Ergos opinie 2022: Fotowoltaika, Pompy ciepła

Ergos to niewielka firma z województwa kujawsko-pomorskiego zajmująca się instalacjami elektrycznymi, a od jakiegoś czasu, również instalacjami fotowoltaicznymi oraz pompami ciepła. Czym oferta Ergos przyciąga klientów? Kto może z niej skorzystać? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Ergos – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Ergos – kilka słów o firmie

Firma Ergos wywodzi się z Brodnicy, gdzie prowadzi hurtownię, dostarczającą m.in. podzespoły elektryczne, takie jak przewody, lampy, żarówki i inne. Jednak, jak już wspominaliśmy, oferta wykonawcy jest szersza i znajdziecie w niej:

 • dobór, montaż oraz serwis fotowoltaiki dla szerokiego grona odbiorców, m.in. dla domu, rolników czy przedsiębiorstw;
 • doradztwo i montaż różnego rodzaju pomp ciepła, służących do ekologicznego i opłacalnego ogrzewania budynków.

Swoje usługi oferuje głównie na terenie kujawsko-pomorskiego, a szczególnie na obszarach wokół Brodnicy. Na swoim koncie ma już kilkaset instalacji, wykonanych dla różnych klientów, o łącznej zainstalowanej mocy ponad 1,5 MW

Przyjrzyjmy się teraz dokładniej ofercie fotowoltaiki. Na co konkretnie możecie liczyć przy współpracy z Ergos?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Ergos Fotowoltaika – warunki i ceny

Jak zapewnia wykonawca, instalacje PV realizowane są kompleksowo – klient nie musi się więc niczym martwić, bo dostaje gotowy, działający zestaw oraz wsparcie na każdym etapie inwestycji. W ramach współpracy, Ergos:

 • przeprowadza profesjonalny audyt fotowoltaiczny, która pozwala ustalić jaka powinna być moc instalacji i jakie podzespoły będą działały najwydajniej,
 • wykonuje indywidualny projekt, dostosowany do warunków montażowych,
 • dostarcza i montuje kompletną instalację, łącznie z zabezpieczeniami i uziemieniem,
 • wyręcza klienta w formalnościach związanych z uruchomieniem fotowoltaiki – nie musicie się więc zastanawiać, jak podłączyć fotowoltaikę do sieci,
 • pomaga uzyskać środki na sfinansowanie inwestycji – tu do wyboru jest jedno z wielu dofinansowań do fotowoltaiki ze środków publicznych i/lub kredyt na fotowoltaikę, udzielany za pośrednictwem Ergos. Więcej firm pośredniczących w kredytowaniu, znajdziecie w naszym rankingu kredytów na fotowoltaikę.

Dobrze wykonana usługa to jednak tylko jedna strona sprawnie działającej instalacji. Nie mniej ważne są podzespoły wchodzące w jej skład. Z czego korzysta firma Ergos?

Sharp, LONGi, Exe Solar to główne marki paneli fotowoltaicznych, wykorzystywanych przez wykonawcę. Co można o nich powiedzieć? To produkty oferujące przyzwoitą jakość w dobrej cenie (gwarancja produktowa to 10 lat dla produktów Sharp, 12 lat dla produktów LONGi oraz 15 lat dla Exe Solar.

Jeśli chodzi zaś o inwertery, to Ergos zaufało marce SolarEdge – znanej i cenionej przez całą branżę PV za niezawodność (12 lat gwarancji produktowej) oraz wydajność.

Ceny i finansowanie fotowoltaiki w Ergos

Pozostaje jednak pytanie, ile trzeba zapłacić za skorzystanie z możliwości, jakie oferuje fotowoltaika Ergos? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy jedynie jeśli skontaktujemy się z firmą. Na stronie wykonawcy nie ma bowiem żadnych cenników czy innych rozwiązań pozwalających na oszacowanie kosztów inwestycji.

Oczywiście podejście Ergos nie jest wyjątkowe – podobną taktykę przyjęło też wielu innych instalatorów. Dlaczego? Otóż koszt instalacji fotowoltaicznej to kwestia mocno uzależniona od indywidualnych cech inwestycji i inwestora. Instalacja, instalacji nierówna – może różnić się zastosowanymi podzespołami, metodą czy trudnością montażu.

Szacunki ceny instalacji mogłyby, przeprowadzone “na oko”, bez głębszego rozeznania mogłyby więc być mocno nieprecyzyjne.

Nieco więcej wiadomo natomiast na temat metod finansowania inwestycji. Firma Ergos jest zarejestrowanym w KNF pośrednikiem kredytu konsumenckiego. A to oznacza, że we współpracy z instytucjami finansowymi może zaoferować Wam kredyt na fotowoltaikę. Partnerami firmy jest m.in. PKO BP czy BNP Paribas.

Finansowanie w Ergos

Źródło: ergos.pl

Jak skorzystać z oferty Ergos?

Jeśli zastanawiacie się, jak wyglądają procedury związane z instalacją mamy dla Was dobre wieści. Cały proces jest niezwykle krótki i prosty. Wystarczy, że przejdziecie przez kilka kroków.

 1. Zacząć musicie od kontaktu z firmą – w tym celu możecie skorzystać z dostępnego na stronie formularza. Po przesłaniu zgłoszenia, powinien skontaktować się z Wami przedstawiciel firmy, który przeprowadzi wstępną, bezpłatną konsultację.
 2. Następnym krokiem jest wizja lokalna, podczas której oceniane są warunki montażowe i dokonywane są pierwsze pomiary.
 3. Na podstawie uzyskanych wcześniej informacji, opracowany zostanie projekt (uwzględniający konkretną moc i rodzaj podzespołów), a także kosztorys przedsięwzięcia.
 4. Jeśli warunki Wam odpowiadają, podpisujecie umowę, ustalacie formę finansowania i firma może przystąpić do montażu. Prace zwykle trwają do 3 dni roboczych.
 5. Ostatni krok to podłączenie instalacji do sieci, jednak bez obaw – wszystkie formalności bierze na siebie wykonawca.

Po tym zaczniecie produkować przyjazną dla środowiska i dla Waszego portfela energię ze słońca.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Ergos – zalety i wady

Opinie o Ergos, na które natraficie m.in. w sieci czy też na stronie wykonawcy w większości przypadków są pozytywne. Co na nie wpływa?

Zalety fotowoltaiki Ergos

Spore doświadczenie – 1,5 MW łącznej zainstalowanej mocy
Niezłe podzespoły – m.in. LONGi, SolarEdge
Jasne zasady współpracy
Kompleksowa oferta
Wsparcie w formalnościach przyłączeniowych i związanych z finansowaniem

Wady fotowoltaiki Ergos

Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem
Brak informacji o gwarancji na montaż

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Oferta opracowana przez Ergos może budzić zainteresowanie. W swoich instalacjach firma stawia na sprawdzone podzespoły, w rozsądnych cenach, co powinno przełożyć się na konkurencyjnych koszt całego zestawu. Na plus trzeba zaliczyć fakt, że klienci zainteresowani energią ze słońca mogą od razu połączyć swoją instalację z pompą ciepła, dodatkowo ograniczając koszty energii w domu czy w firmie. Szkoda, że firma nie informuje o zakresie ewentualnej gwarancji na montaż, która dla klientów jest istotna.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments