Doradztwo energetyczne Atmoterm – opinia i recenzja

Atmoterm to polska firma, która może poszczycić się wieloletnią działalnością w sektorze ochrony środowiska. Na swoim koncie ma współpracę z ponad 6.000 klientów. Czy faktycznie warto sięgnąć po doradztwo energetyczne Atmoterm? Sprawdźmy!

Sprawdź bezpłatnie oferty doradztwa energetycznego

Atmoterm – najważniejsze usługi


Audyty energetyczne budynku
Audyty energetyczne przedsiębiorstwa
Optymalizacja kosztów energii elektrycznej


Atmoterm SA – najważniejsze informacje o firmie

Firma Atmoterm została założona w 1981 roku. Dwa lata później – w 1983 roku, rozpoczęła działalność w zakresie świadczenia usług i programów służących ochronie środowiska. W tej materii Atmoterm może się pochwalić kilkoma wyjątkowymi osiągnięciami. Już w 1986 roku opracowała specjalny system oceny zanieczyszczeń atmosfery (SOZAT). W 1994 roku przygotowała pierwszy raport na temat emisji, zgodny z europejskimi standardami. Co więcej, Atmoterm współpracowało m.in. z World Environment Centre w zakresie rozbudowy europejskiej sieci centrów zapobiegania zanieczyszczeniom, a także z 13 krajami w celu przygotowania do raportowania emisji do powietrza, zgodnie z mechanizmami wymaganymi przez Europejską Agencję Środowiskową. Oprócz tego, Atmoterm brało udział w wielu inicjatywach i projektach polskich oraz unijnych – firma ma swój wkład m.in. w opracowanie koncepcji klastrów energii w Polsce.

Przedstawiciele Atmoterm znajdują się także na liście akredytowanych audytorów ZAE.

W 2021 roku Atmoterm otrzymało status centrum badawczo-rozwojowego, co oznacza, że ma realny wpływ tworzenie innowacyjnych rozwiązań służących poprawie stanu środowiska.

Obecnie, w ramach swoich usług, Atmoterm może zaoferować:

  • systemy informatyczne ułatwiające zarządzanie danymi środowiskowymi i zrównoważonym rozwojem,
  • consulting energetyczny – obejmujący m.in. analizy i audyty energetyczne związane z efektywnością energetyczną, a także strategie, plany i decyzje z zakresu ochrony środowiska,
  • szkolenia z zagadnień ochrony środowiska dla pracowników różnego szczebla.
Atmoterm - usługi

Źródło: atmoterm.pl

Jak zapewne zauważyliście, oferta doradztwa energetycznego Atmoterm oraz pozostałych opcji, należy do wysoko wyspecjalizowanych usług. Czy każdy będzie mógł z nich skorzystać?

Doradztwo energetyczne Atmoterm – dla kogo?

Z doradztwa energetycznego Atmoterm będą mogły skorzystać jedynie podmioty biznesowe, lub jednostki administracji publicznej i samorządowej. Jak zapewnia sama firma, z jej usług skorzystało już ponad 4.500 przedsiębiorstw z całego kraju, a także niemal 2.700 jednostek administracji publicznej szczebla lokalnego oraz krajowego (gminy, urzędy miast, wszystkie urzędy marszałkowskie, a także m.in. Ministerstwo Energii).

By uzyskać szczegółowe informacje na temat referencji należy jednak skontaktować się z przedstawicielami firmy.

Doradztwo energetyczne Atmoterm – szczegóły oferty

Doradztwo energetyczne Atmoterm skupia się na kilku podstawowych elementach:

  • audycie energetycznym budynku – jest to analiza, która może okazać się przydatna w celu wskazania tych obszarów nieruchomości, które wymagają poprawy, pod względem efektywności energetycznej. Jej celem jest zmniejszenie zużycia energii w budynku, poprzez realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Pod uwagę bierze się m.in. parametry i stan przegród zewnętrznych, okien, drzwi, instalacji grzewczych i wentylacyjnych czy systemów oświetlenia. Na tej podstawie, audytor opracowuje listę rozwiązań najkorzystniejszych pod względem energetycznym i ekonomicznym. Z tej usługi doradztwa energetycznego Atmoterm z powodzeniem mogą korzystać zarówno klienci biznesowi, jak i administracja.
  • audycie energetycznym przedsiębiorstwa – jest to obowiązkowa dla niektórych firm, kompleksowa ocena sytuacji energetycznej. Uwzględnia ona co najmniej 90% zużycia energii w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa (m.in. w budynkach, instalacjach przemysłowych, transporcie). W ramach usługi, Atmoterm zapewnia przygotowanie opracowania zgodnie z wytycznymi ustawy o efektywności energetycznej oraz polskiej normy PN-EN 16247. Firma zajmie się także obligatoryjnym zawiadomieniem dla Prezesa Urzędu Regulacji.
  • optymalizacji kosztów energii elektrycznej – Atmoterm pomoże Wam również wskazać sposoby racjonalizacji zużycia i kosztów energii. W opracowaniu dostarczonym przez specjalistów mogą znaleźć się zarówno rozwiązania bezkosztowe, jak np. dobór właściwej taryfy czy mocy umownej, jak również kosztowe, np. wykorzystanie mocy biernej czy montaż instalacji fotowoltaicznej.

Oprócz tego, Atmoterm może zaproponować inne sposoby na poprawę efektywności energetycznej, np. wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania kosztami energii i wody czy zarządzanie śladem węglowym.

Warto podkreślić, że usługi Atmoterm cechuje indywidualne, profesjonalne podejście. To oznacza, że wypracowanie optymalnych dla inwestora rozwiązań nie powinno stanowić problemu. Wysoką jakość usług możecie również zyskać wybierając doradców, z naszego rankingu firm doradztwa energetycznego.

Doradztwo energetyczne Atmoterm – cena i finansowanie

W przypadku consultingu energetycznego Atmoterm (ale również innych firm) określenie wysokości kosztów “z góry” jest niemożliwe do przeprowadzenia. Każdy podmiot może bowiem charakteryzować się innym profilem energetycznym, co może przekładać się różne poziomy złożoności projektu i ostateczną cenę wsparcia. Z tego względu, aby oszacować koszty usług doradztwa energetycznego Atmoterm, należy skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem firmy. Na podstawie uzyskanych informacji zostanie wówczas opracowany kosztorys współpracy.

Niestety, z informacji udostępnianych przez Atmoterm nie wynika, że klienci mogą liczyć na wsparcie w finansowaniu usług oraz rekomendowanych inwestycji. Warto jednak pamiętać, że wszystkie usługi doradztwa energetycznego Atmoterm, związane z poprawą efektywności energetycznej służą przede wszystkim uzyskaniu oszczędności. Warto zatem ponieść koszt, by potem przez lata zyskiwać, np. na niższych rachunkach za energię.

Warto podkreślić, że Atmoterm może pomóc zyskać tzw. białe certyfikaty, będące reprezentacją możliwej do zaoszczędzenia energii, które można sprzedać i w ten sposób zyskać dodatkowe środki.

Sprawdź bezpłatnie oferty doradztwa energetycznego

Doradztwo energetyczne Atmoterm – zalety i wady

W przypadku doradztwa energetycznego Atmoterm opinie, które można znaleźć w sieci sugerują, że jest to firma, którą warto wziąć pod uwagę. Jakie są zalety i wady firmy oraz jej usług?

Zalety doradztwa energetycznego Atmoterm

Stabilność i wieloletnie doświadczenie budowane w międzynarodowych projektach
Wysoki profesjonalizm, o którym świadczy działalność badawczo-rozwojowa
Akredytacja ZAE
Indywidualne podejście do każdego klienta
Wyspecjalizowana kadra

Wady doradztwa energetycznego Atmoterm

Oferta usług związanych z efektywnością energetyczną mogłaby być szersza
Obsługa wyłącznie dużych i specjalistycznych podmiotów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Kwalifikacje
Doświadczenie
Finansowanie
Obsługa klienta
Oferta
Oferta doradztwa energetycznego Atmoterm jest skierowana przede wszystkim do podmiotów o specjalistycznych potrzebach - przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej i samorządowej. Ci, którzy jednak będą mieli szansę skorzystać z ich usług będą mogli liczyć na szereg korzyści - m.in. profesjonalną obsługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz innowacyjne rozwiązania. Oprócz tego na plus należy zaliczyć wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowaną kadrę. Szerszy mógłby być jednak zakres usług doradztwa energetycznego, jak i obsługiwanych klientów.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments