Doradztwo energetyczne NAPE – opinie i recenzja

Narodowa Agencja Poszanowania Energii to jedna z najdłużej działających firm doradztwa energetycznego w Polsce. Jej większościowym udziałowcem jest Fundacja Poszanowania Energii. Misją NAPE jest upowszechnianie energooszczędnych przedsięwzięć oraz propagowanie zrównoważonego wykorzystywania energii pod różnymi postaciami. Z usług doradztwa energetycznego NAPE korzystaja m.in. jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiaty), jednostki administracji publicznej (m.in. Ministerstwo Finansów) czy szkoły wyższe (Uniwersytet Warszawski). Co wyróżnia doradztwo energetyczne od Narodowej Agencji Poszanowania Energii – NAPE?

Sprawdź bezpłatnie oferty doradztwa energetycznego

NAPE – najważniejsze usługi


Świadectwa charakterystyki energetycznej
Białe certyfikaty
Audyty energetyczne budynków
Audyty energetyczne przedsiębiorstw
Audyty efektywności energetycznej
ISO 50001
Termowizja
Audyty remontowe
Pozyskiwanie środków z programów wsparcia poprawy efektywności energetycznej


NAPE – Narodowa Agencja Poszanowania Energii: najważniejsze informacje o firmie

Uwaga! NAPE, czyli Narodowej Agencji Poszanowania Energii nie należy mylić z podmiotem o podobnie brzmiącej nazwie – KAPE (Krajowa Agencja Poszanowania Energii). KAPE to publiczna spółka, która powstała w wyniku uchwały Sejmu RP, a jej głównym udziałowcem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narodowa Agencja Poszanowania Energii to podmiot, który powstał w 1994 roku z inicjatywy Fundacji Poszanowania Energii. W ramach NAPE, Fundacja Poszanowania Energii realizuje swoją działalność konsultingową i usługową w obszarze efektywności energetycznej. Co ciekawe, ta sama Fundacja Poszanowania Energii, która powołała do życia NAPE, przyczyniła się do powstania Zrzeszenia Audytorów Energetycznych.

Na Narodową Agencję Poszanowania Energii składa się około 81 ekspertów, działających w 7 oddziałach i przedstawicielstwach, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Punkty doradztwa energetycznego NAPE można znaleźć m.in. w Białymstoku, Lublinie, Kościerzynie, Radomiu czy Kutnie. W 2021 roku, Narodowa Agencja Poszanowania Energii jako spółka, mogła pochwalić się obrotem na poziomie 3 mln złotych.

Doradztwo energetyczne NAPE – cena, warunki

W ramach swojej oferty NAPE świadczy szeroki zakres usług doradztwa energetycznego. Co warto o nich wiedzieć?

Doradztwo energetyczne NAPE – dla kogo?

Usługi doradztwa energetycznego NAPE są skierowane do różnych odbiorców – m.in. inwestorów, zarządców budynków, samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz przemysłu, a także instytucji finansowych.

Każdy potencjalny klientów może liczyć na usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb, realizowane zgodnie z przyjętymi standardami prawnymi oraz branżowymi. W ramach współpracy NAPE zapewnia obsługę obejmującą m.in.:

 • szczegółową analizę sytuacji zastanej,
 • ocena obszarów o potencjale optymalizacyjnym,
 • wskazanie działań korzystnych pod względem energetycznym i finansowym,
 • opracowanie planu działania,
 • w razie potrzeby – wsparcie w pozyskaniu dofinansowania.

Szczegółowy zakres działań podejmowanych w ramach współpracy zależy od wybranej usługi, NAPE zawsze stawia jednak na kompleksowe i profesjonalne podejście. Jakie usługi są dostępne w ofercie tego doradcy energetycznego?

Doradztwo energetyczne NAPE – szczegóły oferty

Zakres działań wchodzących w skład oferty NAPE jest niezwykle szeroki. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze, Narodowa Agencja Poszanowania Energii może świadczyć m.in. usługi obejmujące:

 • opracowanie świadectw charakterystyki energetycznej m.in. dla budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, na potrzeby sprzedaży czy wynajmu. NAPE podejmuje się również opracowania świadectw energetycznych skomplikowanych budynków takich jak biurowce, centra handlowe czy obiekty przemysłowe.
 • audyty energetyczne – w tym kompleksowe audyty oświetlenia, audyty napędów, audyty sieci i źródeł ciepła czy audyty energetyczne budynku (zgodnie z wymogami ustawy o remontach i termomodernizacji).
 • wymagane przepisami cykliczne audyty energetyczne przedsiębiorstw,
 • audyty remontowe na potrzeby premii remontowej z BGK,
 • badania termowizyjne,
 • audyty efektywności energetycznej, w tym również audyt efektywności energetycznej przedsiębiorstwa na potrzeby pozyskania białych certyfikatów,
 • plany gospodarki niskoemisyjnej czy plany zaopatrzenia w energię dla samorządów,
 • wsparcie w procesie wdrożenia ISO 50001
 • weryfikację poprawności przeprowadzonych audytów,
 • analizy przed inwestycyjne, środowiskowe,
 • symulacje energetyczne,
 • i wiele, wiele innych.

To sprawia, że każdy, kto szuka profesjonalnego doradztwa energetycznego, powinien znaleźć coś dla siebie.

Ile kosztuje doradztwo energetyczne NAPE?

Aby poznać koszt usług doradztwa energetycznego NAPE należy skontaktować się przedstawicielem firmy. Indywidualne podejście wykonawcy do każdego inwestora i inwestycji sprawia, że ustalenie “z góry” potencjalnych kosztów byłoby trudne i niemiarodajne.

Każde przedsięwzięcie może się różnić m.in. pod względem stopnia skomplikowania, zakresu prac czy koniecznych analiz. Dlatego wycenę usług doradztwa energetycznego NAPE należy przeprowadzać w odniesieniu do konkretnej usługi i budynku, instalacji czy procesu.

Sprawdź bezpłatnie oferty doradztwa energetycznego

Doradztwo energetyczne NAPE – zalety, wady

Opinie o NAPE, które można znaleźć m.in. w Internecie, kreują pozytywny wizerunek firmy. Jakie są mocne i słabe strony usług doradztwa energetycznego NAPE?

Doradztwo energetyczne NAPE – zalety

Firma z wieloletnim stażem na rynku energetycznym
Rozbudowane portfolio usług
Profesjonalna kadra
Doświadczenie budowane w ramach różnych przedsięwzięć, również w międzynarodowych projektach
Indywidualne, kompleksowe podejście do inwestycji i klientów
Oferta skierowana do szerokiego grona odbiorców

Doradztwo energetyczne NAPE – wady

Brak przykładowego cennika usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Kwalifikacje
Doświadczenie
Finansowanie
Obsługa klienta
Oferta
Narodowa Agencja Poszanowania Energii to jeden z najbardziej doświadczonych usługodawców doradztwa energetycznego, który na polskim rynku działa od ponad ćwierć wieku. Współpraca z tym partnerem to dla inwestora gwarancja profesjonalnie wykonanych analiz, zgodnych z obowiązującymi przepisami i standardami branżowymi. Dowodem na wysoką jakość usług mogą być m.in. referencje od jednostek administracji publicznej, samorządów czy wiodących firm (np. Vattenfall Heat Polska). Szeroka oferta sprawia, że z usług NAPE może skorzystać każdy - klienci indywidualni, biznesowi, sektor publiczny czy mieszkaniowy. 
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments