Energetyczny Żywiec jest coraz bardziej zielony!

5 /5
(Ocen: 1)

Jesteście piwoszami? Dbacie o środowisko? To z pewnością ten news Wam się spodoba. W dzisiejszym swoim komunikacie PGE Obrót S.A. poinformowała, że browary Grupy Żywiec w Cieszynie, Elblągu, Leżajsku, Warce i Żywcu stały się jej największymi odbiorcami energii odnawialnej.

Spółka PGE Obrót S.A. podała dzisiaj do publicznej wiadomości, iż największym jej odbiorcą energii odnawialnej stały się browary należące do Grupy Żywiec. W zaledwie niecałe dwa lata udział energii zielonej w łącznym zużyciu energii elektrycznej wzrósł dziesięciokrotnie – na dzień dzisiejszy aż 83% energii wykorzystywanej przez Grupę pochodzi z OZE.

Przedstawiciele PGE Obrót S.A. i Grupy Żywiec zgodnie zapewniają o dalszej chęci współpracy – jej celem jest przede wszystkim przejście pięciu browarów należących do Grupy na energię elektryczną pochodzącą w 100% z OZE.

Niezmiernie ekscytuje nas ten news, bo w grę wchodzi zużycie aż 70 GWh energii elektrycznej rocznie – takie ilości prądu zużywa około stutysięczne miasto. Warto też zaznaczyć, że działania z zakresu ochrony środowiska, Grupa Żywiec nie ogranicza tylko do zakupu zielonej energii. W browarach systematycznie poprawia się efektywność pracy urządzeń oraz zwiększa się sprawność odbiorników energii.

Jeśli też chcecie zacząć dbać o środowisko lub poszerzyć swoje działania w tym obszarze, to już teraz możecie sprawdzić w naszej porównywarce cen prądu, który sprzedawca oferuje zielone pakiety.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments