Enea i emisja obligacji o wartości 5 mld

5 /5
(Ocen: 1)

W kwietniu Enea najprawdopodobniej zawrze z trzema bankami umowy dotyczące emisji obligacji o łącznej wartości 5 mld zł. Możliwe, że jeszcze w tym samym miesiącu wyemitowana zostanie pierwsza transza obligacji o wartości 0,5 mld zł.

“Zakończyliśmy negocjacje programu emisji obligacji o wartości 5 mld zł, wyłoniliśmy trzy banki, które będą naszymi agentami. Zostało nam teraz tylko podpisanie programu. Myślę, że nastąpi to już niedługo, w kwietniu” – powiedziała Dalida Gepfert, wiceprezes Enei ds. finansowych.

Jak wynika z dalszej wypowiedzi pani wiceprezes, program nie ma ograniczeń związanych z czasem ani kwotami i został on przygotowany pod strategię inwestycyjną. Przypomnijmy tylko, że firma w tym roku na inwestycje chce przeznaczyć 3,14 mld złotych.

Natomiast już w kwietniu br. może ruszyć pierwsza emisja transzy obligacji z podpisanego w 2012 roku programu. Enea zawarła wtedy porozumienie z PKO BP, BZ WBK, Pekao, Bankiem Handlowym i Nordea Bank Polska.

(źródło: PAP)

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments