EPG Fotowoltaika – opinie i recenzja

Ocena: 5 (ilość ocen: 4)

Ocena: 5
(ilość ocen: 4)

Przyrost mocy fotowoltaicznej w Polsce należy obecnie do największych w Unii Europejskiej. W ostatnich latach na terenie kraju zamontowano taką ilość paneli fotowoltaicznych, która byłaby w stanie wyprodukować darmową energię mogącą pokryć zapotrzebowanie milionowego miasta. Takie informacje zamieściła w swoim serwisie firma EPG Fotowoltaika zajmująca się doborem, instalacją i doradztwem w zakresie słonecznej energii. Do kogo swoją ofertę kieruje instalator? Czy jego usługi są w pełni kompleksowe i polecane przez dotychczasowych klientów? Sprawdziliśmy.

EPG Fotowoltaika – instalator z ukierunkowaniem na ekologię

Firma EPG Sp. z o.o. swoją siedzibę ma w Sopocie, jednak usługi instalatorskie świadczy na terenie całego kraju. Oferta EPG opiera się na trzech filarach, a więc darmowej energii pozyskiwanej ze Słońca, która po prawidłowym skonfigurowaniu instalacji może obniżyć rachunki za prąd o nawet 96 proc.. Oprócz tego firma, akcentuje ogromne znaczenie ekologii w branży fotowoltaicznej i zaznacza, że wszystkie podejmowane przez nią działania uwzględniają troskę o zrównoważony rozwój oraz poszanowanie dla natury. Wszystko na rzecz walki o lepszą, ekologiczną przyszłość. EPG wskazuje również, jak ważna w obecnych czasach jest niezależność, która zagwarantuje ochronę domowego budżetu przed podwyżkami cen prądu.

Od początku swojej działalności firma EPG Sp. z o.o. zrealizowała 1324 projekty instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju. Przekłada się to na roczną, łączną oszczędność ok. 5,5 mln zł. Panele fotowoltaiczne zainstalowane przez EPG, produkują każdego roku 7 MWt energii.


  • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

    W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

    Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Do kogo EPG kieruje swoją ofertę?

Serwis internetowy EPG Fotowoltaika już w głównym menu wskazuje, do kogo instalator kieruje swoją ofertę. Trzeba przyznać, że jasno określone grupy docelowe zdecydowanie ułatwiają potencjalnym klientom zorientowanie się propozycjach firmy. Z kompleksowych usług w zakresie instalacji fotowoltaicznych w EPG mogą skorzystać:

właściciele domów jednorodzinnych (fotowoltaika dla domu),

właściciele przedsiębiorstw (fotowoltaika dla firmy),

właściciele gospodarstw rolnych (fotowoltaika dla rolnika),

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Co do zaoferowania poszczególnym grupom klientów ma instalator? Przede wszystkim wsparcie w zakresie pozyskiwania funduszy na inwestycję za pomocą dofinansowania do fotowoltaiki 2020. Firma proponuje pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosków, a także kompletowaniu dokumentacji. Dodatkowo EPG gwarantuje montaż instalacji nawet w 2 dni robocze. Ma w tym pomóc przeszło 120 grup montażowych, z którymi firma współpracuje. Co ciekawe, zarówno w przypadku fotowoltaiki dla domu, dla firmy, jak i dla rolnika, instalator jako jedyny w Polsce oferuje 20 lat gwarancji na jakość elementów systemu oraz samego montażu. Są to założenia autorskiego programu 7000+. Wszystkim grupom klientów proponowane są także korzystne warunki finansowania przedsięwzięcia, a EPG pomaga we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu lub pożyczki.

W związku z udzielaną gwarancją, instalator przekonuje, że korzystanie z jego usług wiąże się z większym bezpieczeństwem niż proponowane przez inne firmy działające w branży. Dodatkowo, w każdej chwili podając swoje imię i numer telefonu można umówić się na całkowicie darmowy audyt energetyczny.

EPG Fotowoltaika – cena

Jednym z komunikatów, jaki użytkownicy serwisu epg.eco mogą w nim znaleźć, jest zachęta do kontaktu w sprawie uzyskania informacji o cenie paneli fotowoltaicznych (patrz: ranking paneli fotowoltaicznych 2020) oraz usług instalatora. Należy w tym celu wpisać swoje imię i numer telefonu oraz oczekiwać na połączenie ze strony doradcy. Ciekawym jest fakt, że jako nieliczna z firm fotowoltaicznych, EPG podaje konkretną cenę, od której może zaoferować swoje usługi. Jest to kwota 149 zł, a celem uzyskania większej ilości informacji na temat wspomnianej propozycji, należy wypełnić krótki formularz zawierający dane dotyczące samej nieruchomości, dane kontaktowe inwestora oraz opcjonalnie załączniki:

EPG fotowoltaika - formularz

Źródło: epg.eco

Po rozwinięciu pola “Wybierz typ obiektu”, potencjalny klient otrzymuje do wyboru takie pozycje, jak: instalacja PV naziemna, budynek mieszkalny, budynek gospodarczy, garaż, budynek przemysłowy, budynek handlowy lub inne. Pole “Typ dachu” natomiast daje inwestorowi do wyboru opcje: grunt, płaski, jednospadowy, dwuspadowy, czterospadowy, wielospadowy. Dodatkowo, instalator umieścił nad formularzem zestawienie korzyści, jakie może otrzymać klient, który zdecyduje się na na podpisanie umowy już od kwoty 149 zł. Są to między innymi audyt, konsultacja fotowoltaiczna oraz profesjonalny projekt instalacji za darmo, a także pełne wsparcie posprzedażowe ze strony instalatora.

EPG fotowoltaika - korzyści

Źródło: epg.eco

Finansowanie fotowoltaiki w EPG

Firma EPG niewiele mówi w swoim serwisie internetowym na temat możliwości finansowania inwestycji w instalację fotowoltaiczną przez klientów. Owszem w witrynie zawarto informację dotyczącą korzystnego finansowania opierającego w formie kredytu na fotowoltaikę, którego oprocentowanie ma być niższe niż wysokość inflacji. Nie znaleźliśmy jednak informacji na temat instytucji, które tych pożyczek udzielają we współpracy z EPG, jak również dodatkowej opcji skorzystania np. z leasingu na fotowoltaikę. Tym niemniej instalator zwraca uwagę na to, że w większości przypadków jego klienci będą potrzebowali dodatkowego finansowania na korzystnych warunkach.

EPG fotowoltaika w kilku miejscach wspomina natomiast o pełnym wsparciu oferowanym w ramach starania się o pozyskanie dofinansowania do fotowoltaiki 2020. Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o program Mój Prąd, który oferuje nawet do 5000 zł dotacji do inwestycji fotowoltaicznych. Wsparcie ze strony instalatora w tym obszarze jest niezwykle istotne, gdyż dzięki doświadczeniu może on znacznie sprawniej i bez ryzyka pomyłek dopełnić formalności w imieniu klienta. Pomoc EPG w pozyskaniu dodatkowych funduszy oferowana jest jednak nie tylko dla inwestorów prywatnych, ale także dla przedsiębiorców oraz rolników, co zdecydowanie należy zaliczyć w poczet dobrych praktyk instalatora.

Fotowoltaika od EPG – krok po kroku do własnej instalacji

Przedstawienie klientom zainteresowanym inwestycją w fotowoltaikę tego, jak etap po etapie będzie odbywał się cały proces od audytu aż do opieki posprzedażowej, jest niezwykle ważne. Niestety, w serwisie epg.eco nie zamieszczono standardu działania firmy krok po kroku. Korzyści przedstawione przy okazji zachęty do wypełnienia formularza kontaktowego, pozwalają jednak wyróżnić kilka etapów, które z pewnością EPG bierze w swojej usłudze pod uwagę:

1. Darmowy audyt, konsultacja i projekt – klient EPG w ramach oferty może liczyć w pierwszym etapie obsługi na bezpłatną konsultację w zakresie fotowoltaiki, darmowy audyt, a także (co rzadko spotykane) na profesjonalny projekt instalacji bez dodatkowych opłat;

2. Montaż instalacji – instalator podaje, że w wielu przypadkach sam montaż instalacji PV zajmuje mu do 2 dni. Rozpoczęcie prac natomiast odbywa się średnio 14 dni od podpisania umowy;

3. Pomoc w pozyskiwaniu dotacji – po zamontowaniu instalacji i podłączeniu jej do sieci energetycznej, inwestor może starać się o uzyskanie dofinansowania. EPG oferuje wsparcie w tym zakresie;

4. Monitoring uzysku – klient inwestujący w instalację PV ma możliwość sprawowania bieżącej kontroli nad jej prawidłowym funkcjonowaniem. Umożliwia to dedykowana aplikacja udostępniania przez EPG;

5. Gwarancja i opieka posprzedażowa – recenzowany instalator oferuje aż 20 lat gwarancji na montaż i użyte podzespoły. Do tego klienci mogą liczyć na pełne wsparcie w ramach opieki posprzedażowej.

EPG fotowoltaika – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki od EPG

Darmowy audyt, konsultacja i projekt
Dedykowana oferta dla poszczególnych grup odbiorców
20 lat gwarancji na montaż i jakość podzespołów
Montaż instalacji nawet w 2 dni
Wsparcie w pozyskaniu dofinansowań i dotacji
Fotowoltaika już od 149 zł
Usługi świadczone na terenie całego kraju
Pełna opieka posprzedażowa
Dedykowana aplikacja do monitoringu instalacji

Wady fotowoltaiki od EPG

Brak sprecyzowanego przebiegu usługi
Cena paneli dostępna dopiero po kontakcie

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz