Eco Sun Solutions opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła, Magazyny energii

Jeśli szukacie wykonawcy instalacji fotowoltaicznej, być może Waszą zdążyliście już natrafić na ofertę firmy Eco Sun Solutions. Ten młody wykonawca, w bardzo krótkim czasie przykuł uwagę sporej liczby klientów, w całej Polsce. Czy słusznie? Na czym polegają jego usługi? Jakie są opinie o Eco Sun Solutions? Zobacz!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Eco Sun Solutions – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Eco Sun Solutions – młoda firma z potencjałem

Firma Eco Sun Solutions wywodzi się z Piaseczna i na rynku OZE oficjalnie zadebiutowała stosunkowo niedawno, bo w połowie 2020 roku. Przez rok swojej działalności, udało się jej jednak zdobyć zaufanie kilkuset klientów, którzy powierzyli jej realizację inwestycji w OZE.

Instalator działa na terenie całego kraju, w ramach swoich usług oferując szeroki zakres ekologicznych rozwiązań, takich jak:

 • projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych o różnej mocy,
 • dobór, sprzedaż i wykonawstwo pomp ciepła,
 • sprzedaż i instalację magazynów energii dopasowanych do potrzeb inwestora,
 • dobór i montaż ładowarek dla samochodów elektrycznych,
 • a nawet oferty wynajmu samochodów elektrycznych – co w ofertach konkurencyjnych firm PV raczej jest niespotykane.

Skupmy się jednak teraz na usługach fotowoltaicznych. Z jakich urządzeń korzysta wykonawca? Jak wygląda zakres współpracy?

Eco Sun Solutions Fotowoltaika – warunki i opinie

Zacznijmy od tego, do kogo jest skierowana oferta Eco Sun Solutions? Dobra wiadomość jest taka, że mogą z niej skorzystać wszyscy zainteresowani eko-zmianą. Wykonawca ma doświadczenie w realizacjach fotowoltaicznych skierowanych m.in. do:

 • osób fizycznychfotowoltaika dla domu o niewielkiej mocy to jedna z najchętniej wybieranych opcji, tak w ujęciu usług Eco Sun Solutions, jak i w odniesieniu do rynku PV jako takiego.
 • przedsiębiorstw – firma posiada doświadczenie również w zakresie doboru i montażu większych (o mocy kilkudziesięciu watopików) instalacji fotowoltaicznych dla firm.
 • gospodarstw rolnych – z usług Eco Sun Solutions mogą skorzystać także osoby zainteresowane fotowoltaiką dla rolników – podzespoły zostaną dobrane w taki sposób, by instalacja poradziła sobie z trudnymi warunkami i wysokim stężeniem m.in. amoniaku.

Oczywiście powyższa lista nie jest skończona – na współpracy z firmą mogą bowiem skorzystać także inni inwestorzy szukający rzetelnego wykonawcy fotowoltaiki.

Co konkretnie składa się na przygotowaną dla nich ofertę?

Fotowoltaik Eco Sun Solutions – zasady współpracy

Eco Sun Solutions do wszystkich realizacji podchodzi kompleksowo, finalnie oddając do użytku gotową, działającą instalację. Wszystkie kwestie związane z:

są po stronie wykonawcy. Co więcej, Eco Sun Solutions pomoże Wam w uzyskaniu środków na inwestycję – doradzi w wyborze formy finansowania, a nawet złoży za Was wnioski kredytowe, leasingowe czy też te związane z dowolnym dofinansowaniem do fotowoltaiki.

Na swoje usługi montażowe Eco Sun Solutions daje 36 lub nawet 60 miesięcy gwarancji (w zależności od oferty), a same prace są wykonywane przez przeszkolonych i doświadczonych monterów.

Z jakich urządzeń korzysta Eco Sun Solutions?

Sam montaż to jednak nie wszystko. Nie mniej ważne są podzespoły wchodzące w skład oferowanych instalacji. Jakie marki urządzeń fotowoltaicznych są w ofercie Eco Sun Solutions?

W przypadku paneli fotowoltaicznych, będą to urządzenia z różnych półek cenowych, a zatem:

 • Risen,
 • LONGi Solar,
 • Jinko,
 • Q.Cells,
 • Sunpower,
 • ZnShine

Dzięki temu, zarówno klienci szukający szybkiego zwrotu z inwestycji, jak i Ci wymagający przede wszystkim wysokiej jakości, znajdą coś dla siebie.

Podobnie jest zresztą w przypadku inwerterów – dostępne są bowiem urządzenia m.in. Huawei, FoxESS, SolarEdge, Sofar czy Growatt, a zatem marek znanych i cenionych w branży PV za jakość i atrakcyjne ceny.

A skoro już o cenach mowa – ile kosztuje fotowoltaika Eco Sun Solutions?

Ile to kosztuje? Ceny fotowoltaiki Eco Sun Solutions

W przypadku fotowoltaiki (każdej, nie tylko tej od Eco Sun Solutions), cena jest kwestią mocno uzależnioną od indywidualnych cech inwestora, instalacji oraz miejsca montażu. Wpływ na koszty ma zatem m.in.:

 • to czy instalacja powstaje na dachu czy na gruncie (inny zakres prac to różna wysokość kosztów),
 • czy inwestorem jest osoba fizyczna czy może przedsiębiorstwo (różna wysokość podatku),
 • to czy zależy nam na instalacji on-grid czy off-grid,
 • z jakich urządzeń jest zbudowany zestaw fotowoltaiczny.

W efekcie, nawet instalacje o takiej samej mocy mogą się znacznie różnić ceną. Z tej przyczyny większość instalatorów (w tym również Eco Sun Solutions) nie udostępnia na swoich stronach narzędzi do oszacowania kosztów – cenników czy kalkulatorów. Bez kontaktu z firmą, ustalenie bliższym danych na temat wydatków będzie więc trudne. Jeśli chcecie poznać szczegóły, będziecie musieli skontaktować się z firmą. Pamiętajcie jednak, że oferuje ona bezpłatny i niezobowiązujący audyt fotowoltaiczny.

Jak już wspominaliśmy, Eco Sun Solutions bez problemu wyręczy Was w pozyskaniu finansowania zewnętrznego:

 • złoży za Was wniosek o kredyt (w tym celu współpracuje m.in. z Alior Bankiem, Santander Bankiem, Getin Bankiem BNP Paribas czy InBankiem).
 • pomoże w procedurach leasingowych w większości firm leasingowych.

Program poleceń Eco Sun Solutions

Warto wspomnieć, że firma przygotowała ciekawy program lojalnościowy dla tych klientów, które zdecydują się polecić ich usługi innym osobom.

Jeśli instalacja zostanie skutecznie zamontowana i opłacona, polecający zostanie nagrodzony kartą, na którą otrzyma 100 zł za każdy zainstalowany kW. Co więcej, firma przewidziała nagrodę główną w postaci 1.000 zł dla osoby, która poleci największą liczbę klientów.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Eco Sun Solutions – zalety i wady

Jeśli postanowicie prześwietlić w Internecie firmę Eco Sun Solutions, opinie z którymi się zetkniecie będą w większości przypadków pozytywne. Co wpływa na taką ocenę wykonawcy? Jakie są plusy i minusy oferty Eco Sun Solutions?

Zalety Eco Sun Solutions

Kompleksowa eko-oferta uwzględniająca oprócz fotowoltaiki m.in. pompy ciepła i magazyny energii

Instalacja wykonywana “pod klucz”

Wsparcie dla klienta na każdym etapie inwestycji – również w kwestii formalności finansowych i przyłączeniowych

Szeroki wybór wysokiej klasy podzespołów

3 lata gwarancji na usługi montażowe

Doświadczenie w realizacji różnych inwestycji

Ciekawy program lojalnościowy

Wady Eco Sun Solutions

Krótki staż na rynku

Brak opcji oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Eco Sun Solutions to niewielka, młoda, ale dynamicznie rozwijająca się firma, działająca na obszarze całego kraju. Zaletą jest, że w ramach swoich usług oferuje kompleksową realizację, wyręczając inwestora nawet w kwestii złożenia wniosków o przyłączenie instalacji do sieci czy też pozyskania środków (z kredytu, leasingu czy z dofinansowania). Na plus należy zaliczyć też fakt, że korzysta ona z uznanych na rynku modułów fotowoltaicznych oraz inwerterów, zapewniających długotrwałą i bezproblemową pracę. Klienci z pewnością docenią również 3-letnią gwarancję montażową oraz ciekawy program lojalnościowy. Szkoda jedynie, że oferta nie została szerzej przedstawiona na stronie internetowej, co z pewnością przekonałoby do firmy Eco Sun Solutions większą liczbę potencjalnych klientów.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zniesmaczona
Zniesmaczona
14 lutego 2023 20:40

