EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA: WIĘCEJ ZA MNIEJ

0 /5
(Ocen: 0)

Efektywność energetyczna: więcej za mniej
W czerwcu Europa debatować będzie o energii odnawialnej

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości energii odnawialnej. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii obchodzony będzie od 18 do 22 czerwca.

Efektywność energetyczna stanowi podstawowe zagadnienie w zakresie wzrostu i przemiany europejskiej gospodarki wydajnie zarządzającej zasobami. Do 2020 r. Unia Europejska zamierza zaoszczędzić 20% zużycia energii pierwotnej (w porównaniu do wcześniejszych prognoz).
W osiągnięciu tego celu może pomóc każdy z nas. W jaki sposób? To proste. Na przykład, dzięki lepszemu ocieplaniu budynków, będziemy mogli ograniczyć zużycie energii o 28%. Nowoczesne, energooszczędne lodówki, zamrażarki, zmywarki itp. pozwolą nam zużyć znacznie mniej energii niż urządzenia starszej generacji. Kupując lżejsze pojazdy lub stosując opony, które ograniczają zużycie paliwa, możemy podwoić wydajność paliwową przeciętnego samochodu.

Film: http://www.youtube.com/watch?v=dtyzdofD18U

Ten film wideo przedstawia założenia Unii Europejskiej w zakresie efektywności energetycznej
oraz pokazuje, w jaki sposób każdy z nas może zmienić sytuację, wprowadzając zmiany zarówno w swoim życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Źródło: Komisja Europejska

KONTAKT:
Fiona Chevalier
tel. +32-400-40-39
e-mail : fch@emakina.eu

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments