jak również podmioty biznesowe zainteresowane fotowoltaiką dla firmy czy też fotowoltaiką dla rolnika.

Co więcej, w ofercie znajdują się nie tylko standardowe instalacje dachowe lub gruntowe, ale również tzw. carporty, czyli fotowoltaiczne wiaty, które mają stanowić zadaszone stanowiska parkingowe. W połączeniu z ładowarką do samochodów elektrycznych (również dostępną w ofercie), klient może wykorzystać ekologiczną energię ze słońca również do transportu.

Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne od Doradców Energetycznych? Jeśli chodzi o moduły fotowoltaiczne, to podstawową ofertę stanowią panele monokrystaliczne marki LONGi Solar (zajmujące wysokie miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych). Zapewniają one 10-letnią gwarancję produktową oraz 25 lat gwarancji wydajnościowej (nie mniej 84,5% wyjściowej mocy). Firma zapewnia jednak, że na życzenie klienta jest w stanie dostarczyć każde moduły dostępne na polskim rynku – m.in. LG, Sunpower, Q.Cells czy JA Solar.

Jeśli chodzi o inwertery firma stawia przede wszystkim na urządzenia marki Afore (z 10-letnią gwarancją i płatna opcją przedłużenia do 15 lat) oraz Sofar (z 10-letnią gwarancją i opcją przedłużenia nawet do 20 lat).

W ramach realizacji oferty klient może liczyć na:

 • projekt instalacji, zgodny z indywidualnymi potrzebami inwestora oraz warunkami montażowymi,
 • sprawną realizację inwestycji – według zapewnień wykonawcy, instalacja powstanie nie później niż w ciągu miesiąca od podpisania umowy,
 • ubezpieczenie fotowoltaiki za 1 zł w pierwszym roku od montażu,
 • pomoc w uzyskaniu środków na inwestycję – za pomocą kredytu lub dotacji “Mój Prąd”,
 • wsparcie w zakresie podłączenia fotowoltaiki do sieci – wykonawca zajmie się całym procesem,
 • 5-letnią gwarancję na montaż,
 • dla instalacji o mocy powyżej 5 kWp – urządzenie do zdalnego monitorowania zużycia energii Onemeter gratis.

Doradcy Energetyczni – ile kosztuje instalacja PV? Jak można ją sfinansować?

A jak Doradcy Energetyczni wypadają pod względem kosztów inwestycji? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, będziecie musieli skontaktować się z wykonawcą. Firma na swojej stronie nie udostępnia bowiem cennika, ani narzędzia do oszacowania wydatków na inwestycję.

Nie jest to jednak wyjątkowa sytuacja na rynku wykonawców instalacji PV. Cena fotowoltaiki w znacznym stopniu zależy od indywidualnych uwarunkowań inwestycji, takich jak np. wielkość instalacji, miejsce montażu, typ inwestora, marka, rodzaj i parametry zastosowanych urządzeń. Określenie kosztów, bez chociażby wstępnej oceny zawiłości projektu jest więc bardzo trudne i mogłoby być niemiarodajne.

Dobra wiadomość jest taka, że Doradcy Energetyczni są w stanie pomóc Wam w uzyskaniu pieniędzy na realizację przedsięwzięcia – zarówno w formie dotacji ze środków publicznych, jak chociażby w formie kredytu na fotowoltaikę. Firma świadczy usługi pośrednictwa kredytowego i jest zarejestrowana w KNF.

Jeśli jednak chcecie na własną rękę poszukać kredytu, zawsze możecie skorzystać z naszego rankingu kredytów na fotowoltaikę.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Doradcy Energetyczni – zalety i wady

Gdy postanowicie sprawdzić w Internecie firmę Doradcy Energetyczni, opinie na jakie natraficie będą zwykle pozytywne. Co ma wpływ na taką taką ocenę firmy?

Doradcy Energetyczni Fotowoltaika – zalety

Niezłe podzespoły wykorzystywane w instalacjach
5 lat gwarancji na montaż
Promocja na ubezpieczenie instalacji – pierwszy rok za 1 zł
Pomoc w uzyskaniu środków
Realizacje “pod klucz”
Szerokie kompetencje energetyczne
Gwarancja montażu w miesiąc od podpisania umowy

Doradcy Energetyczni – wady

Brak możliwości ustalenia szacunkowych kosztów inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Doradcy Energetyczni to firma, która fotowoltaiką nie zajmuje się “z przypadku”. Spółka już od kilku lat aktywnie działała w branży energetycznej, obierając sobie za cel obniżanie rachunków klientów. Swoje instalacje buduje w taki sposób, by zapewniać im optymalny stosunek jakości do ceny. Dużą zaletą jest gwarancja montażu w 1 miesiąc oraz 5-letnia gwarancja na wykonywane usługi. Na plus należy zaliczyć również fakt, że firma wspiera swoich klientów w temacie pozyskania finansowania, jak również zgłoszenia instalacji do sieci. Szkoda jedynie, że kosztów inwestycji nie można oszacować przed kontaktem z firmą.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments