Edison Energia Fotowoltaika – opinie i recenzja

Ocena: 3.8 (ilość ocen: 59)

Ocena: 3.8
(ilość ocen: 59)

Firma Edison Energia realizuje projekty z zakresu doradztwa, montażu i serwisu instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Przez lata intensywnie prowadzonej działalności wypracowała model biznesowy opierający się o kompleksowość usługi, a także propagowanie edukacji w obszarze pozyskiwania energii ze Słońca. Edison Energia Fotowoltaika chwali się najtańszym systemem finansowania inwestycji, wieczystą gwarancją na zysk, który generują panele fotowoltaicznie oraz bezpłatną analizą zapotrzebowania energetycznego. Kto może skorzystać z oferty firmy? Ile trzeba zapłacić za jej usługi i jak wygląda proces instalacji systemu fotowoltaicznego w Edison Energia? Sprawdziliśmy.

Edison Fotowoltaika, czyli inteligentna energia dla wymagających?

Misją przyjętą i komunikowaną przez firmę Edison Energia jest to, aby każdy mógł korzystać z energii słonecznej. Celem urzeczywistnienia tego założenia, Edison instaluje obecnie ok. 6000 paneli fotowoltaicznych miesięcznie na terenie całej Polski i może się pochwalić wypłaceniem za swoim pośrednictwem ponad 2 mln zł dotacji przeznaczonych na zakup i montaż systemów pozyskujących energię ze Słońca. Ponadto firma współpracuje z ponad 150 profesjonalnymi instalatorami i ponad 60 inżynierami projektującymi instalacje. Dzięki możliwości korzystania z usług tak rozbudowanego zaplecza, Edison Energia skutecznie propaguje w Polsce pojęcie “inteligentnej energii”, a więc takiej, która pokrywa nawet 90% zapotrzebowania, nie generując przy tym rachunków od zewnętrznych dostawców. Edison zakłada w swoich kalkulacjach średnie roczne podwyżki cen prądu na poziomie ok. 3,5%, co pozwala przyjąć, że dążenie do niezależności energetycznej, jest jedynym słusznym wyjściem.

Fotowoltaika w Edison Energia ma za zadanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. W tym celu instalator przyjął najwyższy standard VIP Care wspierający inwestorów na każdym etapie projektu. Audyt energetyczny wykonywany przez firmę opiera się na katalogu 50 dokładnie sprecyzowanych kryteriów, a jakość instalacji i jej bezpieczeństwo gwarantowane są przez rygorystyczne światowe normy jakości NEC 2017. Dzięki zastosowaniu autorskich rozwiązań i technologii najwyższej jakości, Edison komunikuje nawet do 25% więcej zysku z instalacji fotowoltaicznej, niż ma to miejsce w przypadku innych instalatorów. Wymaganiom klientów mają sprostać także opiekunowie pracujący na infolinii dostępnej przez 24h na dobę i 7 dni w tygodniu.


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Edison Energia Fotowoltaika – do kogo skierowana jest oferta?

Edison Energia kieruje swoją ofertę fotowoltaiczną do kilku grup klientów. Standardowo można wśród nich wyróżnić:

inwestorów prywatnych poszukujących fotowoltaiki dla domu,
inwestorów instytucjonalnych zainteresowanych rozwiązaniami, jakie oferuje fotowoltaika dla firmy,
użytkowników instalacji fotowoltaicznych, którzy poszukują usług serwisowych.

Oferta Edison Energia, którą firma przygotowała dla posiadaczy domów jednorodzinnych opiera się przede wszystkim na trzech zwizualizowanych w serwisie instalatora, planach finansowych Edisona. Dodatkowo, firma wskazuje na 5 podstawowych korzyści wiążących się z pozyskiwaniem energii elektrycznej ze Słońca. Należą do nich oczywiście oszczędności i obniżenie rachunków za prąd, niezależność polegająca na wykorzystywaniu wyprodukowanej energii i jej nadwyżek według potrzeb gospodarstwa, gwarancja trwałości paneli, możliwość uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki 2020 oraz dbałość o ochronę środowiska.

Dla właścicieli firm, Edison Energia proponuje zdecydowanie bardziej rozbudowaną ofertę. Oprócz komunikowania podniesienia wartości biznesu i stworzenia nowoczesnej, ekologicznej firmy, przedsiębiorcy mogą liczyć na:

najtańsze finansowanie inwestycji na rynku,
dostęp do programu “Edison Opieka”, który gwarantuje całodobowy monitoring pracy instalacji,
Business Platinum Care, czyli opiekę indywidualnego doradcy oraz dedykowaną im infolinię,
dla posiadaczy instalacji VIP, usługę Energia Concierge,
audyty oraz dedykowane doradztwo.

Jak widać, obsługa klientów biznesowych w Edison Energia obfituje w ciekawe rozwiązania. Podobnie jest w przypadku usług serwisowych, które w zależności od użytkowania zamontowanej przez Edison, mogą być wykonywane bez opłat w podstawowym pakiecie. Osoby posiadające system fotowoltaiczny wykonany przez innego instalatora, także mogą skorzystać z serwisu oferowanego przez Edison Energia, jednak będzie to wymagało stosownych opłat.

Cena fotowoltaiki w Edison Energia

Kluczowym aspektem z punktu widzenia przyszłego użytkownika systemu fotowoltaicznego, jest koszt wykonania instalacji, a co za tym idzie czas, w którym inwestycja będzie miała szansę się zwrócić. Czynnikiem, który bezpośrednio wpływa zarówno na cenę systemu, jak i jego opłacalność, jest jakość zastosowanych paneli fotowoltaicznych. Najlepsze modele dostępne na rynku, wraz z opiniami użytkowników na ich temat obrazuje ranking paneli fotowoltaicznych 2020. Informacja o choćby szacunkowych kosztach wykonania instalacji opartej o konkretne moduły fotowoltaiczne jest tą, której najczęściej szukają potencjalni klienci na stronie internetowej instalatora. Niestety, w serwisie Edison Energia próżno szukać takich danych.

Jedyną informacją dotycząca kosztów, jakie przyjdzie ponieść użytkownikowi instalacji fotowoltaicznej, są wspomniane wcześniej plany abonamentowe Edisona. Skorelowane z wysokością miesięcznego rachunku za prąd i domyślną wartością corocznych podwyżek cen za energię, mają stanowić dla klienta zobowiązanie o niższej wartości niż to, wynikające z opłat dla zewnętrznych dostawców prądu.

Edison Energia - plany abonamentowe

Źródło: edisonenergia.pl

W naszej ocenie, zaprezentowane plany mogą być mało czytelne dla początkującego inwestora, który chce dowiedzieć się ile będzie go kosztowało całe przedsięwzięcie. Celem zdobycia tych informacji, musi on skontaktować się z doradcami Edison Energia i umówić na bezpłatne doradztwo w tej sprawie. Wątpliwości w użytkownikach odwiedzających serwis recenzowanego instalatora może także budzić fakt, że wyniki wskazywane przez udostępniony kalkulator fotowoltaiczny nie są tożsame z tymi widniejącymi w zaprezentowanych wyżej pakietach:

Kalkulator fotowoltaiczny - Edison Energia

Źródło: edisonenergia.pl

Dla przykładu, po zaznaczeniu wartości rachunku za prąd przekraczającej 450 zł/msc, kalkulator wskazuje na “Plan XXL” w wysokości 647 zł/msc. Jest to kwota zdecydowanie przekraczająca dotychczasowe miesięczne zobowiązanie inwestora. Oczywiście, ogólna wartość prognozowanych oszczędności tym samym wzrasta, jednak dla osoby, która pierwszy raz spotyka się z tego rodzaju rozliczeniem, może się ono wydać niejasne. Z tej przyczyny każdemu zainteresowanemu ofertą Edison Energia, polecamy kontakt z doradcą instalatora i dokładne przeanalizowanie kosztów.

Finansowanie instalacji w Edison Fotowoltaika

Inwestycja w instalację fotowoltaicznej to najczęściej koszt mieszczący się w granicach od 25 do 40 tys. zł. Dla wielu użytkowników będzie to zatem kwota, która wykroczy poza ich możliwości finansowe. Biorąc ten aspekt pod uwagę Edison Energia proponuje pomoc w uzyskaniu finansowania we współpracujących z instalatorem bankach. Kredyt na fotowoltaikę to tylko jedna z wielu możliwości, z jakiej może skorzystać przyszły użytkownik instalacji słonecznej. Dodatkowo, dostępny jest choćby leasing na fotowoltaikę, a także ogólnopolskie programy rządowe i samorządowe. W ramach tych dotacji można uzyskać pokrycie przekraczające 50% wartości inwestycji. Ważne, że wiele z tych systemów pomocowych może być ze sobą łączonych.

Tak jest w przypadku programu Mój Prąd oraz ulgi termomodernizacyjnej. To rozwiązanie promuje Edison Energia i zaznacza, że firma zawarła porozumienie o współpracy w zakresie wdrażania programu Mój Prąd, co ma gwarantować klientom instalatora szybsze i bardziej sprawne uzyskanie dofinansowania. Edison pomaga w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji i dopełnieniu wszelkich formalności w ubieganiu się o dotację. Co ważne, w momencie składania wniosku instalacja musi być już zamontowana i podłączona do sieci energetycznej. Dlatego tak przydatne mogą się okazać bankowe formy dofinansowania, pozwalające na opłacenie pierwszych etapów inwestycji.

Edison Energia – fotowoltaika krok po kroku

W serwisie internetowych Edison Energia w klarowny sposób opisane jest 6 etapów, na które musi przygotować się przyszły użytkownik instalacji fotowoltaicznej, by móc cieszyć się energetyczną niezależnością. Należą do nich:

1. Konsultacje – bezpłatne spotkanie z Doradcą celem oceny możliwości montażowych i przeprowadzenia audytu energetycznego budynku;

2. Finansowanie – pomoc w uzyskaniu kredytu we współpracujących z instalatorem bankach;

3. Projekt – indywidualne przygotowanie planu instalacji w odniesieniu do profilu energetycznego i zapotrzebowania budynku;

4. Montaż – bezpieczna instalacja systemu fotowoltaicznego wraz z audytem powykonawczym;

5. Podłączenie – przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej wraz ze wsparciem przy składaniu niezbędnej dokumentacji;

6. Opieka – stały kontakt z doradcami poprzez infolinię oraz monitorowanie funkcjonowania instalacji za pomocą dedykowanej aplikacji.

Fotowoltaika w Edison Energia – zalety, wady

Zalety fotowoltaiki w Edison Energia

Bezpłatny audyt energetyczny i wstępne doradztwo
Oddziały firmy w każdym województwie
Pomoc w uzyskaniu dofinansowania inwestycji
Dopasowanie wysokości abonamentu do rachunków za prąd
Infolinia dostępna 24/7
Ciekawe propozycje dla przedsiębiorców
Stosowanie najwyższej jakości technologii
Możliwość bezpłatnego skorzystania z serwisu

Wady fotowoltaiki w Edison Energia

Brak precyzyjnych informacji o kosztach instalacji
Bywają opóźnienia w realizacji
Pojawiają się trudności w kontakcie z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Jesteśmy ogólnie zadowoleni z firmy instalującej nam urządzenie.Podpisanie umowy przebiegało bardzo sprawnie
  Otrzymane propozycje przedstawiono w sposób fachowy.Otrzymany plan i projekt oraz możliwość dyskusji nie budzą większych zastrzeżeń.Podczas montażu wystąpiły poważne problemy w umiejscowieniu haków na dachu oraz usytuowania falownika, co spowodowało konieczność zmiany ekipy monterskiej i przesunięcie terminu założenia instalacji. Musieliśmy dzwonić by przyspieszyć pewne działania.
  Pozytywy:Mili i przyjaźnie nastawieni do człowieka ludzie chętni do udzielania porad i wyjaśnień.
  Montaż przeprowadzono prawidłowo co wykazały badania kontrolne przez kierownika Regionu Edisona
  Negatywy.Szwankuje koordynacja i kompetencje niektórych pracowników.
  W planach brak za co się płaci
  Cena usługi jest za wysoka nawet przy stosowaniu najlepszych podzespołów

  Uwaga: Jak będą tacy pracownicy jak kierownik Regionu TO Polecam

  • U nas właśnie został przerwany montaż, z powodu niechlujnego zamontowania haków i dziur które podwykonawca twierdził, że tak się montuje. Ostrzegam przed ta firmą- Edison.
   Napisaliśmy reklamację i wysłaliśmy e-mailem do firmy. Nikt nawet nie raczy się skontaktować. Dzwoniąc na infolinię bo tylko jest taki kontakt nikt nas nie może przełączyć do osoby decyzyjnej. Mimo próśb z naszej strony nikt się z nami nie kontaktuje.
   Niestety pomimo zapewnień doradcy techniczno- handlowego ich firmy, że usługa zostanie wykonana przez profesjonalną firmę tak nie jest?
   Ważne, że tylko pieniądze ponad 30 tysięcy dostali za zamówienie. Umowa jest tak skonstruowana w rażący sposób na niekorzyść inwestora.
   Prawdą jest, że w Edisonie szwankuje koordynacja i kompetencje pracowników.
   Cena duża tylko jakość wykonania usługi mierna?
   Za mniejsze pieniądze można to wykonać całkiem należycie.
   NIE POLECAM !!!

 2. Miałem wizytę miłej przedstawicielki z tej firmy,przedstawiła ofertę,niestety była to najdroższa z ofert i wszystko było ładnie do momentu w którym zaczęła obliczać ratę kredytu,przy oprocentowaniu 3,5% RRSO wyszło jej około 559 zł. miesięcznie,gdy jej powiedziałem,że inna firma przy oprocentowaniu 4,5% RRSO wyliczyła ratę 518 zł.przy tej samej kwocie kredytu i okresie spłat to się dziewczyna trochę zmieszała i nie potrafiła odpowiedzieć gdzie leży przyczyna wyższych rat przy niższym oprocentowaniu.

 3. Obsługa poniżej krytyki,nikt nie wie kiedy przyjdzie przesyłka,kiedy rozpocznie się montaż.A jak zaczęli montować to okazało się że nie ma wszystkich części.Montaż skończyli po dwóch i pół miesiącach.Umowa jest tak sformowana że nic nie można zrobić.Po rozmowie z montażystą że mają poprawić położenie kabli i paneli to powiedział że u nich są takie standardy.Panele zostały przykręcone do samej blachy z pominieńciem zakotwienia do krokwi.Panel podparty wczterech rogach na długości około20,30cm.Nie polecam tej firmy nikomu nawet najgorszemu wrogowi.

 4. W Małopolsce, w pewnej wsi, czyli u mnie w 40 dni OD podpisaniu umowy dzisiaj 15.10 Tauron załozył mi licznik. Dwa dni wczesniej bardzo fachowy audytor z Edisona, sprawdzał przez godzine pracę montazystów, wskazał mi drobne uchybienia i zainstalował WiFi na falowniku. Jestem zadowolony z inwestycji i sam zaliczyłem sie do grona producentów energii ;). Mogłem mieć taniej o jakies 1500 zet u kolegi, ale sprawdziłem Edisona w KRS – chodziło mi o kapitał załozycielski i zdecydowałem, ze zwiaże się z firmą, która czasem ma drobne potknięcia ale gwarantuje stabilność. Tak więc na własnych pozytywnych doświadczeniach polecam EDISONA 😉

 5. Nie polecam. 1.06.2020 podpisana umowa,zapłacona z kredytu,nie ma z kim rozmawiać,dopiero po moim rozwiązaniu umowy[przekroczony termin relizacji] zaczeli się interesować i nagabywać , że ją zrobią tylko kiedy?prawdopodobnie skieruję sprawę do sądu, ale nie mam ani kasy[płacę raty],ani instalacji. Omijajcie z dala firmy,które kupują znaczki RZETELNA FIRMA.
  Jarek

 6. Firma nie wiarygodna wręcz naciąga klientów na zaliczki tak jak dla mnie było ,projekt nie wychodzi im a pieniędzy nie chcą zwracać.Umowę mam,obiecywali wszystko.

 7. Witam byl u mnie przedstawiciel z bialegostoku prosilem o wyliczenie place miesiecznie890 zl to jest ok 15.56 kw a on mi bach 110000 tys.

  • a czego sie dziwisz przy takim zużyciu,mi obliczyli 17 tys przy zużyciu 150-170 miesięcznie a dwoje innych firm z dupy wziętych obliczyli ok 20 tys za instalacje,to i tak ci Edison tanio policzył

 8. ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️❌❌❌⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️ NIE POLECAM FIRMY EDISON ENERGIA!!! Firma Nie jest profesjonalna i brakuje im kompetencji. Firma EDISON robiła sobie na moim dachu eksperymenty próbując trzykrotnie dobrać odpowiednie uchwyty po których zostały tylko DZIURY W DACHU zalepione taśmą co ma według wykwalifikowanych specjalistów zapewnić trwałość na lata. TRAGEDIA!!! Audytor pocieszył mnie że jak by przeciekało to najwyżej będzie mi zaciekała elewacja. Inwestycja za 32 tysiące złotych zlecona profesjonalnej firmie i oni zalepiają dziury taśmą ?! TYCH DZIUR TAM NIE POWINNO BYĆ! WSPÓŁPRACA Z NIMI NIE JEST WARTA TYCH NERWÓW! 📸📸LINK DO ZDJĘĆ: https://goo.gl/maps/pkod1P2qh9eHSQAWA

 9. Ja polecam tą firmę koordynator wszystko super przedstawił cały proces podpisania umowy i dogadania szczegółów przebiegł szybko. Pan koordynator wszystko rzetelnie wytłumaczył, jest dostępny w razie pytań. Ogólnie jak do tej pory wszystko na plus.. Polecam

Dodaj komentarz