Elefanti opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

O Elefanti wiadomo niewiele – tyle że jest rodzinną firmą, która zajmuje się montażem pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. Jak dokładnie wygląda oferta firmy? Czy warto w ogóle się nad nią zastanawiać, czy lepiej ją omijać? Zobaczmy, jak to wygląda!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Elefanti – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Elefanti – najważniejsze informacje o firmie

Spółka powstała w 2011 roku i z początku zajmowała się szeroko pojmowanymi kwestiami ubezpieczeń. Od 2017 roku firma zaczęła zajmować się robotami kanalizacyjnymi, a od 2020 roku instalacjami elektrycznymi – w tym fotowoltaiką.

Nie ma podanych informacji na temat liczby wykonanych instalacji, czy łącznej zainstalowanej mocy fotowoltaiki. Osoba decydująca się na usługi Elefanti może bazować jedynie na zapewnieniach samej firmy, że są doświadczoną ekipą. Co obejmuje sama usługa fotowoltaiki?

Fotowoltaika Elefanti – na czym polega oferta?

Również tutaj niestety nie znajdziemy żadnych konkretnych informacji. Na stronie znajdują się jedynie szczątkowe informacje. Z opisu usługi możemy dowiedzieć się, że w jej ramach otrzymamy:

  • dobór podzespołów,
  • projekt,
  • montaż,
  • pomoc z formalnościami,
  • wsparcie w uzyskaniu dofinansowania.

Również w kwestii stosowanych podzespołów nie mamy żadnych konkretnych informacji. Jedyne, co firma przekazuje na temat paneli fotowoltaicznych, inwerterów czy innych podzespołów to to, że pochodzą od sprawdzonych i rekomendowanych marek, z gwarancją do 25 lat. Niestety nic nam to nie mówi, ponieważ nie jesteśmy w stanie określić, o jakich producentów chodzi. Również wspomniana kwestia ochrony nic nam nie daje, ponieważ nie wiadomo do czego się odnosi (choć prawdopodobnie chodzi o uzysk energii powyżej 80% po upływie 25 lat).

Koszt fotowoltaiki w Elefanti

Prawdopodobnie nie będzie to żadne zaskoczenie – Elefanti nie udostępnia żadnych przybliżonych kosztów, ani narzędzi, które pozwolą je ustalić. Jedną informacją na ten temat jest wspomnienie o pomocy w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki, z takich programów jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze.

Kwestia finansowania jest nieco bardziej rozbudowana. Jak informuje Elefanti Fotowoltaika, możemy bowiem skorzystać z kredytu na fotowoltaikę na promocyjnych zasadach. Taka forma spłacania instalacji słonecznej jest dość korzystna.

Na stronie wykonawcy możemy przeczytać, że oprocentowanie wynosi nawet tylko 3% i nie ma żadnej prowizji za udzielenie kredytu. Dodatkowo na kwotę do 21.000 wystarczy tylko oświadczenie. Nie wiadomo jednak czy są to bieżące informacje, ponieważ strona nie wygląda na często aktualizowaną.

Wady i zalety fotowoltaiki Elefanti

Ciężko jest mówić o jakichkolwiek zaletach, ponieważ na stronie nie znajdziemy praktycznie żadnych użytecznych informacji. Opinii na temat firmy też próżno szukać, jednak docierają do nas wzmianki o problemach z regulowaniem zobowiązań.

Zalety fotowoltaiki Elefanti:

Możliwość finansowania inwestycji kredytem na preferencyjnych warunkach

Wady fotowoltaiki Elefanti:

Brak jakichkolwiek informacji na temat podzespołów
Brak danych na temat zasad współpracy

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Elefanti jest firmą, która wydaje się zajmować instalacjami fotowoltaicznymi trochę z przypadku. Na stronie przedsiębiorstwa nie znajdziemy żadnych szerszych informacji na temat instalacji fotowoltaicznych, kosztów czy w zasadzie czegokolwiek co mogłoby być przydatne i zachęcało do skorzystania z ich oferty. Nie wiadomo również czy informacje, które już znalazły się na stronie, są aktualne.
2.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
28 listopada 2022 16:04

Jestem bardzo zadowolony z montażu chociaż było 1 dzień po terminie ale nie mam żadnych zastrzeżeń.
Będę na pewno polecał.

Marek
Marek
14 listopada 2022 13:52

Dzisiaj dostałem informację że montaż nie odbędzie się w terminie 90 dni jakie mam w umowie ale z 2 tygodniowym opóznieniem w najlepszym wypadku. Oczywiście to ja dzwoniłem, firma nie wpadła na pomysł by mnie zawiadomić o opóżnieniu i powiedzieć zwykłe ,, przepraszam”. Pani w rozmowie była bardzo niemiła a powinno być raczej odwrotnie. Nie zapominajcie o karach umownych w umowie w przypadku opóżnień z winy wykonawcy.

Andrzej
Andrzej
21 listopada 2022 09:49
Odpowiedz do:  Marek

Potwierdzam. Uwaga na tę firmę. U mnie mieli założyć pompę na początku października. Dzisiaj jest 21 listopada i nikt się ze mną nie skontaktował. Wywaliłem 45 tysięcy. Nie mam pieniędzy, ani pompy.Nie mam za co kupić ekogroszku. Pan M, zapewniał mnie o montażu jeszcze w październiku!Uwaga na tego pana. Firma nastawiona na obrót pieniędzmi klienta…Ostrzegam

Marcin
Marcin
26 października 2022 10:37

Nie Polecam , zjawiło się u mnie dwóch Panów , wszystko obejrzeli , miałem dostać ofertę i mają mnie gdzieś już od 2 tygodni – pozdrawiam Pana Marcina – można napisać chociaż że nie zamierzacie mi przedstawić oferty i macie mnie gdzieś

Daniel
Daniel
17 maja 2022 14:01

Firma inna niż wszystkie.. Na pierwszym miejscu dobro klienta.. Audyt specjalisty różni się dokładnością i profesjonalizmem od typowego audytu. Człowiek odpowiedzialny za dobranie pompy ciepła poświęcił mi prawie 3h po których wiedziałem wszystko co było mi potrzebne do podjęcia decyzji. No i najważniejsze, dzięki nim dostałem 9000 zł więcej dofinansowania niż dostałbym działając z inna firmą 🙂 polecam

Angelika
Angelika
5 maja 2022 12:28

Od roku mam pompę ciepła oraz instalacje fotowoltaiczną od firmy Pana Romana i jestem mega zadowolona. Rzetelność i pełen profesjonalizm. Również nie zgadam się z opinią strony.

Marcin
Marcin
5 maja 2022 08:06

Witam, korzystałem z usług firmy i muszę się nie zgodzić. Firma od ponad 10 lat zajmuje się pompami ciepła i po zamontowaniu u mnie vs sąsiad, większość mojej rodziny i sąsiadów zamontowało ją w Elefanti. Obsługa przed i po realizacji, profesjonalizm, długoletnie doświadczenie, komponenty z których korzystają no i ceny są nieporównywalne z molochami typu Columbus, esoleo itp. Dodatkowo fotowoltaikę mają z innej firmy, która świetnie to robi więc można zamówić wszystko w jednej firmie. POLECAM