Doradcy Energetyczni opinie: Fotowoltaika, Doradztwo energetyczne

Firma Doradcy Energetyczni to podmiot, który może pochwalić sporym doświadczeniem w branży energetycznej. Jak twierdzi sama firma, jej celem jest obniżanie kosztów i optymalizacja warunków związanych z dostawą energii. W skład jej oferty wchodzi kilka narzędzi służących temu celowi – doradztwo energetyczne, fotowoltaika czy pompy ciepła. Przyjrzyjmy się warunkom współpracy.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki
 

Doradcy Energetyczni – najważniejsze informacje o firmie

Firma Doradcy Energetyczni Sp. z o.o. na rynku związanym z energią działa już od 2012 roku. W jej skład wchodzi około 100 wykwalifikowanych doradców energetycznych, działających na terenie całej Polski. Czyni to z Doradców Energetycznych jedną z największych firm doradztwa energetycznego. Warto podkreślić, że ten usługodawca działa na zasadzie brokera energetycznego. Oznacza to, że kojarzy on klientów z dostawcami wybranych usług energetycznych – np. dostawców instalacji PV, prądu, gazu czy innych.

Przez lata swojej działalności, consulting energetyczny od firmy Doradcy Energetyczni pomógł łącznie ponad 15.000 klientów.

W ofercie firmy znajdują się różnego rodzaju usługi związane z energią, a mianowicie:

 • systemy do zarządzania energią,
 • audyty energetyczne,
 • audyty efektywności energetycznej,
 • organizacja klastrów energii,
 • budowa stacji ładowania do samochodów elektrycznych,
 • realizacje projektów fotowoltaicznych,
 • bilansowanie mocy biernej,
 • białe certyfikaty,
 • optymalizacja kosztów energii.

Doradcy Energetyczni: Fotowoltaika – cena, warunki

Fotowoltaika od firmy Doradcy Energetyczni jest skierowana do szerokiego grona odbiorców – zyskać mogą zarówno:

Co więcej, w ofercie znajdują się nie tylko standardowe instalacje dachowe lub gruntowe, ale również tzw. carporty, czyli fotowoltaiczne wiaty, które mają stanowić zadaszone stanowiska parkingowe.

Z czego składają się instalacje fotowoltaiczne od Doradców Energetycznych? Jeśli chodzi o moduły fotowoltaiczne, to podstawową ofertę stanowią panele monokrystaliczne marki LONGi Solar (zajmujące wysokie miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych). Zapewniają one 10-letnią gwarancję produktową oraz 25 lat gwarancji wydajnościowej (nie mniej 84,5% wyjściowej mocy). Firma zapewnia jednak, że na życzenie klienta jest w stanie dostarczyć każde moduły dostępne na polskim rynku – m.in. LG, Sunpower, Q.Cells czy JA Solar.

Jeśli chodzi o inwertery firma stawia przede wszystkim na urządzenia marki Afore (z 10-letnią gwarancją i płatna opcją przedłużenia do 15 lat) oraz Sofar (z 10-letnią gwarancją i opcją przedłużenia nawet do 20 lat).

W ramach realizacji oferty klient może liczyć na:

 • projekt instalacji, zgodny z indywidualnymi potrzebami inwestora oraz warunkami montażowymi,
 • sprawną realizację inwestycji – według zapewnień wykonawcy, instalacja powstanie nie później niż w ciągu miesiąca od podpisania umowy,
 • ubezpieczenie fotowoltaiki za 1 zł w pierwszym roku od montażu,
 • pomoc w uzyskaniu środków na inwestycję – za pomocą kredytu lub dotacji “Mój Prąd”,
 • wsparcie w zakresie podłączenia fotowoltaiki do sieci – wykonawca zajmie się całym procesem,
 • 5-letnią gwarancję na montaż,
 • dla instalacji o mocy powyżej 5 kWp – urządzenie do zdalnego monitorowania zużycia energii OneMeter gratis.

Doradcy Energetyczni Fotowoltaika – jaki koszt?

A jak Doradcy Energetyczni wypadają pod względem kosztów inwestycji? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, będziecie musieli skontaktować się z wykonawcą. Firma na swojej stronie nie udostępnia bowiem cennika, ani narzędzia do oszacowania wydatków na inwestycję.

Nie jest to jednak wyjątkowa sytuacja na rynku wykonawców instalacji PV. Cena fotowoltaiki w znacznym stopniu zależy od indywidualnych uwarunkowań inwestycji, takich jak np. wielkość instalacji, miejsce montażu, typ inwestora, marka, rodzaj i parametry zastosowanych urządzeń. Określenie kosztów, bez, chociażby wstępnej oceny zawiłości projektu jest więc bardzo trudne i mogłoby być niemiarodajne.

Dobra wiadomość jest taka, że Doradcy Energetyczni są w stanie pomóc Wam w uzyskaniu pieniędzy na realizację przedsięwzięcia – zarówno w formie dotacji ze środków publicznych, jak chociażby w formie kredytu na fotowoltaikę. Firma świadczy usługi pośrednictwa kredytowego i jest zarejestrowana w KNF.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Doradztwo energetyczne Doradcy Energetyczni – cena, warunki

Kto może sięgnąć po konsulting energetyczny firmy Doradcy Energetyczni? Co uwzględnia oferta?

Doradztwo energetyczne Doradców Energetycznych dla kogo?

Usługi doradztwa energetycznego Doradcy Energetyczni są skierowane przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po wsparcie zwróciły się również inne podmioty, takie jak np. rolnicy czy spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Na co mogą liczyć?

Oferta Doradców Energetycznych została opracowana w kompleksowy sposób i w takim sam sposób jest realizowana. Obejmuje:

 • profesjonalną analizę sytuacji wyjściowej, która może przyjąć np. formę audytu energetycznego,
 • fazę koncepcyjną, w trakcie której opracowywane są rozwiązania pozwalające osiągnąć wyznaczone cele,
 • etap planistyczny, polegający na opracowaniu harmonogramu prac,
 • pozyskanie optymalnego finansowania,
 • wdrażanie inwestycji.

Decydując się na współpracę z tą firmą otrzymujemy merytoryczne doradztwo i asystę na każdym etapie przedsięwzięcia.

Doradztwo energetyczne Doradcy Energetyczni – oferta

Wśród kluczowych usług doradztwa energetycznego firmy Doradcy Energetyczni należy wskazać m.in.:

 • audyty energetyczne w firmie – w tym fakultatywne, cykliczne audyty energetyczne przedsiębiorstwa, jak również nieobowiązkowe (ale przydatne) audyty efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.
 • pomoc w pozyskaniu tzw. białych certyfikatów – ich wypracowanie wiąże się z przeprowadzeniem już wspomnianego audytu efektywności energetycznej. Sam system białych certyfikatów stanowi natomiast narzędzie wsparcia służące poprawie efektywności energetycznej.
 • wsparcie w doborze właściwej taryfy oraz sprzedawcy energii elektrycznej – to jeden z najskuteczniejszych, bezkosztowych sposobów ograniczenia kosztów prądu w domu czy firmie. Eksperci z firmy Doradcy Energetyczni mogą znaleźć dla nas nie tylko najbardziej opłacalną ofertę, ale również przeanalizują warunki umowy pod kątem niekorzystnych zapisów czy zweryfikują prawidłowość rozliczeń.
 • kompensację mocy biernej w firmie, uwzględniającą analizę sytuacji oraz proponowane układy kompensacyjne wraz z ofertą realizacji.
 • wspominane już instalacje fotowoltaiczne.
 • pompy ciepła – pochodzące od liderów branży (np. De Dietrich), zainstalowane przez specjalistów.

Doradztwo energetyczne Doradcy Energetyczni – cena i finansowanie

Jeśli chodzi o cenę doradztwa energetycznego w Doradcy Energetyczni to w dużej mierze zależy ona od tego, kto i jakich konkretnie usług potrzebuje. Na ostateczny koszt konsultingu energetycznego Doradców Energetycznych wpływają m.in. indywidualne cechy przedmiotu zlecenia – stopień skomplikowania czy zakres niezbędnych prac.

To oznacza, że aby poznać aktualne stawki należy skontaktować się z przedstawicielem firmy. Tylko dzięki temu będziemy wiedzieć, ile docelowo przyjdzie nam zapłacić.

Również i w przypadku doradztwa energetycznego Doradcy Energetyczni wspierają swoich klientów w pozyskaniu zewnętrznego finansowania – np. z dotacji czy kredytów.

Sprawdź bezpłatnie oferty doradztwa energetycznego

Doradcy Energetyczni – zalety i wady

Gdy postanowicie sprawdzić w Internecie firmę Doradcy Energetyczni, opinie, na jakie natraficie będą zwykle pozytywne. Co ma wpływ na taką ocenę firmy?

Doradcy Energetyczni – zalety

Kompleksowa oferta, uwzględniająca potrzeby różnych odbiorców
Profesjonalna kadra, dostępna na terenie całego kraju
Wieloletnie doświadczenie
Fotowoltaika na korzystnych warunkach
Wsparcie dla klienta na każdym etapie współpracy
Szerokie kompetencje energetyczne
Pomoc w zdobyciu finansowania

Doradcy Energetyczni – wady

Skrótowo przedstawiona oferta
Brak przykładowych cenników

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Doradztwo energetyczne
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Doradcy Energetyczni to firma, która już od ponad dekady aktywnie działa w branży energetycznej, obierając sobie za cel obniżanie rachunków klientów. Swoje usługi opracowuje w taki sposób, by zapewniać inwestorom optymalny stosunek jakości do ceny. W portfolio ofertowym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie bez względu na wybrany produkt, możemy liczyć na wsparcie kompetentnego zespołu - m.in. w zakresie optymalnych rozwiązań czy pozyskania środków na inwestycję. Oferta mogłaby być jednak nieco szerzej przedstawiona.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments