Ekodel Fotowoltaika – opinie i recenzja

Świadomość społeczna dotycząca konieczności stosowania proekologicznych rozwiązań tam, gdzie tylko jest to możliwe sprawiła, że inwestorzy planujący budowę lub modernizację swoich nieruchomości coraz częściej wybierają nie tylko prąd z fotowoltaiki, ale także ogrzewanie z pompy ciepła. Instalatorzy, którzy potrafią zaoferować w tym zakresie kompleksowe usługi, są niezwykle cenieni na rynku. Jedną z takich firm jest Ekodel, która od lat zajmuje się zarówno instalacjami fotowoltaicznymi, jak i montażem pomp ciepła. Czym jeszcze wyróżnia się ten instalator i czy warto skorzystać z jego usług?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Ekodel – instalator tworzący “dobrą energię”

Firma Ekodel swoją siedzibę ma w Kościerzynie, a dodatkowy oddział otworzyła w Chwaszczynie. Podstawą działalności instalatora jest fotowoltaika, w zakresie której współpracuje on z takimi dostawcami podzespołów, jak LG Solar, SolarEdge, Daikin, czy Dehn. Pozwala to stwierdzić, że Ekodel oferuje jedne z najlepszych, najwydajniejszych i najtrwalszych modułów na rynku (patrz: ranking paneli fotowoltaicznych 2023). Oprócz fotowoltaiki firma montuje także ekologiczne i niezawodne pompy ciepła, które wykorzystując energię skumulowaną w powietrzu z powodzeniem zastępują tradycyjne źródła ogrzewania napędzane paliwami stałymi. W ten sposób Ekodel dąży do wypełniania swojej misji, którą jest “tworzenie dobrej energii” zarówno poprzez realizację instalacji fotowoltaicznych i cieplnych u klientów, jak również korzystanie z nich na własny użytek. W ten właśnie sposób instalator buduje swoją wiarygodność.

Ekodel dysponuje obecnie pięcioma zespołami montażystów, którzy realizują zlecenia między innymi w takich województwach, jak pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie czy dolnośląskie. W branży OZE firma może pochwalić się ponad tysiącem wykonanych instalacji, z czego aż 350 to te z wykorzystaniem systemu SolarEdge. Na jakość swojego montaży Ekodel udziela 5 lat gwarancji. O rzetelność instalatora nie trzeba się jednak obawiać, gdyż jego profesjonalizm został potwierdzony licznymi certyfikatami. Już na początku omawiania oferty instalatora nie sposób nie wspomnieć, że jego serwis internetowy jest bardzo dobrze dopracowany pod względem merytorycznym, zawiera wiele przydatnych potencjalnym klientom informacji. Wiele z tych danych, jak na przykład partnerzy technologiczni, czy finansowi, komunikowanych jest wprost, co dodatkowo sprzyja wiarygodności firmy.

Fotowoltaika Ekodel – dla kogo?

Jedną z informacji, którą Ekodel jasno nakreśla w swojej witrynie, są grupy klientów, którym firma dedykuje swoje usługi. Zarówno fotowoltaiką, jak i pompami ciepła mogą być zainteresowani:

właściciele domów jednorodzinnych – fotowoltaika dla domu w zakresie montażu realizowana jest zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych. Ekodel instaluje panele fotowoltaiczne zarówno na dachach domów, garaży, wiat, jak również na gruncie. Bez względu na to, czy nieruchomość jest nowa czy służy mieszkańcom od wielu lat, zespół wykwalifikowanych montażystów zrealizuje instalację bez istotnej ingerencji w elementy konstrukcyjne budynku. Panele fotowoltaiczne pochodzą od renomowanych producentów, a na ich wydajność i trwałość udzielana jest 25-letnia gwarancja. Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę dla domu szacowany jest indywidualnie, gdyż zależy od wielu zmiennych. Ekodel oprócz konsultacji i montażu gwarantuje także pomoc formalną, np. przy zgłaszaniu instalacji do sieci energetycznej;,

przedsiębiorcy prowadzący firmęfotowoltaika dla firmy w Ekodel to możliwość zamontowania modułów słonecznych na niezagospodarowanych powierzchniach dachowych w przedsiębiorstwie, a także gruntach znajdujących się w pobliżu siedziby firmy. Inwestowanie w fotowoltaikę jest szczególnie ważne wśród przedsiębiorców, gdyż muszą oni myśleć o stabilizacji budżetu, uniezależnieniu się od podwyżek cen prądu, a także optymalizacji kosztów stałych. Wszystkie powyższe założenia są wykonalne np. przy zastosowaniu oferowanych przez Ekodel paneli dwustronnych LG NeON 2BiFacial, które generują dodatkową energię ze światła odbitego z tylnej strony modułów. Zwiększenie mocy przy jednoczesnej oszczędności miejsca sprawia, że fotowoltaika w firmie może wyprodukować więcej prądu niż wynosi zapotrzebowanie przedsiębiorstwa. To, jak inwestor zdecyduje się wykorzystać wypracowane nadwyżki, zależy tylko od niego.

właściciele gospodarstw rolnychfotowoltaika dla rolnika posiada w Ekodel dużą grupę odbiorców, która wciąż rośnie. Gospodarstwo rolne daje bowiem wiele możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej od dachów budynków gospodarskich po fotowoltaikę na gruncie. Zaopatrywanie maszyn i innych urządzeń w energię słoneczną stwarza doskonała okazję do pomnażania oszczędności z korzyścią dla dalszego rozwoju gospodarstwa. Ekodel oferuje nie tylko profesjonalne doradztwo w zakresie fotowoltaiki w gospodarstwie, ale także wsparcie formalne w pozyskiwaniu dofinansowań do instalacji, które w przypadku rolnictwa mogą być naprawdę wysokie i pokrywać większość kosztów przedsięwzięcia.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Fotowoltaika od Ekodel – cena usług

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych instalatorów, również Ekodel nie podaje w swoim serwisie informacji o choćby szacunkowych kosztach uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Recenzowany instalator podaje jedynie, że największym kosztem początkowym w przedsięwzięciu zakładającym uruchomienie systemu fotowoltaicznego, jest zakup paneli oraz falownika. Dane rynkowe wskazują, że w zależności od rodzaju i ilości zastosowanych komponentów, koszt instalacji fotowoltaicznej może się wahać w granicach od 25 do 40 tys. złotych. Oczywiście, są to wartości mocno orientacyjne. Ekodel przekonuje, że nie warto oszczędzać na panelach, optymalizatorach i falownikach, gdyż tylko sprzęt wysokiej klasy będzie w stanie wpłynąć na relatywnie szybki zwrot z inwestycji, który wg doświadczenia instalatora powinien nastąpić po około 8 latach.

Koszt fotowoltaiki w Ekodel wyliczany jest indywidualnie dla każdego projektu i zależy m.in. od rodzaju paneli, zaawansowania technologicznego podzespołów, ilości modułów w instalacji, trudności konstrukcyjnych w montażu, konieczności zastosowania niestandardowych rozwiązań.

Finansowanie fotowoltaiki w Ekodel

Dla klientów zainteresowanych finansowaniem swojego fotowoltaicznego przedsięwzięcia, Ekodel przygotowało całkiem bogatą ofertę. W ramach kompleksowości usługi, instalator proponuje wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania do fotowoltaiki w następujących formach:

ekoraty, czyli kredyt na fotowoltaikę – Ekodel współpracuje w zakresie kredytowania inwestycji w instalacje fotowoltaiczne z takimi instytucjami, jak BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Santander Bank Polska. Obydwa banki proponują do 50 tys. zł finansowania na fotowoltaikę z możliwością wcześniejszej spłaty kapitału bez prowizji;

leasing na fotowoltaikę – ta forma finansowania wymaga wpłaty wkładu własnego w wysokości od 5 do 45 proc. wartości inwestycji i jest szczególnie popularna zarówno wśród przedsiębiorców, jak i rolników. Ekodel informuje o możliwości skorzystania z uproszczonej procedury decyzyjnej do kwoty leasingu nieprzekraczającej 100 tys. zł;

dofinansowania do fotowoltaiki 2023 – po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej i podłączeniu jej do sieci energetycznej, inwestor może starać się o dofinansowanie swojego przedsięwzięcia. Dotacje udzielane są ze środków takich programów wsparcia, jak Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Agroenergia.

Ekodel informuje swoich potencjalnych klientów, że doradcy firmy przeprowadzą ich przez cały proces inwestycji fotowoltaicznej, aż do załatwienia wszelkich formalności z Zakładem Energetycznym i skompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów do uzyskania dofinansowania.

Ekodel Fotowoltaika – instalacja krok po kroku

Jedną z informacji, której najczęściej szukają użytkownicy serwisów firm fotowoltaicznych, jest przedstawienie procesu, w jakim odbywa się instalowanie systemu pozyskującego energię słoneczną. Firma Ekodel ujęła cały przebieg inwestycji w trzech krokach:

1. Doradztwo i projekt – celem skonsultowania możliwości inwestycyjnych w zakresie instalacji fotowoltaicznej, należy skontaktować się z doradcami Ekodel i przedstawić wszelkie niezbędne parametry. Specjaliści instalatora na podstawie zebranych danych opracowują profesjonalny projekt instalacji, który wraz z wyceną przedkładany jest klientowi do akceptacji;

2. Montaż i adaptacja – Ekodel zapewnia sprawną obsługę jednego z 5-ciu zespołów montażowych, który powinien całość zlecenia wykonać w okresie nieprzekraczającym 2 dni roboczych. Po podłączeniu systemu do sieci, firma zapewnia opiekę adaptacyjną, w ramach której czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem instalacji. Inwestor otrzymuje natomiast dedykowaną aplikację do monitorowania systemu;

3. Gwarancja i pomoc techniczna – na montaż Ekodel udziela 5 lat gwarancji, na panele fotowoltaiczne 25 lat, a na falowniki i optymalizatory – 12 lat. Zastosowanie podzespołów najwyższej klasy zapewnia bezpieczeństwo użytkowania instalacji i pewność, że z pomocy technicznej nie trzeba będzie korzystać zbyt często.

Zalety i wady fotowoltaiki od Ekodel

Zalety fotowoltaiki od Ekodel

Współpraca z najlepszymi producentami paneli
Krótki termin realizacji usługi
Wsparcie formalno-finansowe
Kompleksowość oferty w zakresie OZE
Dostępność różnych form finansowania
Dedykowane rozwiązania dla grup odbiorców
Gwarancja na montaż i podzespoły

Wady fotowoltaiki od Ekodel

Brak oferty cenowej dostępnej w serwisie
Brak informacji o opłatach za audyt i projekt

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta fotowoltaiki od Ekodel wyróżnia się przede wszystkim kompleksowością w zakresie proekologicznych rozwiązań. Oprócz instalacji fotowoltaicznych instalator oferuje bowiem również montaż pomp ciepła. W zakresie energii słonecznej z oferty Ekodel mogą skorzystać zarówno inwestorzy prywatni, przedsiębiorcy, jak również rolnicy. Dla każdej z tych grup firma przewidziała dedykowane rozwiązania. Do zdecydowanych zalet Ekodel należy zaliczyć partnerstwo z najlepszymi producentami paneli fotowoltaicznych i podzespołów oraz współpracę z wiodącymi instytucjami bankowymi w zakresie finansowania inwestycji. Serwis internetowy Ekodel zawiera szereg przydatnych dla potencjalnych klientów informacji, a większość aspektów procesu zakładania instalacji fotowoltaicznej jest szczegółowo opisanych. Niestety zabrakło informacji o szacunkowych kosztach inwestycji oraz warunków finansowych wykonania audytu i projektu instalacji. Tym niemniej, oferta Ekodel z pewnością zasługuje na rozważenie.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
8 maja 2023 18:53

Czekam również na montaż pompy ciepła od 07.06.2022r, do tej pory tj. 08.04 2023r nie wywiązali się z umowy , całkowity brak zainteresowania ze strony firmy Ekodel. Moja cierpliwość się skończyła, właśnie odstąpiłem od umowy i żądam zwrotu wpłaconej zaliczki. Nie Polecam i
Stanowczo Odradzam Jakąkolwiek Współpracę z Firmą Ekodel.

Andrzej
Andrzej
4 stycznia 2023 18:08

OD 12 maja 2022 czekam na pompę ciepła. Dzisiaj jest 04.01.2023. Tragedia. Kompletny brak zainteresowania ze strony firmy Ekodel.

Justyna
Justyna
17 stycznia 2023 18:58
Odpowiedz do:  Andrzej

Zgadza się, ja również czekam od maja na montaż pompy ciepła. Jak się dzwoni to nawet nie mają odwagi porozmawiać tylko SMS, że oddzwonią. Zero zainteresowanie.

Kamila
Kamila
24 kwietnia 2023 23:23
Odpowiedz do:  Justyna

Pani Justyno i Panie Andrzeju czy firma Ekodel wywiązała się z montażu pompy ciepła? Pytam bo ja również bardzo długo czekam i mam podobne spostrzeżenia co Państwo. Wręcz odradzam współpracę.

Krzysztof
Krzysztof
9 maja 2021 13:13

wg mojej wiedzy, audyt i projekt od EKODEL jest darmowy