Enea oddała do użytku nową farmę wiatrową

0 /5
(Ocen: 0)

W województwie lubuskim powstała nowa farma wiatrowa. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę Enea Wytwarzanie, do współpracy została zaangażowana również Enea Serwis. Łączna moc obiektu wynosi 14,1 MW.

Farma wiatrowa Baczyna jest zlokalizowana w Lubnie, w gminie Lubiszyn w województwie lubuskim. Inwestorem projektu była jedna ze spółek Grupy Enea, Enea Wytwarzanie, która współpracowała z Eneą Serwis.

W skład elektrowni wchodzi 6 siłowni o mocy 2,35 MW każda – łączna moc wynosi 14,1 MW. Wysokość każdej z wieży to aż 104 m. Rocznie obiekt wyprodukuje 31,5 tys. MWh, co pozwoli na pokrycie zapotrzebowania na prąd 10,5 tys. gospodarstw domowych. Wyprodukowana energia elektryczna będzie dostarczana do sieci dystrybucyjnej Enei Operator.

elektrownia wiatrowa Baczyna

źródło: enea.pl

Na budowie obiektu skorzystała lokalna społeczność – realizacja inwestycji objęła wyremontowanie drogi powiatowej na odcinku 2,6 km.

Jest to kolejna inwestycja Enei Wytwarzanie w energię wiatrową – do tej pory, spółka była właścicielem farmy wiatrowej Darżyno oraz Bardy.

Zachęcamy do obejrzenia ciekawego filmu opublikowanego przez Eneę, który pokazuje proces wznoszenia farmy wiatrowej Baczyna.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments