Ergos opinie 2022: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Ergos to niewielka firma z województwa kujawsko-pomorskiego zajmująca się instalacjami elektrycznymi, a od jakiegoś czasu, również instalacjami fotowoltaicznymi oraz pompami ciepła. Czym oferta Ergos przyciąga klientów? Kto może z niej skorzystać? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Ergos – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Ergos – kilka słów o firmie

Firma Ergos wywodzi się z Brodnicy, gdzie prowadzi hurtownię, dostarczającą m.in. podzespoły elektryczne, takie jak przewody, lampy, żarówki i inne. Jednak, jak już wspominaliśmy, oferta wykonawcy jest szersza i znajdziecie w niej:

 • dobór, montaż oraz serwis fotowoltaiki dla szerokiego grona odbiorców, m.in. dla domu, rolników czy przedsiębiorstw;
 • doradztwo i montaż różnego rodzaju pomp ciepła, służących do ekologicznego i opłacalnego ogrzewania budynków.

Swoje usługi oferuje głównie na terenie kujawsko-pomorskiego, a szczególnie na obszarach wokół Brodnicy. Na swoim koncie ma już kilkaset instalacji, wykonanych dla różnych klientów, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 1,5 MW

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej ofercie fotowoltaiki. Na co konkretnie możecie liczyć przy współpracy z Ergos?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Ergos Fotowoltaika – warunki i ceny

Jak zapewnia wykonawca, instalacje PV realizowane są kompleksowo – klient nie musi się więc niczym martwić, bo dostaje gotowy, działający zestaw oraz wsparcie na każdym etapie inwestycji. W ramach współpracy, Ergos:

 • przeprowadza profesjonalny audyt fotowoltaiczny, która pozwala ustalić jaka powinna być moc instalacji i jakie podzespoły będą działały najwydajniej,
 • wykonuje indywidualny projekt, dostosowany do warunków montażowych,
 • dostarcza i montuje kompletną instalację, łącznie z zabezpieczeniami i uziemieniem,
 • wyręcza klienta w formalnościach związanych z uruchomieniem fotowoltaiki – nie musicie się więc zastanawiać, jak podłączyć fotowoltaikę do sieci,
 • pomaga uzyskać środki na sfinansowanie inwestycji – tu do wyboru jest jedno z wielu dofinansowań do fotowoltaiki ze środków publicznych i/lub kredyt na fotowoltaikę, udzielany za pośrednictwem Ergos. Więcej firm pośredniczących w kredytowaniu, znajdziecie w naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę.

Dobrze wykonana usługa to jednak tylko jedna strona sprawnie działającej instalacji. Nie mniej ważne są podzespoły wchodzące w jej skład. Z czego korzysta firma Ergos?

Sharp, LONGi, Exe Solar to główne marki paneli fotowoltaicznych, wykorzystywanych przez wykonawcę. Co można o nich powiedzieć? To produkty oferujące przyzwoitą jakość w dobrej cenie (gwarancja produktowa to 10 lat dla produktów Sharp, 12 lat dla produktów LONGi oraz 15 lat dla Exe Solar.

Jeśli chodzi zaś o inwertery, to Ergos zaufało marce SolarEdge – znanej i cenionej przez całą branżę PV za niezawodność (12 lat gwarancji produktowej) oraz wydajność.

Ceny i finansowanie fotowoltaiki w Ergos

Pozostaje jednak pytanie, ile trzeba zapłacić za skorzystanie z możliwości, jakie oferuje fotowoltaika Ergos? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy jedynie jeśli skontaktujemy się z firmą. Na stronie wykonawcy nie ma bowiem żadnych cenników czy innych rozwiązań pozwalających na oszacowanie kosztów inwestycji.

Oczywiście podejście Ergos nie jest wyjątkowe – podobną taktykę przyjęło też wielu innych instalatorów. Dlaczego? Otóż koszt instalacji fotowoltaicznej to kwestia mocno uzależniona od indywidualnych cech inwestycji i inwestora. Instalacja, instalacji nierówna – może różnić się zastosowanymi podzespołami, metodą czy trudnością montażu.

Szacunki ceny instalacji mogłyby, przeprowadzone “na oko”, bez głębszego rozeznania mogłyby więc być mocno nieprecyzyjne.

Nieco więcej wiadomo natomiast na temat metod finansowania inwestycji. Firma Ergos jest zarejestrowanym w KNF pośrednikiem kredytu konsumenckiego. A to oznacza, że we współpracy z instytucjami finansowymi może zaoferować Wam kredyt na fotowoltaikę. Partnerami firmy jest m.in. PKO BP czy BNP Paribas.

Finansowanie w Ergos

Źródło: ergos.pl

Jak skorzystać z oferty Ergos?

Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądają procedury związane z instalacją mamy dla Was dobre wieści. Cały proces jest niezwykle krótki i prosty. Wystarczy, że przejdziecie przez kilka kroków.

 1. Zacząć musicie od kontaktu z firmą – w tym celu możecie skorzystać z dostępnego na stronie formularza. Po przesłaniu zgłoszenia, powinien skontaktować się z Wami przedstawiciel firmy, który przeprowadzi wstępną, bezpłatną konsultację.
 2. Następnym krokiem jest wizja lokalna, podczas której oceniane są warunki montażowe i dokonywane są pierwsze pomiary.
 3. Na podstawie uzyskanych wcześniej informacji, opracowany zostanie projekt (uwzględniający konkretną moc i rodzaj podzespołów), a także kosztorys przedsięwzięcia.
 4. Jeśli warunki Wam odpowiadają, podpisujecie umowę, ustalacie formę finansowania i firma może przystąpić do montażu. Prace zwykle trwają do 3 dni roboczych.
 5. Ostatni krok to podłączenie instalacji do sieci, jednak bez obaw – wszystkie formalności bierze na siebie wykonawca.

Po tym zaczniecie produkować przyjazną dla środowiska i dla Waszego portfela energię ze słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Pompy ciepła Ergos – cena, warunki

Z roku na rok popularność rozwiązań wykorzystujących pompy ciepła wzrasta. Zastosowanie takiego sposobu ogrzewania domu ma szereg zalet, do których zalicza się m.in.

 • dużą oszczędność – pompy ciepła wykorzystują odnawialne źródła energii (w ok. 75%). Już samo to sprawia, że są one najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich, dostępnych na rynku. Natomiast dzięki połączeniu pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi ogrzewanie domu jest praktycznie bezkosztowe;
 • wielofunkcyjność – pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, ale i do przygotowania wody użytkowej;
 • troskę o środowisko naturalne – pompy ciepła nie emitują do atmosfery żadnych zanieczyszczeń;
 • wytrzymałość – właściwie użytkowane pompy ciepła mogą pracować nawet przez przeszło 20 lat;
 • wygodę użytkowania – właściciel pompy ciepła nie musi przejmować się rozpalaniem w piecu i czyszczeniem go. Pompa ciepła nie wymaga też osobnego pomieszczenia, a duża część tej pracy odbywa się całkowicie automatycznie;
 • wzrost wartości nieruchomości – dom wyposażony w pompę ciepła staje się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych kupców.

Dla kogo pompy ciepła Ergos?

Dzięki zróżnicowanej ofercie firmy Ergos, pompy ciepła przez nią oferowane będą odpowiednie zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i dla przedsiębiorców posiadających nieduże budynki. Pompy ciepła to rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zainwestować w przyszłościową, opłacalną i ekologiczną technologię. Przy czym szczególnie korzystna jest instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką.

Pompy ciepła od Ergos – oferta

W ofercie firmy Ergos znajdziemy pompy ciepła trzech producentów pomp ciepła – Nibe, Gree i Daikin.

Pompy ciepła Nibe

W przypadku pomp ciepła Nibe do wyboru są:

 • pompy ciepła Nibe powietrze/woda typu SPLIT o mocy 6, 8, 12 i 16 kW i modulowanej mocy grzewczej, model AMS10. Przeznaczona jest ona do budynków o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na energię cieplną. Klienci mają do dyspozycji 8 zestawów Nibe SPLIT, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie instalacji do indywidualnych potrzeb. Ta pompa ciepła posiada zintegrowaną funkcję chłodzenia aktywnego i może współpracować z istniejącym już źródłem ciepła (ze sterowaniem pracą całego układu);
 • pompy ciepła Nibe powietrze/woda typu: MONOBLOK o mocy: 6, 8, 12 i 16 kW o modulowanej mocy grzewcze, model F2040 – wyposażona w sprężarkę inwerterową Twin Rotary, z wbudowaną funkcją chłodzenia oraz tacą ociekową. To kompaktowe rozwiązanie z jednostką zewnętrzną, które przeznaczone jest do użytkowania w domach jednorodzinnych. Montaż tej pompy ciepła jest nieskomplikowany, a zakres jej funkcji znacznie wykracza poza ogrzewanie: może współpracować z systemem fotowoltaicznym oraz systemem zarządzania budynkiem, odpowiadać za wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz ogrzewać wodę użytkową.

Pompy ciepła Gree

W tym przypadku dostępne są pompy ciepła Gree Versati III. Są to urządzenia, które jako nieliczne na rynku wykorzystują czynnik chłodniczy R32, będący rozwiązaniem bardziej niż inne ekologicznym. Są wydajne, uniwersalne i posiadają pięcioletnią gwarancję. W ofercie znajdziemy dwa modele pomp ciepła Versati III tego producenta: Split i Monoblok.

Pompa ciepła Versati Split III składa się z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jest bardzo energooszczędna, a dzięki zastosowaniu dodatkowych grzałek jest w stanie zapewnić komfort termiczny przy praktycznie każdej temperaturze (w warunkach polskiego klimatu). Najważniejsze cechy tego urządzenia to:

 • cicha praca;
 • wiele opcji sterowania, w tym poprzez WiFi (opcjonalne sterowanie BMS);
 • sterownik ścienny;
 • ogrzewanie niskotemperaturowe;
 • funkcja chłodzenia;
 • funkcja podgrzewania wody użytkowej;
 • eliminacja ryzyka zamarzania wody w instalacji;
 • 3-drogowy zawór do podłączenia zasobnika CWU;
 • 5 lat gwarancji.

Natomiast pompa ciepła Gree Versati III Monoblok może być montowana na zewnątrz budynku, co umożliwia znaczną oszczędność miejsca i usprawnia instalację. Nadaje się zarówno do budynków mieszkalnych, jak i do niedużych obiektów komercyjnych. Posiada możliwość podłączenia klimakonwektorów i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Najważniejsze cechy tego monobloku to:

 • możliwość pracy w temperaturach do -25 stopni celsjusza;
 • sterowanie WiFi ze sterownikiem ściennym w języku polskim;
 • możliwość sterowania BMS;
 • montaż bez konieczności wykonywania instalacji czynnika chłodniczego;
 • wysokie COP i EER.

Pompy ciepła Daikin Altherma 3

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 to urządzenie typu powietrze-woda, która wykorzystuje najbardziej ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jest nowoczesnym, uniwersalnym i przyjaznym środowisku rozwiązaniem o wyjątkowo atrakcyjnym designie. Najważniejsze cechy tej pompy ciepła to:

 • dostępność w modelu wysokotemperaturowym i niskotemperaturowym;
 • szybka instalacja i prosty sposób konserwacji;
 • możliwość wyboru jednostki przypodłogowej lub naściennej;
 • nowoczesne sterowanie, wykorzystujące czujnik Daikin Eye, sterowanie za pomocą aplikacji i sprawdzanie wszystkich danych urządzenia na portalu STAND BY ME;
 • technologia Bluevolution;
 • klasa energetyczna A+++;
 • 5 lat gwarancji.

Pompy ciepła Ergos – cena

W przypadku pomp ciepła trzeba pamiętać o tym, że każdy projekt instalacji tworzony jest indywidualnie. Cena pompy ciepła zależy więc od bardzo wielu czynników: nie da się oszacować kosztów przed określeniem konkretnych parametrów urządzenia, potrzeb inwestora, sprawdzeniem warunków instalacji oraz analizą cech samego budynku. By poznać przybliżony koszt, trzeba skontaktować się z doradcą firmy Ergos – na stronie internetowej znajdziemy niezbędne dane kontaktowe. Warto mieć na uwadze również to, że kupując pompę ciepła można skorzystać z wielu rządowych programów dofinansowań, na przykład:

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Ergos – zalety i wady

Opinie o Ergos, na które natraficie m.in. w sieci czy też na stronie wykonawcy w większości przypadków są pozytywne. Co na nie wpływa?

Zalety fotowoltaiki Ergos

Spore doświadczenie – 1,5 MW łącznej zainstalowanej mocy
Niezłe podzespoły – m.in. LONGi, SolarEdge
Jasne zasady współpracy
Kompleksowa oferta
Wsparcie w formalnościach przyłączeniowych i związanych z finansowaniem

Wady fotowoltaiki Ergos

Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem
Brak informacji o gwarancji na montaż

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Oferta opracowana przez Ergos może budzić zainteresowanie. W swoich instalacjach firma stawia na sprawdzone podzespoły, w rozsądnych cenach, co powinno przełożyć się na konkurencyjnych koszt całego zestawu. Na plus trzeba zaliczyć fakt, że klienci zainteresowani energią ze słońca mogą od razu połączyć swoją instalację z pompą ciepła, dodatkowo ograniczając koszty energii w domu czy w firmie. Szkoda, że firma nie informuje o zakresie ewentualnej gwarancji na montaż, która dla klientów jest istotna.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments