Enea i emisja obligacji o wartości 5 mld

enea-slideW kwietniu Enea najprawdopodobniej zawrze z trzema bankami umowy dotyczące emisji obligacji o łącznej wartości 5 mld zł. Możliwe, że jeszcze w tym samym miesiącu wyemitowana zostanie pierwsza transza obligacji o wartości 0,5 mld zł.

„Zakończyliśmy negocjacje programu emisji obligacji o wartości 5 mld zł, wyłoniliśmy trzy banki, które będą naszymi agentami. Zostało nam teraz tylko podpisanie programu. Myślę, że nastąpi to już niedługo, w kwietniu” – powiedziała Dalida Gepfert, wiceprezes Enei ds. finansowych.

Jak wynika z dalszej wypowiedzi pani wiceprezes, program nie ma ograniczeń związanych z czasem ani kwotami i został on przygotowany pod strategię inwestycyjną. Przypomnijmy tylko, że firma w tym roku na inwestycje chce przeznaczyć 3,14 mld złotych.

Natomiast już w kwietniu br. może ruszyć pierwsza emisja transzy obligacji z podpisanego w 2012 roku programu. Enea zawarła wtedy porozumienie z PKO BP, BZ WBK, Pekao, Bankiem Handlowym i Nordea Bank Polska.

(źródło: PAP)

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie i rankingi z branży finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *