Energia Plus Enea – oferta, warunki – sprawdź ceny!

5 /5
(Ocen: 1)

Oferty rynkowe sprzedawców prądu coraz częściej kuszą odbiorców dodatkowymi profitami. Jednym z liderów takich produktów energetycznych jest Enea, która przygotowała dla klientów oferty Energia Plus. Jakie korzyści wiążą się z propozycjami tego sprzedawcy?

Energia Plus – nie tylko sprzedaż prądu

Energia Plus Enea to szeroka gama produktów energetycznych, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Każda propozycja sprzedawcy wiąże się z dodatkowymi korzyściami i tylko od nas oraz naszych potrzeb zależy, na którą ofertę się zdecydujemy.
Hasłem przewodnim działań firmy jest: ENEA. Dbamy o Twój świat Energią+. I ma to wiele wspólnego z rzeczywistością, gdyż Energia Plus to oprócz ofert sprzedaży prądu, również różne akcje (nie tylko te związane z energią):

  • ENERGIA+ Moc wrażeńWszystko ma swój czas to ogólnopolska trasa koncertowa zespołu Perfect na 35-lecie swojego istnienia, Enea była sponsorem wydarzenia;
  • ENERGIA+ Aktywne życie – to wspieranie inicjatyw sportowych np. triathlonu;
  • ENERGIA+ Iskrzące emocje – ciężarówka Enei odwiedza miasta, w których są lodowiska, na łyżwiarzy czekają różne atrakcje przygotowane przez firmę.

Energia Plus – oferta dla domu

Wracając do produktów energetycznych, to Enea przygotowała szeroką ofertę dla klientów indywidualnych. Do wyboru mamy trzy produkty:

  • ENERGIA+ Pewna Cena – jest to oferta z niezmienną ceną za prąd w ciągu trwania umowy, którą możemy zawrzeć na 2 lub 3 lata;
  • ENERGIA+ Fachowiec – to oferta nie tylko z gwarancją stałej ceny za prąd podczas trwania 24-miesięcznej umowy, ale także otrzymamy: pomoc elektryka oraz technika instalacji gazowych i grzewczych (24h/7 dni); usługi concierge; zniżki na zakupy u partnerów sprzedawcy; specjalną kartę klienta, dzięki której będziemy mieć dostęp do usług dodatkowych programu Energia Plus;
  • ENERGIA+ Zdrowie – to oferta z gwarancją stałej ceny za prąd, do wyboru mamy trzy pakiety: Pakiet Indywidualny, Pakiet Partnerski, Pakiet Rodzinny. Ceny za 1 kWh w poszczególnych opcjach nie zmieniają się, natomiast im bardziej rozbudowany pakiet, tym nasza comiesięczna opłata handlowa wyższa. Co możemy otrzymać w tym produkcie? Dostęp do 80 placówek LUX MED i 800 placówek współpracujących, gdzie będziemy mogli umówić się na spotkanie z wybranym przez siebie specjalistą (jeśli wybierzemy podstawowego specjalistę opieki zdrowotnej to do wizyty dopłacimy tylko 1 zł, natomiast konsultacja u okulisty, kardiologa, ginekologa, urologa i onkologa będzie wiązała się z dopłatą na poziomie 50 zł).

Ceny w Energia Plus dla domu

Jak wypadają cenowo oferty Energia Plus dla domu? Ceny za 1 kWh są bardzo przyzwoite w porównaniu z konkurencją – przykładowo w opcji G11 Energia+ Zdrowie cena wynosi 0,2995 zł/kWh brutto. Jednak, gdy dodamy stosunkowo wysokie comiesięczne opłaty handlowe, to oferty nie wyglądają już tak atrakcyjnie.

Warto pamiętać, że decydując na taki rozszerzony produkt energetyczny otrzymujemy dodatkowe usługi, których koszt byłby na pewno wyższy w przypadku zakupienia jej poza pakietem. Dlatego w tym miejscu należy postawić sobie pytanie – czy dobrym rozwiązaniem jest płacenie wyższego abonamentu, by mieć dostęp do konkretnej usług? Jeśli chcemy mieć po prostu najtańszy prąd, to oferta Enei na pewno nie będzie dla nas 🙂

Szczegółowe kalkulacje cen możecie sprawdzić w naszej porównywarce cen prądu.

Energia Plus Enea – oferta dla firm

Sprzedawca przygotował także ofertę dla małych firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. W porównaniu z ofertą dla domu, jest ona nieco skromniejsza. Energia Plus dla biznesu to dwa produkty energetyczne:

  • ENERGIA+ Stała cena – przedsiębiorcy zawierając umowę otrzymują gwarancję stałej ceny prądu do końca jej trwania. Umowę można zawrzeć na okres do 3 lat;
  • ENERGIA+ Zawsze taniej – sprzedawca gwarantuje nam, że podczas trwania umowy będziemy zawsze płacić mniej w stosunku do cen urzędowych, rabat ma być na stałym poziomie przez cały czas trwania umowy.

Ceny w Energia Plus dla firmy

Niestety, Enea stosują taką praktykę, jakiej najbardziej nie lubimy w naszym serwisie 🙁 Czyli nie publikuje cen dla odbiorców biznesowych…

Jeśli chcecie dowiedzieć się czy oferta tego sprzedawcy będzie dla Was najlepsza, to musicie się z nim samodzielnie skontaktować. ALE na początek zajrzyjcie do naszej porównywarki cen prądu dla firm i sprawdźcie najtańsze produkty. Bogatsi o znajomość ofert, bez problemu ocenicie, czy propozycja Enei jest atrakcyjna dla Was, czy nie 🙂

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
W4Ready
W4Ready
2 lutego 2016 10:53

Jak to jest, że wielkie koncerny energetyczne, posiadające własne źródła energii oraz większą zdolność negocjacyjną przy zakupie energii np. na TGE mają najczęściej słabe oferty “rynkowe”?

Swego czasu firmy takie jak m.in. Tauron Sprzedaż, Energa-Obrót wydzwaniały do swoich klientów “z urzędu”, kusząc minimalną obniżką ceny kWh (mniej niż 0,5gr w przypadku TS w porównaniu z taryfą) w zamian za podpisanie długoterminowej umowy (2-4 lata) z gwarancją cen i wysoką opłatą handlową (8-16zł/mies).

W części z tych ofert klient w ramach opłaty handlowej otrzymywał jak w artykule usługę assistance np. pomoc elektryka, w innych nie było żadnej dodatkowej korzyści albo mało atrakcyjna (np. więcej energii z OZE).

Znam nawet przypadki, w których telemarketer informował o wyższej różnicy w cenie (2gr taniej na kWh, a w rzeczywistości 0,2gr) i zupełnie pomijał opłatę handlową, byle tylko dostać prowizję za zawarty kontrakt.

Dlatego jestem zdania, że w przypadku największych sprzedawców, najkorzystniejsza oferta dla domu to zazwyczaj taryfa zatwierdzona przez URE. Taniej może być tylko w mniejszych firmach – i tu się właśnie zaczyna rola porównywarek takich jak Enerad.