[…] zamontowali pompę, która po miesiącu wysiadła , przyjechali od zgłoszenia zabrali pompę po ok 1,5 miesięcznym wydzwanianiu i zerowym zainteresowaniu klientem bez pompy- przyjechał technik” z niby naprawioną” pompą która po montażu pokazuje znów te same błędy dodatkowo powoduje zwarcie instalacji elektrycznej (dodatkowy koszt- oczywiście na mój rachunek), bo firma ma w nosie klienta. odstapilam od umowy z zachowaniem 14 dni na zwrot środków zero odzewu, sprawa u prawnika UOKiK również poinformowany .
BEDZIECIE Żałowali , ja dopnę swego bo ta firma to kpina. Na rozmowie z przedstawicielem uwaga mydlą oczy że w ciagu 48 godzin naprawią usterkę . umowie widnieje zapis iż maja na to 30 dni w moim przypadku nawet w ciągu 30 dni nikt nie raczył zapytać jak sobie radzę bez pompy nie mówiąc o naprawie. …… każdy portal się dowie […]

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Paulina
Paulina
12 lutego 2023 18:43

Nie polecam. Obietnice wielkie, ale jak już podpiszecie umowę to zaczynają się schody. Długie czekanie za montażem a potem rozrywka z awariami, za przyjazdem usunięcia awarii można się zaczekać. Nie polecam nikomu tej firmy. Zarządzający nią powinien się dokształcić w zakresie prowadzenia biznesu i traktowania swoich klientów. Firma nadaje się do zgłoszenia do odpowiednich instytucji.

alicja
alicja
23 listopada 2022 01:03

Mam zainstalowaną w grudniu 2020r pompę ciepła przez tą firmę, od kilku dni mam zimne kaloryfery!!!! Kontakt z firmą to farsa. Nie odbierają telefonów, a jak jakimś cudem odbiorą to i tak twierdzą że mają tyle zgłoszeń że są niewydolni. NIE POLECAM tej firmy.

Mirek
Mirek
5 grudnia 2022 14:09
Odpowiedz do:  alicja

Mam pompę zamontowaną w czerwcu. Teraz przestała działać i w domu zimno jak w psiarni oraz brak ciepłej wody. Serwis jest beznadziejny. Od czterech dni dopominam się o pomoc i nic. Tylko zbywanie, że działają ale żadnego konkretnego terminu wizyty serwisanta nie podają.

Paulina
Paulina
12 lutego 2023 18:45
Odpowiedz do:  Mirek

Też siedzieliśmy w zimnie bo szanowna firma miała nas w nosie, żeby usunąć awarie.

Paulina
Paulina
12 lutego 2023 18:44
Odpowiedz do:  alicja

Mamy to samo. Tragedia !

Piotr
Piotr
19 października 2022 05:35

Z firmą po podpisaniu umowy same problemy, opóźnienia, zmiany w ustaleniach, za które nawet nikt nie przeprosił, ich narracja- ciesz się, że w ogóle masz zainstalowaną pompę.

Paulina
Paulina
12 lutego 2023 18:45
Odpowiedz do:  Piotr

Jakbym czytała o swoim przypadku z tą firmą .

Andrzej
Andrzej
29 czerwca 2022 14:33

Dzień dobry
Ja jestem bardzo zadowolony z Obsługi przedstawicieli pełen profesionalizm . Pompa dobrana idealnie tak jak było umówione dotacja wpłynęła na konto po 46 dniach , pompa dział bez zarzutów polecam firmę i pana Który nas obsługiwał .

Caroline
Caroline
1 czerwca 2022 06:28

Nie polecam. Facet nie ma pojęcia co mówi i co robi. Nie ma pojęcia na temat sprzętu jaki ma być zainstalowany. Wciska wywierając presję czasu, mówiąc ze tylko dzisiaj można skorzystać z danej oferty. Zaciągnięto na nas podwójny kredyt na zawyżonych dochodach i twierdząc ze to nie możliwe zaciągnięto drugi. Teraz my mamy problemy bo wszystko trzeba wyjaśniać i odkręcać. Z całego serca nie polecam.

Andrzej
Andrzej
27 sierpnia 2022 13:26
Odpowiedz do:  Caroline

Witam.
Jak wygląda dalsza procedura w tej kwestii ? ponieważ też zaczynamy mieć problem z tą firmą

Paulina
Paulina
12 lutego 2023 18:48
Odpowiedz do:  Andrzej

Procedura jedna, mi już skończyła się cierpliwości to tych pseudo biznsemenów. Na przyszły tydzień mam umówiona wizytę w kancelarii. Tak być nie może. Ponadto sprawa będzie zgłoszona do odpowiedniej instytucji.