Elektryczne autobusy w Londynie

0 /5
(Ocen: 0)

Elektryczne autobusy podbijają miasta w Europie, e-pojazdy jeżdżą w Warszawie, a Amsterdam chce w ogóle zrezygnować z tradycyjnej komunikacji miejskiej na rzecz elektrycznych autobusów. Na ekologiczne rozwiązania stawia też Londyn – już niedługo po stolicy zaczną jeździć elektryczne, dwupoziomowe autobusy.

Aktualnie po drogach Londynu jeździ ponad 1,3 tys. hybrydowych autobusów oraz od 2012 roku kilka jednopoziomowych autobusów, które są w 100% napędzane energią elektryczną. Już wkrótce w stolicy Wielkiej Brytanii rozpoczną kursy elektryczne, dwupoziomowe autobusy – tak, te czerwone, kultowe 🙂

Realizacja zamówienia publicznego firmy Transport for London rozpocznie się już w październiku br., a autobusy będzie dostarczać chiński producent BYD. Zgodnie z planem e-pojazdy będą kursować na linii 16. Jak zapewnia producent, elektryczne autobusy w ruchu miejskim będą mieć zasięg 155 mil, zasilane będą za pomocą ładowania indukcyjnego. Bateria w autobusach będzie objęta 12-letnią gwarancją.

Jak można było się łatwo domyślić, Londyn nie spocznie na zakupie kilku elektrycznych autobusów – do 2020 roku na ulicach miastach ma kursować ponad 300 jednopoziomowych e-pojazdów. Planowane jest również, że do tego czasu wszystkie dwupoziomowe pojazdy będą spełniać normy emisji Euro VI.

Może cieszyć, że największe miasta stawiają na ekologiczne rozwiązania, ale nas standardowo dręczy pytanie, czy faktycznie takie pojazdy są eko? Trudno znaleźć informacje na temat produkcji, czy utylizacji takich pojazdów…

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments