Enter Energy Fotowoltaika – opinie i recenzja

Enter Energy to niewielka, regionalna firma, która od kilku lat działa na rynku odnawialnych źródeł energii, oferując klientom instalacje fotowoltaiczne. Na czym polega fotowoltaika Enter Energy? Jakie są warunki współpracy i ceny w Enter Energy? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Enter Energy – co warto wiedzieć o firmie?

Firma Enter Energy Adrian Izbicki powstała na początku 2019 roku, w Namysłowie, w województwie opolskim. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu w branży, firma może pochwalić się 3.000 zainstalowanych paneli fotowoltaicznych, w ponad 150 instalacjach.

Enter Energy - statystyki.

Źródło: enter-energy.pl

Swoje usługi, Enter Energy oferuje głównie na terenie województwa opolskiego. Jeśli jednak jesteście z okolicznych województw – dolnośląskiego, śląskiego czy wielkopolskiego, bez obaw – nie powinniście mieć problemów ze skorzystaniem z oferty.

W ramach swojej oferty, wykonawca skupia się wyłącznie na instalacjach fotowoltaicznych. Ci, którzy szukają więc rozszerzone rozwiązania, czyli np. paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła, powinni rozejrzeć się za alternatywą (w tym celu sprawdźcie nasz ranking firm fotowoltaicznych).

Przyjrzyjmy się zatem temu, co składa się na fotowoltaikę Enter Energy. Co możecie zyskać na współpracy z tym wykonawcą?

Fotowoltaika Enter Energy – co zawiera oferta?

Do realizacji fotowoltaicznych firma podchodzi kompleksowo – zarówno pod względem obsługiwanych klientów (skorzystać może każdy, kto chce oszczędzać dzięki fotowoltaice), jak i zakresu usług.

Jako inwestorzy nie musicie się niczym martwić – Enter Energy przeprowadzi Was przez wszystkie procedury i zapewni Wam już w pełni sprawną instalację. Przy współpracy możecie więc liczyć na:

  • dobór mocy i parametrów instalacji, w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje;
  • dostarczenie i montaż elementów instalacji, przeprowadzony przez jedną z dwóch ekip należących do Enter Energy;
  • wsparcie w zakresie wyboru i pozyskania najkorzystniejszej formy finansowania inwestycji – formalności możecie wypełnić na miejscu, bo Enter Energy jest zarejestrowanym pośrednikiem kredytowym i współpracuje z instytucjami finansowymi;
  • pomoc we wszelkich kwestiach związanych z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej – nie musicie się zastanawiać jak podłączyć fotowoltaikę do sieci, bo tym zajmie się Enter Energy;
  • wyręczenie w papierologii dotyczącej dofinansowania do fotowoltaiki.

Zakres oferty jest zatem zbliżony do tego, co możecie znaleźć u konkurencji – zarówno u większych, jak i mniejszych graczy rynkowych.

Jakie podzespoły w fotowoltaice Enter Energy?

Nie mniej ważne od usługi montażu są urządzenia, z których składa się zestaw fotowoltaiczny. Jakie podzespoły mogą się zatem znaleźć w Waszej przyszłej instalacji?
Jeśli chodzi panele fotowoltaiczne, Enter Energy, to instalator postawił na marki, które w Polsce są wyjątkowo popularne, a zatem m.in.:

Znajdziecie tu więc zarówno urządzenia budżetowe, które zapewnią Wam szybki zwrot z inwestycji, jak również opcje premium, które powinny zadowolić tych bardziej wymagających.

Inwertery wykorzystywane przez Enter Energy to klasyka rynku, czyli m.in.: SolarEdge, Huawei czy Sofar Solar. Również i w tym przypadku każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Enter Energy - urządzenia.

Źródło: enter-energy.pl

Enter Energy – ceny instalacji

Przejdźmy teraz do tematu istotnego, z punktu widzenia każdego inwestora, a mianowicie kosztów. Jakie wydatki Was czekają, jeśli zdecydujecie się współpracować z tym wykonawcą?

Zanim zajmiemy się konkretnymi danymi, musicie wiedzieć, że odpowiedź nigdy nie jest oczywista. Całkowita cena fotowoltaiki uzależniona jest bowiem od kilku czynników, takich jak m.in.:

  • miejsce montażu – inne ceny mogą obowiązywać fotowoltaikę na gruncie, a inne instalacje dachowe, na różnych typach poszyć.
  • wykorzystane podzespoły – na rynku dostępne są urządzenia o różnych parametrach, z różnych półek cenowych. Konfiguracja instalacji ma zatem bezpośrednie przełożenie na jej cenę.
  • typu inwestora – wpływ na koszt będzie miał również podatek VAT, który w innej kwocie jest naliczany w przypadku osoby fizycznej, a w innej w przypadku firmy czy jednostki użyteczności publicznej.

Jaka jest zatem cena fotowoltaiki Enter Energy? Na stronie wykonawcy nie znajdziecie narzędzia do oszacowania kosztów ( firma nie jest jednak wyjątkiem pod tym względem). Znajduje się tam za to uproszczony cennik fotowoltaiki na raty od Enter Energy. Instalację o mocy ok. 3 kW możecie mieć od ok. 200 zł miesięcznie. Z kolei instalacja o mocy 5,35 kW to wydatek ok. 270 zł miesięcznie.

Enter Energy - cena.

Źródło: enter-energy.pl

Fotowoltaika Enter Energy – zalety i wady

W przypadku Enter Energy, opinie na jakie natraficie w Internecie będą zwykle pozytywne. Co może mieć wpływ na taki odbiór usług firmy? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zalety fotowoltaiki Enter Energy

Szeroki wybór urządzeń – każdy powinien znaleźć coś dla siebie
Własne ekipy montażowe
Wsparcie klientów na każdym etapie inwestycji
Pomoc w formalnościach kredytowych i podłączeniowych
Doświadczenie w realizacjach o różnej mocy
Informacja orientacyjnych kosztach przedsięwzięcia

Wady fotowoltaiki Enter Energy

Dość krótki staż na rynku
Skrótowo przedstawiona oferta

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta Enter Energy, mimo lokalnego zasięgu, nie bardzo różni się od tego, co oferuje większa konkurencja. Korzystając z usług wykonawcy otrzymujecie więc instalację wykonaną pod klucz, z bardzo dobrych i dobrych podzespołów. Plusem jest fakt, że firma pomoże Wam w uzyskaniu kredytu czy dotacji oraz wypełni za Was formalności związane z przyłączeniem. Enter Energy pokusiło się nawet o przedstawienie orientacyjnego kosztu inwestycji, w miesięcznych ratach. Przydałoby się jednak więcej szczegółów na temat oferty, szczególnie, że firma działa dopiero od kilku lat.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments