Eprosument opinie: Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Ładowarki EV

Eprosument jest firmą zajmującą się instalacjami fotowoltaicznymi, a ich celem jest „zostanie liderem oraz ekspertem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań energooszczędnych”. Sprawdźmy, jak wygląda oferta i czy warto skorzystać z usług od Eprosument.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Eprosument – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Tak

Co warto wiedzieć o Eprosument?

Firma Eprosument weszła na rynek Odnawialnych Źródeł Energii w 2014. Główną usługą przedsiębiorstwa jest wdrażanie instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla domu jak i dla firmy. Firma realizuje również farmy fotowoltaiczne. Innymi usługami Eprosument związanymi z OZE jest dobór i montaż:

  • pomp ciepła – które dostarczają ogrzewanie oraz CWU bez emisji szkodliwych substancji,
  • ładowarek aut elektrycznych – dzięki przydomowej stacji ładowania możemy nie martwić się o dostępność tych urządzeń w naszej okolicy,
  • folie grzewcze – można je montować w podłodze, ścianach, a nawet na dachu,
  • rekuperacja – czyli wentylacji mechanicznej, pozwalającej odzyskiwać ciepło.

Według danych zawartych na stronie internetowej instalatora, z jego oferty skorzystało już ponad 1.400 klientów, niestety nie ma szerszych informacji o łącznej zainstalowanej mocy oraz o tym, dla jakich inwestorów (indywidualnych czy biznesowych) zostały wykonane instalacje. Liczba osób, która skorzystała z oferty Eprosument, wskazuje, że posiada ona doświadczenie w montażu fotowoltaiki. Firma realizuje projekty na terenie całej Polski, a efekty ich działalności można zobaczyć w galerii realizacji.

A jak przedstawia się oferta fotowoltaiki w Eprosument?

Fotowoltaika Eprosument – warunki

Instalacje fotowoltaiczne są wykonywane przez Eprosument kompleksowo, to znaczy, że od początku do końca nie musimy się niczym martwić, a na każdym etapie realizacji możemy liczyć na pomoc eksperta. Firma zaznacza, że za projekt i montaż instalacji odpowiadają jej własne ekipy, czyli nie korzysta z podwykonawców. W ramach usługi otrzymamy:

  • Audyt fotowoltaiczny – pozwala on ustalić moc fotowoltaiki, jakiej będziemy potrzebować, a także dobrać odpowiednie podzespoły.
  • Projekt instalacji – przygotowany przez specjalistów firmy, z uwzględnieniem warunków ustalonych na audycie.
  • Dostarczenie i montaż urządzeń – montaż podzespołów zazwyczaj jest wykonywany w 1-2 dni robocze, we wcześniej ustalonym terminie.
  • Pomoc z formalnościami – Eprosumetn deklaruje, że pomoże nam z wszystkimi potrzebnymi dokumentami.
  • Ochronę gwarancyjną – niestety nic więcej nie jest o tym napisane na stronie instalatora – nie wiadomo, ile wynosi gwarancja na montaż instalacji fotowoltaicznej.
  • Obsługa serwisowa – podobnie jak w wyżej wymienionym punkcie, nie ma szerszych informacji na ten temat.

Oferta wygląda dość ciekawie, jednak zdecydowanie brakuje w niej rozwinięcia kilku punktów. Potencjalny klient mógłby chcieć wiedzieć, ile wynosi wspomniana gwarancja, czy na czym polega serwis Eprosument.

Dla dobrze działającej instalacji, oprócz dokładnie wykonanego projektu i montażu, ważne są również zastosowane podzespoły, zwłaszcza panele fotowoltaiczne oraz inwerter. Na stronie firmy został umieszczony tylko jeden odnośnik, informujący nas, że stosowane urządzenia to „produkty najwyższej jakości”. Aby uzyskać szersze informacje odnośnie wykorzystywanych podzespołów czy oferowanych usług, musimy skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Cena fotowoltaiki Eprosument

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników, chociażby od warunków montażowych na miejscu realizacji oraz wymagań danego klienta. Ze względu na indywidualność każdego projektu, firmy rzadko podają przykładowe ceny zestawów fotowoltaicznych. Eprosument również nie udostępnia tych informacji na swojej stronie.

Eprosument zapewnia, że współpracuje z największymi bankami w Polsce (nie wiadomo jednak dokładnie z jakimi), dzięki czemu możliwe jest wzięcie kredytu na fotowoltaikę na preferencyjnych warunkach. Dla firm przewidziany jest również leasing na fotowoltaikę. Eprosument oferuje pomoc w zakresie finansowania oraz pozyskania dofinansowania do fotowoltaiki.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Eprosument – zalety i wady

W sieci można znaleźć zarówno dobre jak i złe opinie o Eprosument, jednak przeważają te pierwsze. Co na to wpływa?

Zalety fotowoltaiki Eprosument

Kompleksowa oferta
Doświadczenie – 1.400 zadowolonych klientów (według informacji na stronie producenta)
Pomoc z formalnościami i uzyskaniem dofinansowania
Inne rozwiązania w ofercie współpracujące z fotowoltaiką – pompy ciepłą oraz folie grzewcze

Wady fotowoltaiki Eprosument

Brak szerszych informacji na temat oferty
Brak informacji na temat kosztów fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Oferta Eprosument może budzić zainteresowanie, zarówno osób indywidualnych jak i klientów biznesowych. Firma wykonała wiele instalacji, zarówno dla domu, jak i dla firm, co znajduje potwierdzenie w galerii realizacji. Kompleksowo realizowane usługi, a także dostępność pomp ciepła oraz innych rozwiązań również są zachęcające. Niestety, informacje podane na stronie są bardzo ogólne i aby dowiedzieć się przydatnych informacji, trzeba skontaktować się z firmą, Nie ma także podanych kosztów instalacji czy narzędzia do ich określenia.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments