Eco-Team opinie: Fotowoltaika, Pompy Ciepła i inne

Instalacje fotowoltaiczne, a także inne rozwiązania OZE są aktualnie pożądane przez wielu inwestorów, indywidualnych i biznesowych. Fotowoltaika pozwala pobierać tanią energię ze słońca i jest świetną alternatywą dla tradycyjnych źródeł, zwłaszcza gdy ceny prądu stale rosną. Obecnie wiele firm zajmuje się montażem tych instalacji, a jedną z nich jest Eco-Team. Jak wygląda oferta firmy?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Eco-Team – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Co trzeba wiedzieć o Eco-Team?

Firma Eco-Team działa na rynku odnawialnych źródeł energii od 2013 roku. W tym czasie, jak sama podaje, wykonała ponad 13.550 instalacji OZE, co dało ponad 78,81 MW zainstalowanej mocy z odnawialnych źródeł energii. Przekłada się to na redukcję emisji dwutlenku węgla w wymiarze 24.131 ton rocznie. Ponadto Eco-Team zalesiło 1122 hektarów lasów. W siedzibie firmy funkcjonuje Centrum Energii Odnawialnej, czyli showroom pokazujący jak działa instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła oraz rekuperacja. Wszystkie prezentowane systemy stanowią część zasilania budynku. Ciekawym rozwiązaniem jest pokazanie w czasie rzeczywistym, jak działa instalacja zastosowana w budynku:

Eco-Team monitoring instalacji fotowoltaicznej

Źródło: eco-team.pl

 

Oferta firmy nie kończy się na fotowoltaice. W usługach Eco-Team znajdują się takie rozwiązania jak: montaż pomp ciepła, kolektory słoneczne, biomasa czy kotły gazowe. A jak dokładnie wygląda oferta fotowoltaiki?

Eco-Team Fotowoltaika – cena, warunki

Z usług Eco-Team może z powodzeniem skorzystać każdy zainteresowany produkcją energii ze słońca. Eco-Team ma duże doświadczenie w montowaniu fotowoltaiki dla gmin, a także dla szpitali. Najczęściej jednak z usług firmy korzystają osoby indywidualne oraz przedsiębiorstwa.

  • Fotowoltaika dla domu – jest to usługa najczęściej wykonywana przez Eco-Team, podobnie jak przez inne firmy fotowoltaiczne w Polsce. Klienci indywidualni mogą liczyć na fachową obsługę, a także m.in. wsparcie w uzyskaniu dofinansowania Mój Prąd.
  • Fotowoltaika dla firm – dzięki temu rozwiązaniu, przedsiębiorstwa zyskują niezależność energetyczną oraz niższe koszty prowadzenia działalności, co jest następstwem obniżenia rachunków za prąd.

Jak wyglądają warunki współpracy w zakresie elektrowni słonecznych?

Eco-Team fotowoltaika – jakie są warunki współpracy?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, fotowoltaika Eco-Team skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, które dzięki niej może ograniczyć rachunki za prąd. Instalacje fotowoltaiczne są wykonywane przez Eco-Team na terenie całej Polski. Dużą wartością w tego typu instalacjach jest również to, że są one ekologiczne, jest to istotne zwłaszcza w przypadku fotowoltaiki dla rolnika. Instalacje są wykonywane przez Eco-Team w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Jak konkretnie wygląda fotowoltaika od Eco-Team? Co otrzymamy w jej ramach?

  • Projekt instalacji dostosowany do naszych potrzeb – aby móc ocenić zapotrzebowanie na energię oraz możliwości montażu, specjaliści Eco-Team wykonają audyt fotowoltaiczny, który pozwoli dobrać moc i rodzaj urządzeń do naszej instalacji.
  • Montaż podzespołów – wykonany przez wyszkolonych i doświadczonych pracowników firmy.
  • Monitoring pracy fotowoltaiki – Eco-Team obserwuje online, jak działa instalacja, co pozwala na szybkie reagowanie w ramach awarii i uniknięcie strat w produkcji.
  • Pomoc w realizacji formalności – zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to nie wszystko. Należy także zgłosić ją do sieci dystrybucji i straży pożarnej (system o mocy od 6,5 kW). Formalności w tym zakresie wykona za nas Eco-Team.

Warto również podkreślić, że Eco-Team udziela 5-letniej gwarancji na swoje usługi.

Eco-Team fotowoltaika – jakie urządzenia wykorzystuje firma?

Podzespoły wykorzystywane w instalacjach to podstawa jej prawidłowego funkcjonowania. Powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i zabezpieczenia, a także być wydajne. Panele fotowoltaiczne stosowane przez Eco-Team pochodzą od czołowych producentów, takich jak:

W zależności od producenta panele te posiadają od 12 do 25 lat gwarancji produktowej oraz na uzysk energii powyżej 80%.

Falowniki wykorzystywane przez Eco-Team pochodzą od takich producentów jak SolarEdge, Growatt, Fronius czy Huawei. Posiadają m.in. wbudowany moduł Wi-Fi, aby móc monitorować pracę fotowoltaiki online. Gwarancja na te produkty wynosi od 7 do 20 lat.

Również system montażowy instalacji fotowoltaicznej ma 10-letnią gwarancję, co nie zawsze znajduje się w ofertach innych firm.

Cena i finansowanie w Eco-Team fotowoltaika

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest bardzo indywidualną sprawą i wiele firm nie decyduje się na podanie go na swoich stronach. Eco-Team postąpiło podobnie i próżno szukać informacji o cenach fotowoltaiki czy narzędzia pozwalającego określić koszty na ich stornie. Jest to uzasadnione właśnie ze względu na indywidualny charakter każdej instalacji czy miejsca jej montażu, jednak przybliżone ceny mogłyby zostać udostępnione.

Za to sprawa z finansowaniem ma się całkiem dobrze. Eco-Team jest bowiem Autoryzowanym Partnerem Santander Consumer Bank. Pozwala to na wzięcie kredytu na fotowoltaikę na preferencyjnych warunkach. Jak podaje Eco-Team, koszt takiego kredytu to tylko 0.25%, i można z niego skorzystać w biurze firmy lub podczas audytu energetycznego u klienta.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Eco-Team – zalety i wady

Eco-Team jak każda firma ma swoje mocne i słabsze strony.

Zalety fotowoltaiki Eco-Team:

możliwość skorzystania z kredytu na fotowoltaikę z preferencyjnymi zasadami,
dobrej jakości podzespoły (SolarEdge, Growatt, Frynius, Huawei, Hanwha Q-CELLS, Bauer, Risen, JaSolar),
5-letnia gwarancja na usługi,
wsparcie w pozyskaniu dofinansowania,
pomoc we wszelkich formalnościach,
oferta obejmująca inne rozwiązania OZE,
monitorowanie instalacji fotowoltaicznych,
prezentacja działania instalacji w siedzibie firmy oraz pokazanie osiągów na stornie firmy.

Wady fotowoltaiki Eco-Team:

brak informacji na temat kosztów przed skontaktowaniem się z firmą.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika i pompy ciepła to rozwiązania znajdujące się w ofercie Eco-Team i są one dobrze wykonywane. Firma funkcjonuje od 2013 roku i wykonała przez ten czas ponad 13.500 instalacji OZE, zdobywając w ten sposób doświadczenie. Eco-Team korzysta z dobrej jakości podzespołów pochodzących od znanych na rynku producentów, a na wykonywane usługi udziela 5-letniej gwarancji. Co nie jest często spotykane. Ponadto firma jest partnerem Santander Consumer Bank, dzięki czemu można sfinansować fotowoltaikę kredytem na preferencyjnych warunkach. W ofercie brakuje jednak takich rozwiązań jak magazyny energii czy ładowarki aut elektrycznych, które dobrze komponowałyby się z fotowoltaiką. Na stronie również nie zostały podane koszty instalacji, więc możemy poznać je dopiero po kontakcie z Eco-Team.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
26 października 2022 09:06

Doradctwo montaż fotowoltaiki szybko fachowo i bez komplikacji. Polecam w 100%

Kuba
Kuba
25 września 2022 21:09

Czy może ktoś napisać więcej o tej firmie…? Albo jakieś zdjęcia wrzucić. Mam zamiar zakupić od tej firmy pomp ciepła i panele.

Marcin
Marcin
16 września 2022 10:07

Ja mam z tą firmą słabe doświadczenia, jakoś montażu pozostawia wiele do życzenia, wszystko na łąpu capu.
Membrana podziurawiona, dachówki źle przycięte (nie w tym miejscu w stosunku do uchwytu corab co nie przeszkodziło tego tak zostawić), brak prawidłowego uziemienia (panele nie połączone z szynami za pomocą specjalnych podkładek) i wiele innych baboli.

Domi
Domi
30 kwietnia 2023 17:06
Odpowiedz do:  Marcin

Niem mam dobrego doświadczenia, nie dość, że montaż pompy ciepła rozpoczęli 3 miesiące po terminie,to od trzech tygodni siedzę w zimnym domu. Odłączony piec na ekogroszek a ogrzewanie z pompy ciepła nie uruchomione – błąd systemu. Wydaje mi się, że to dyletanci nie fachowcy.